Menu
W starym stylu

Zawiasy do drzwi i okien


Jeśli uwielbiasz wszelkie dodatki oraz akcesoria w stylu retro w ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz piękne zawiasy drzwiowe. Każdy produkt posiada w zestawie potrzebne wkręty, które zapewnią Ci szybki i prosty montaż. Stylowe zawiasy drzwiowe możesz wykorzystać również do szafek, jak i drzwi wewnętrznych w Twoim domu. Wykonane z postarzanej stali nadadzą mu rustykalny charakter, który zachwyci wszystkich zwolenników oryginalnych aranżacji w bardzo popularnym ostatnio i cenionym stylu retro.

Niecodzienny wybór zawiasków do drzwi i okien w stylu retro, rustykalnym industrialnym. Zapraszamy do poznania naszej oferty na zawiasy drzwiowe

Twój wybór
  1. Materiał:
    Żeliwo/Stal Usuń ten produkt

Materiał
Cena
  1. 42
    43

 

 
1

FAQ

Zawiasy drzwiowe – dlaczego są tak istotne?


Zawiasy w drzwiach – choć pozornie stanowią mało istotny detal konstrukcyjny – pełnią niezwykle istotne role. Po pierwsze, przytrzymują drzwi, zapobiegając ich opadaniu, przesuwaniu się i przekrzywianiu. Po drugie, umożliwiają sprawne i wygodne zamykanie oraz otwieranie drzwi. Po trzecie w końcu – stanowią zabezpieczenie przed włamaniem, bo kiedy są odpowiednio solidne i prawidłowo dobrane do typu drzwi, nie tak łatwo jest je wyłamać. Aktualne trendy w aranżacji wnętrz wymagają, by zawiasy drzwiowe, jak i inne akcesoria i okucia do mebli i drewnianych elementów konstrukcyjnych, pełniły jeszcze jedną istotną rolę: mają stanowić element dekoracji wnętrz, podkreślać piękno drzwi, współgrać z nimi stylistycznie i uwypuklać styl, w jakim urządzone jest mieszkanie.

Idealne zawiasy do drzwi w retro stylu?


Nawiązywanie do dawnych czasów to obecnie jedna z najpopularniejszych tendencji w urządzaniu wnętrz. Styl retro jest bardzo uniwersalny, praktyczny i posiada wiele odsłon, dzięki czemu każdy może znaleźć w nim wariant dla siebie. Vintage'owe wnętrza są wnętrzami pełnymi drobnych smaczków, detali, które zsumowane ze sobą dają w rezultacie magiczne, nastrojowe pomieszczenie z duchem przeszłości. Zawiasy drzwiowe to jeden z tych elementów, na który warto zwrócić uwagę, aranżując rustykalne, starodawne wnętrze. Teoretycznie zawiasy do drzwi nie są szczególnie widoczne, jednak jeśli nowoczesne zawiasy z błyszczącej stali zestawimy ze starymi, drewnianymi drzwiami, z pewnością uzyskamy efekt groteskowy i szpecący wnętrze. W dawnych czasach zawiasy drzwiowe były celowo eksponowane i w piękny sposób dekorowały skrzydła drzwi. Dziś w sklepie z rustykalnymi akcesoriami bez trudu można znaleźć stylizowane, ręcznie kute zawiasy do drzwi, które z pewnością dodadzą surowemu drewnu kunsztowności, elegancji i wyjątkowego charakteru. Żeliwne retro zawiasy drzwiowe to piękna ozdoba domu, a zarazem niezawodny element konstrukcyjny drzwi, który przez długie lata będzie służyć domownikom, ułatwiając codzienne funkcjonowanie w mieszkaniu.

Rustykalne zawiasy drzwiowe tworzone są z myślą o zastosowaniu ich w drzwiach solidnych, potężnych, wykonanych z naturalnego drewna. Do ich produkcji stosuje się żeliwo i stal najwyższej jakości, a wykończenie przywodzi na myśl czasy późnego średniowiecza i Renesansu. Specjalnie patynowana powierzchnia lub chropowatość wykończenia wzmacniają efekt retro, a misterne zdobienia i dekoracyjne detale pozwolą z każdego domu uczynić magnacki wiejski dworek! Możemy wybierać wśród zawiasów drzwiowych różnego typu, od tradycyjnych, prostych zawiasów zaczynając, na zawiasach narożnych kończąc.

Zanim kupisz zawias ozdobny - koniecznie przemyśl!


Zawiasy drzwiowe mają być nie tylko solidne i piękne, ale także funkcjonalne. Zanim nabędziemy odpowiadający nam model zawiasów, musimy przeanalizować kilka niezwykle istotnych kwestii. Po pierwsze, bardzo ważnym zagadnieniem jest to, do jakich drzwi zawias drzwiowy zostanie zamocowany. Im grubsze i cięższe drzwi, tym solidniejszych zawiasów wymagają. Przy wysokich, potężnych drzwiach ważna będzie również liczba zawiasów, które w nich zamontujemy. Nie mniej istotna jest sprawa tego, czy zawiasy są nam potrzebne do drzwi zewnętrznych, czy wewnętrznych. W tym drugim przypadku sprawdzą się niemal każde zawiasy drzwiowe, jednak w przypadku drzwi zewnętrznych musimy zwrócić uwagę na to, czy okucia są odpowiednio zaimpregnowane i odporne na zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak wilgoć czy mróz. Jeżeli nie zwrócimy na to uwagi, może się okazać, że nasze piękne, stylowe zawiasy do drzwi po kilku miesiącach będą wyglądać po prostu brzydko. Zastanówmy się też, czy chcemy, aby drzwi otwierały się na prawo, czy na lewo – to bardzo ważne, ponieważ źle zakupione zawiasy uniemożliwią nam zamontowanie drzwi w taki sposób, w jaki planujemy to zrobić. Wybierzmy zawiasy drzwiowe, których montaż będzie szybki i prosty do zrealizowania, najlepiej wybierajmy takie egzemplarze, które w zestawie posiadają wszystkie niezbędne elementy montażowe.

Wybierz solidne zawiasy drzwiowe dla Twojej wygody!


Drzwi – tak zewnętrzne, jak i wewnętrzne – otwieramy każdego dnia dziesiątki razy. Ten podstawowy element wyposażenia każdego domu pozwala odgradzać nam poszczególne pomieszczenia od siebie, zapewniając mieszkańcom prywatność oraz bezpieczeństwo. Aby drzwi dobrze nam służyły, konieczne jest zastosowanie akcesoriów drzwiowych wysokiej jakości. Solidna klamka, niezawodne zawiasy, sprawnie działające zamki to podstawa wygodnego użytkowania każdych drzwi.