Czy warto tworzyć unikalne meble i akcesoria?

Spędzasz długie godziny na przeglądaniu ofert sklepów meblowych? Przeszukujesz niezliczone ilości serwisów aukcyjnych, sklepów internetowych i nadal nie jesteś w stanie znaleźć czegoś oryginalnego? Po pewnym czasie możesz stwierdzić, że wszystkie meble są takie same i zakrawa to o zmowę producentów. Tymczasem nawet z typowych, marketowych produktów możesz stworzyć meble z duszą. Czy jednak warto kupować nowe meble tylko po to, żeby je modernizować?

Przede wszystkim praca przy modernizacji produktów wyposażenia wnętrza może być ciekawą przygodą. Jeśli lubisz majsterkować, a dotychczas nigdy nie miałeś na to czasu, teraz może pojawiła się szansa na zmianę tego stanu rzeczy. Niejednokrotnie nie będziesz musiał sięgać po specjalistyczne akcesoria ani narzędzia. Wystarczy zawartość Twojej skrzynki narzędziowej i kilka akcesoriów, żeby wyposażenie stało się unikalne. Pocieszające jest to, że niezależnie jaki efekt przyniesie Twoja praca, wyposażenie z pewnością będzie unikalne.

Lampka nocna w starym stylu

Lampka na biurko

Stworzenie mebli w unikalnym stylu pozwoli Ci także na zaoszczędzenie czasu, który poświęcasz na poszukiwania. Zapomnij o odnajdywaniu kolejnych stron i zadręczaniu wyszukiwarki pytaniami o oryginalne meble. Nie będziesz też tracił czasu na odwiedzanie sklepów stacjonarnych z meblami. Wystarczy, że sprawdzisz asortyment sklepu rustykalneuchwyty.pl i zastanowisz się, jakie akcesoria odmienią wygląd standardowych mebli.

W jaki sposób zmienić standardowe akcesoria na unikalne meble?

Modernizacja mebli nie musi dotyczyć nowych produktów. Spójrz na swoje dotychczasowe umeblowanie przez pryzmat charakteru stylizacji, jaką chcesz wprowadzić do wnętrza. Jeśli nie są mocno zniszczone i spełniają jeszcze zadania przed nimi stawiane, spróbuj je wykorzystać. Korzystając z własnego doświadczenia, zawsze polecamy zakup mebli drewnianych. Ten materiał nie tylko pięknie wygląda i charakteryzuje się trwałością, ale także łatwo go zmodernizować.

Najłatwiejszym sposobem na zmianę wyglądu mebli i elementów wyposażenia jest pomalowanie ich. W przypadku elementów drewnianych, jak meble, drzwi, czy ramy okienne wystarczy zmatowić starą powierzchnię i pokryć ją odpowiednią farbą kryjącą. Nowy kolor, zestawienie kilku barw lub nawet pojedynczy pas sprawi, że część wyposażenia będzie miała unikalny wygląd.

Malowanie wymaga trochę zachodu i przygotowania. Będziesz musiał zabezpieczyć przestrzeń, znaleźć miejsce do malowania i odczekać kilka godzin, aż element wyschnie. Możesz się to okazać niewystarczające do osiągnięcia unikalnego efektu i niepotrzebne, ponieważ część producentów oferuje meble, drzwi czy okna w dowolnych kolorach. Dlatego spróbuj podejść do tematu w inny sposób.

W sklepie rustykalneuchwyty.pl znajdują się akcesoria które ułatwią stworzenie unikalnej stylistyki w wyposażeniu. Możesz wybrać okucia, o których pisaliśmy w naszych poradnikach. Z ich pomocą wzmocnisz skrzynie, ale także ozdobisz meble. Nakładając na komodę narożniki meblowe w kształcie sześcianów lub dekorując drzwi płaskownikami ułożonymi w kąt prosty, nadasz tym elementom unikalnego drapieżnego stylu.

Drobne zmiany, które podkreślą charakter wnętrza

Czasem modernizacja elementów wyposażenia poprzez malowanie lub dokładanie kolejnych akcesoriów jest niemożliwa. Wówczas zastanów się nad tym, czy nie wystarczy wymiana pewnych części na bardziej stylowe. Niejednokrotnie przy wyposażeniu wnętrz mniej oznacza więcej i wymiana zaledwie jednej części wystarczy do zmiany całości.

Biurko drewniane

Blaty drewniane

Najłatwiej będzie Ci uporać się ze stolarką. Wystarczy, że wymienisz klamki do drzwi i okien, a skrzydła przestaną już przypominać elementy znane z marketów. W przypadku drzwi przesuwnych czy takich, które z reguły nie są zamykane, możesz zdecydować się na pochwyty. W drzwiach mogą przydać się szyldy na kluczyk, które wespół z okuciami zmienią całkowicie charakter tradycyjnego skrzydła.

Jeśli chodzi o komody i szafy, również masz wiele możliwości. Pochwyty i gałki zmienią wygląd otwieranych szuflad w komodach czy szafach i sprawią, że cały mebel nawiązuje stylem do pozostałych dekoracji. W sklepie rustykalneuchwyty.pl znajdziesz jeszcze wiele ciekawych akcesoriów, które pomogą Ci stworzyć wnętrze w niepowtarzalnym stylu. Przejrzyj nasz asortyment i zastanów się, które elementy przydadzą się w Twoim mieszkaniu. Jest on bardzo obszerny i różnorodny, dlatego z łatwością znajdziesz produkty, z pomocą których wprowadzisz swój własny i niepowtarzalnych charakter.