Aranżacje wnętrz z motywem jodełki

Choć wielu z nas motyw jodełki kojarzy się z czasami PRL-u, w których niechybnie była wyznacznikiem bogactwa, to jej tradycja sięga czasów XVI wieku. To wówczas we francuskich pałacach i dworach królowały podłogi drewniane układane z desek w odpowiedniej kombinacji. Stąd też swoją nazwę wzięła jodełka francuska, czyli deski podłogowe ułożone pod kątem 45 stopni tworzące charakterystyczne warkocze. Najbardziej rozpowszechniona jest jodełka klasyczna złożona z desek ułożonych pod kątem 90 stopni, zaś najmniej jodełka węgierska, w której klepki tworzą kąt 60 stopni. Bez względu na rodzaj jodełki zawsze daje ona wrażenie wytwornej elegancji i luksusu. Dlatego też z motywem tym powstają nie tylko podłogi drewniane oraz te ułożone z paneli podłogowych i laminowanych, ale także blaty drewniane  oraz ekstrawaganckie drzwi przesuwne, które idealnie uzupełniają aranżacje wnętrz z jednej strony wytwornych i ponadczasowych, z drugiej –charakternych i pełnych nieszablonowego stylu.

Blaty drewniane

Więcej w kategorii blaty drewniane

Blaty drewniane w jodełkę – aranżacje wnętrz, które zaskakują

Serce każdego salonu i jadalni stanowią stoły. To przy nich spożywamy posiłki i prowadzimy długie rozmowy z gośćmi. Dlatego tak istotne jest, aby prezentowały się wyjątkowo, a przy tym były niezwykle wytrzymałe i stabilne. Blaty drewniane od zawsze cieszyły się ogromnym uznaniem niemal w każdy stylu wnętrzarskim, ponieważ aranżacje wnętrz z ich wykorzystaniem są pełne ciepła i ponadczasowego piękna. Aby jeszcze bardziej podkreślić charakter naszego wnętrza warto wybrać blaty z drewna ze wzorem jodełki.

Blaty drewniane Jodełka Lux wykonane ze starannie wyselekcjonowanych i pieczołowicie ułożonych klepek dębowych tworzących wzór jodełki oraz wzmacniane ramą drewnianą prezentują klasyczne piękno i elegancję, dlatego stanowią idealny wybór dla wnętrz, w których prestiż i kuskus liczą się najbardziej. Z kolei wielbicielom wnętrz nieco bardziej ekstrawaganckich lubiących oryginalne zaskakujące rozwiązania przypadną do gustu blaty drewniane Jodełka o zdecydowanie surowszym, ale równie pięknym wyglądzie. Dodatkowo można wybrać blaty z surowego drewna, co daje możliwość ich samodzielnego zaimpregnowania i dostosowania ich wyglądu do indywidualnych gustów. Blaty drewniane uzupełnione w nogi metalowe dają niesamowite efekty wizualne, dzięki czemu wkomponują się we wnętrza retro, industrialne i loftowe. Można także wybrać nogi drewniane wzmocnione stalowymi elementami, które prezentują piękno naturalnego drewna dębowego, tworząc meble idealne do wnętrz wiejskich i skandynawskich.

Drzwi przesuwne do wnętrz eleganckich i z charakterem

Drzwi przesuwne drewniane to doskonały wybór dla osób lubiących  praktyczne rozwiązania w oryginalnej formie i eleganckim wykonaniu. Aranżacje wnętrz z ich wykorzystaniem nie tylko pozwolą zagospodarować przestrzeń tam, gdzie znajduje się mało miejsca na tradycyjne drzwi skrzydłowe, ale także rozdzielić duże przestrzenie np. jadalnię od kuchni w pomieszczeniach loftowych. Z kolei wyjątkowo trwałe i wykonane z wysokiej jakości materiałów systemy drzwi przesuwnych zapewnią płynne i ciche, a przede wszystkim lekkie przesuwanie.

Drzwi przesuwne w jodełkę Szewron Linecechuje ponadczasowa elegancja i klasa. Niezwykle wytrzymałe prowadnice do drzwi przesuwnych dopełnią wyjątkowego wizerunku skrzydła drzwiowego.Z kolei starannie wyselekcjonowane deski dębowe ukazują naturalny rys słojów i sęków bez dużych rozpękań, zapewniając drzwiom niebagatelny wygląd. Rama drewniana oraz subtelne zastrzały dodają drzwiom z litego drewna geometrycznej symetrii, a ciepło naturalnego surowca sprawia, że drzwi przesuwne w jodełkę to prawdziwy majstersztyk w dziedzinie stolarki oraz synonim ponadczasowej wytworności i wykwintnego piękna. Takie drzwiw jodełkęidealnie pasują się do wnętrz klasycznych, gdzie króluje drewno oraz do ekskluzywnych biur z nutą nowoczesności.

Z kolei do pomieszczeń, w których elegancję chcemy doprawić szczyptą charakteru i pazura idealne będą drzwi przesuwne Szewron. Ważne jest również, aby prowadnice do drzwi przesuwnych prezentowały równie wysoki poziom jakości i wytrzymałości, co skrzydło przesuwne. Drzwi Szewron to propozycja ręcznie wykończonych drzwi o surowszym, ale ciepłym charakterze. Wzmocnione są drewnianą ramą i zastrzałami dzielącymi drzwi na cztery części, w których dwie ułożone zostały klasycznie z pionowych desek, natomiast pozostałe dwie tworzą motyw jodełki, a konfiguracje tych części można dowolnie wybrać. Ne mniej jednak cały układ zachowuje symetrię, a drzwi przesuwne Szewron tworzą aranżacje charakterne i z pazurem o niebagatelnym urokiem, w których można  mieszać się różne efekty designerskie.

Drzwi drewniane

Więcej w kategorii drzwi przesuwne

Aranżacje wnętrz eleganckich i z klasą, a jednocześnie zaskakujących swoim charakterem to sztuka, która wymaga umiejętnego doboru elementów wystroju. Obecnie do mody powraca motyw jodełki obecnej we wnętrzach, w których króluje drewno i nie tylko. Stylowe blaty drewniane w jodełkę oraz drzwi przesuwane z tym motywem sprawdzą się w aranżacjach klasycznych, w których ważny jest historyczny rys i ponadczasowa elegancja, ale i we wnętrzach z pazurem, przestronnych o wysokich sufitach, jakie panują w pomieszczeniach industrialnych i loftowych. Doskonale motyw jodełki ukryty w blatach i drzwiach przesuwnych odnajdzie się we wnętrzach retro i eklektycznych, a także w skandynawskich oraz minimalistycznych i nowoczesnych, w których naturalny rysunek drewna ociepli te pomieszczenia, nada im zadziornego charakteru i ponadczasowej elegancji.