W starym stylu

Odlewy żeliwne


Piękne i osobliwe wzory wielu akcesoriów, dostępnych w naszej ofercie to efekt pracy doświadczonych rzemieślników. Dopasowanie odpowiedniego kształtu oraz formy jest najważniejszą kwestią podczas tworzenia wsporników do półek, czy emblematów wykonanych z odlewów żeliwnych. Ich odpowiednia i dokładna impregnacja daje pewność na trwałość oraz solidność wykonania. Niewątpliwie funkcjonalne produkty pozwalają na wygodne i bezproblemowe wykorzystanie ich jako elementów wystroju wnętrz. Delikatne i subtelne zdobienia gałek meblowych stanowią wysublimowane rozwiązanie, które umożliwia praktyczne udekorowanie danej komody, czy szafki nocnej. Każdy z produktów posiada w komplecie akcesoria, które zagwarantują szybki i solidny montaż.


 

 

Technika odlewowa jest od lat wykorzystywana przy wyrobie akcesoriów meblowych i rustykalnych dekoracji do domu i ogrodu. Pozwala tworzyć dowolne przedmioty z metalu i nadawać im różnorodne kształty i rozmiary. Dzięki temu pozwalają urządzić wnętrze w klimacie retro i ozdobić je autentycznym rękodziełem z żeliwa. Żeliwne ozdoby do kuchni, do łazienki czy sypialni pozwalają szybko nadać klimat old vintage retro każdemu pomieszczeniu. Przedmioty odlewane z żeliwa wykonane przez polskich rzemieślników to gwarancja, że będziemy mieli w domu coś autentycznego, niepodrobionego, a do tego ręcznie wykonanego.

Odlewy żeliwne to stara i ceniona od stuleci technika polegająca na odlewaniu przedmiotów za pomocą wypełniania form ciekłym metalem lub stopą. W naszym sklepie oferuje Państwu znakomite rękodzielnicze odlewy żeliwne będące efektem pracy doświadczonych rzemieślników. Czas, który poświęcamy na wykonanie odlewów zależy od stopnia skomplikowanie formy przedmiotu, jednak zawsze jest on dobrany odpowiednio do danej techniki. Jako ciekawostkę zdradzimy fakt, że wzorce z których wykonuje się formy odlewnicze są nieco większe od produktów końcowych. Dzieje się tak dlatego, iż tuż po wykonaniu odlewu, gdy metal jest jeszcze gorący, jest on nieco większy niż się wymaga, a formy kurczą się dopiero po ostygnięciu metalu.

Przedmioty odlewane z żeliwa mogą przyjmować bardzo atrakcyjne wzory i osobliwe kształty. Przy pomocy tej techniki tworzymy między innymi żeliwne wsporniki do półek czy emblematy z dowolnymi napisami idealne do wykorzystania w restauracji czy hotelu. Wszystkie przedmioty oferowane w naszym sklepie są następnie dokładnie impregnowane, co gwarantuje ich trwałość – mogą być użytkowane przez długie lata.

Funkcjonalne i piękne ozdoby odlewane z żeliwa pozwalają pomysłowo urządzić wnętrze domu, mieszkania czy lokalu typu restauracja, karczma, hotel itd. Na przykład oferowane w naszym sklepie gałki meblowe posiadają delikatne i subtelne zdobienia – z ich pomocą możemy nadać nową estetykę komodzie czy szafie. Do każdego z produktów dodajemy akcesoria zapewniające szybki montaż i solidność elementu.

Nasza oferta akcesoriów odlewanych z żeliwa to − poza gałkami, wspornikami i emblematami − także różnorodne uchwyty meblowe, cyferki do przykręcenia do drzwi lub elewacji domu, haczyki drzwiowe, haki wieszakowe, zawiasy, zasuwy, skoble, otwieracze do butelek, narożniki i winkle, uchwyty muszlowe i wiele innych.