Wiele firm zarówno tych, które od lat działają na rynku, jak i tych, które dopiero zaczynają swoją działalność zastanawia się, jak urządzić gabinet, który będzie stanowił oryginalną, ale i komfortową przestrzeń do przyjmowania klientów. Pamiętajmy, że to właśnie gabinet świadczy o profesjonalizmie i prestiżu każdej firmy, dlatego aranżacje wnętrz tego rodzaju powinny być dokładnie przemyślane. Aby stworzyć designerski gabinet w firmie lub w domu wystarczy wybrać elegancki blat drewniany i nogi meblowe, które zbudują wytrzymałe i funkcjonalne biurko loft, wygodny fotel oraz wysokiej klasy regały loft. Dodatkowego charakteru i pazura dodamy naszemu gabinetowi, wstawiając do niego drzwi przesuwne szklane.

Biurko loft w gabinecie pełnym prestiżu

Najważniejsze meble do gabinetu będą stanowiły ergonomiczne fotele i biurko drewniane. Zdecydowanie powinniśmy wybrać biurko loft wykonane z naturalnego, litego drewna z solidnymi metalowymi nogami o różnym kształcie. Idealnym sposobem, aby nasz designerki gabinet cechował się wysoką klasą i wyróżniał się na tle konkurencji jest blat dębowy: masywny, wytrzymały i ponadczasowo elegancki. Powierzchnia zabezpieczona naturalnymi woskami i olejami uwydatni bogaty i unikalny rysunek słojów i sęków oraz barwę drewna zarówno w ciepłych, jasnych kolorach miodu i whisky, jak i stonowanych i ekskluzywnych ciemnych brązach. Do takiego blatu warto wybrać solidne i masywne nogi do biurka dostępne w prostych, nierzucających się w oczy formach, jak i w bardziej oryginalnych zestawieniach tworzących ozdobę samą w sobie. Takie biurko loft może posiadać prosto docięte krawędzie,niemniej jednak z łatwością stworzymy designerski gabinet, wybierając blat drewniany o nieregularnych krawędziach, który doda wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i pazura. Z drugiej strony, możemy też wybrać biurko loft wykonane z naturalnego drewna z licznymi szufladami wykonanymi ze stali, wyposażonymi w kołatkowe uchwyty, np. Steel Wood 1.

meble do gabinetu

Więcej w kolekcji Factory Sosna

Nasz designerski gabinet nie obejdzie się bez wygodnego krzesła wykonanego ze skóry lub eko skóry, która doskonale połączy się z biurkiem loft i jego metalowymi nogami. Regulowana wysokość pomoże dopasować wysokość krzesła, specjalne profilowane oparcie zapewni odpowiednią stabilizację kręgosłupa w trakcie pracy, a podłokietniki dadzą oparcie łokciom. Gabinet powinien także posiadać taki fotel lub dwa fotele dla naszych klientów, których będziemy w nim przyjmować.

Regały loft. Urządzamy funkcjonalny gabinet z klasą!

Gabinet to miejsce, które od samego wejścia powinno ukazywać klientom profesjonalizm pracy jego właściciela oraz sprawiać, aby czuli się w nim komfortowo. Designerski gabinet nie tylko powinien podsiać biurko loft i wygodne fotele dla nas i naszych gości, ale także funkcjonale i pojemne regały loft wykonane z masywnego drewna osadzonego w metalowym korpusie. Otwarte półki pozwolą wyeksponować literaturę fachową lub stylowe ozdoby, z kolei zabudowane szuflady ukryją segregatory z dokumentami. Pamiętajmy także, że stylowy designerski gabinet tworzą nie tylko meble do gabinetu, ale i żywe kwiaty, które dodadzą przytulności, koloru i świeżości takim aranżacjom. Nic bowiem nie wygląda bardziej majestatycznie niż naturalne drewno otoczone soczystą zielenią. Możemy także zestawić ze sobą szerokie i częściowo zabudowane regały loft z tymi wąskimi i otwartymi, tworząc ciekawe aranżacje wnętrz biurowych. Ciekawym elementem wystroju mogą być również drabiny dekoracyjne w formie regałów, które będą przyciągały uwagę swoją oryginalnością i nadadzą gabinetowi ekstrawagancki styl.

