Drugie życie starych mebli

W ciągu ostatnich lat niezwykle popularne stało się odnawianie zużytych mebli. Świadomość konsumentów i życie w zgodzie z naturą to aspekty, które skłaniają do odrestaurowania starych mebli. Kolejnym bodźcem zachęcającym do renowacji brył jest możliwość samodzielnego kreowania ich wyglądu. To od nas zależy, w jakim stylu finalnie zostanie zaprezentowany mebel. Nie bez znaczenia pozostaje wybór elementów takich jak gałki meblowe. Szeroka oferta proponowanego asortymentu daje ogromne możliwości aranżacyjne. Niezależnie od miejsca przeznaczenia brył – do łazienki, kuchni, sypialni, salonu czy przedpokoju, gałki i uchwyty meblowe to części składowe większości mebli industrialnych. Ich obecność nie jest warunkowana jedynie użytecznością, jaką się cechują. Kluczowe są również kwestie wizualne. Dlatego przed przystąpieniem do odnowy starych mebli niezbędne jest opracowanie koncepcji, dzięki której uzyskamy odpowiedź na fundamentalne pytania. Oprócz docelowej lokalizacji mebla ważne jest określenie stylistyki, jaką chcemy uzyskać. Strojniejsze gałki meblowe wybierzemy do wnętrz rustykalnych. Tutaj świetnie zaprezentują się również ceramiczne gałki do mebli. Z kolei subtelne wzory gałek żeliwnych lub drewnianych będą idealnym uzupełnieniem mebli w stylu prowansalskim.

Gałka meblowa

Więcej w kategorii gałki meblowe

Gałki i uchwyty jako funkcjonalne i ozdobne elementy wnętrza

Zdarza się, że na etapie wyboru lub zakupu mebli w ogóle nie koncentrujemy się na gałkach czy uchwytach meblowych. Oceniamy jedynie ogólny wygląd bryły, nie skupiając się na detalach. Dopiero wtedy, gdy mebel zagości w naszym mieszkaniu, zastanawiamy się, dlaczego nie prezentuje się tak atrakcyjnie, jak w salonie sprzedażowym czy na stronie producenta. Odpowiedź jest jednak bardzo prosta: wybór opierał się głównie na rozmiarach mebli i jego kolorystyce, a takie aspekty, jak gałki czy uchwyty do mebli nie zostały wzięte pod uwagę. Wbrew pozorom to bardzo ważna kwestia, ponieważ zupełnie inaczej zaprezentują się te same meble odziane w kolorowe i ozdobne gałki meblowe, a innego wyglądu nabiorą, kiedy zamontujemy do nich proste i subtelne uchwyty meblowe. Nie jest jednak błędem zakupienie mebli, których uchwyty do mebli nie są zgodne z naszymi preferencjami. Obecnie modne są również bryły, które nie posiadają żadnych gałek czy uchwytów. Producenci wykonują jedynie frezowanie, które służy jako sposób otwarcia drzwiczek czy szuflad. Nie zawsze jest to praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli frezowanie jest niewielkie. Wynika to oczywiście z kwestii wizualnych, ale w przypadku codziennego użytkowania mebli funkcjonalność zdecydowanie bierze górę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby w takich meblach zamontować gałki do mebli czy uchwyty meblowe. Wymaga to jednak konsultacji ze specjalistą, ponieważ nieumiejętna próba montażu może zakończyć się zniszczeniem frontów meblowych.

Gałki i uchwyty meblowe dla fanów minimalizmu

Meble bez uchwytów lub gałek z pewnością wywołują entuzjazm wśród fanów minimalizmu. Nic dziwnego, ponieważ producenci tak bardzo starają się zaskoczyć swoich klientów oryginalnymi meblami, że dodatki w postaci zbyt strojnych gałek meblowych wyglądają wręcz kiczowato. Oczywiście gałki do mebli i uchwyty meblowe stanowią niejako ich biżuterię, jednak ważne jest zachowanie umiaru i proporcji. Osoby, które preferują styl nowoczesny, loftowy czy industrialny z pewnością docenią nasze propozycje, wśród których znajdują się m.in. gałki w stylu industrialnym. Wykonane z żeliwa, w surowym, nieco powściągliwym stylu, wyglądają jak akcesoria, które dopiero wyszły spod młotka kowala. Gałki meblowe w takim wydaniu są idealnym odzwierciedleniem stylu industrialnego i prostoty w nim tkwiącej. Z kolei loftowe uchwyty meblowe dodadzą charakteru meblom znajdujących się w pomieszczeniach stylizowanych na przedwojenne fabryki. Wśród naszych propozycji znajdują się także uchwyty do mebli, których nieskomplikowana konstrukcja doskonale wpisuje się w ramy minimalizmu. Uchwyty te często można odnaleźć na meblach, których fronty zostały wykonane z metalu. Gałki i uchwyty wykonane z naturalnych surowców to idealne podkreślenie prostoty stylu minimalistycznego, loftowego czy industrialnego.

Gałka meblowa industrialna

Więcej w kategorii meble industrialne

Gałki meblowe i uchwyty do mebli to produkty, dzięki którym podkreślisz klimat panujący we wnętrzu. To także świetny sposób na szybkie i ekonomiczne odświeżenie wizerunku mieszkania. Jeśli obecne meble wydają się nudne i mało atrakcyjne wystarczy wymiana gałek czy uchwytów na inne. Tak urozmaicony i odmieniony mebel na nowo zachwyci i stanie się niewątpliwą ozdobą wnętrza.