drzwi przesuwne szklane

Więcej w kategorii drzwi przesuwne szklane

 

Regały loft Factory wykonane z drewna pochodzącego z recyclingu posiadają solidne półki zamknięte w masywnej, stalowoszarej ramie. Ekstrawaganckiego wyglądu nadają im pojemne szuflady wykonane ze stali z widocznymi przetarciami. Z kolei kolekcja Iron przedstawia nieco delikatniejsze w odbiorze regały loft wykonane z drewna i zamknięte w ramie stalowej z literę X w plecach, która nie tylko zapewnia odpowiednią stabilizację meblom, ale i dodaje im swoistego uroku. Te regały drewniane dodatkowo wyposażone zostały w kółka jezdne, które pozwalają z łatwością przemieścić je w różne miejsce w zależności od potrzeby. Podobne do regałów Iron są regały loft Grant, których półki dodatkowo posiadają niewysokie drewniane tyły, dzięki czemu doskonale wyeksponują książki i segregatory, bez obawy, że te spadną z półek.

 nogi do biurka

Więcej w kategorii nog metalowe

Drzwi przesuwne szklane, które stworzą designerski gabinet w każdym stylu

Designerski gabinet zyska niebywałego szyku, jeśli zamiast tradycyjnych drzwi skrzydłowych wstawimy do niego eleganckie drzwi przesuwne szklane . Najczęściej tez uzupełniają one aranżacje wnętrz, w których liczy się wysoka funkcjonalność i design. Drzwi przesuwne są nie tylko łatwe w montażu i otwierają się płynnie, ale i pozwolą zaoszczędzić sporo miejsca nawet w najmniejszym gabinecie. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na ich walory estetyczne. Szkło od zawsze kojarzy się z luksusem i elegancją zwłaszcza w połączeniu z ciepłym naturalnym drewnem i industrialną stalą, jakie odnajdziemy w aranżacjach klasycznych, loft, industrialnych czy nowoczesnych i minimalistycznych. Nie tylko możemy wybrać drzwi przesuwne szklane wykonane z mlecznej szyby i stalowej delikatniej ramy, jak Tivoli, Wovena czy Vobi, ale i z pełnym wypełnieniem dolnej części typu Modena i Arezzo, które dodadzą gabinetowi bardziej przemysłowego wyglądu. Niezwykle elegancko prezentują się drzwi przesuwne szklane Sajna i Glossy, które wygadają elegancko i skupiają na sobie uwagę poprzez zestawienie szprosów poziomych oraz jednego w pionie. Bez względu na model drzwi przesuwnych możemy wybrać mlecznobiałą lub transparentną szybę, która otworzy gabinet na inne pomieszczenia oraz doda mu przestronności i światła.

Gabinet to miejsce, które reprezentuje firmę bez względu na jej wielkość. Stanowi o prestiżu i profesjonalizmie firmy, dlatego też powinien być urządzony w sposób elegancki i z klasą, ale i wyróżniać się na tle konkurencji. Designerski gabinet będzie wówczas nie tylko funkcjonalny, ale i będzie świadczył o kreatywności jego właściciela. Wygodne biurko loft, które  posiada solidny blat dębowy z wyraźnym usłojeniem i stabilne nogi meblowe wykonane z wysokiej jakości stali oraz ergonomiczny fotel to obowiązkowe meble do gabinetu. Równie istotna jest organizacja przestrzeni gabinetu i ekspozycja literatury fachowej, co umożliwiają eleganckie regały loft, idealne także do ustawienia na nich żywych roślin, które odświeżą i dodadzą przytulności naszemu gabinetowi.

blat drewniany

Więcej w kategorii blaty drewniane