Meble loftowe, które tworzą biuro w stylu loft

Gabinet w stylu loft przede wszystkim cechuje się prostotą i minimalizmem, a jego funkcja użytkowa bierze górę nad funkcją estetyczną. Nie oznacza to jednak, że biuro w stylu loft jest zwolnione z konsekwencji przy wyborze sprzętów, jakimi są meble loftowe czy innych minimalistycznych dekoracji tworzących spójny i elegancki wystrój. Choć pomieszczenia loftowe kojarzą się z pofabrycznymi budynkami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć gabinet w stylu loft w tradycyjnych wnętrzach czy kamienicach zlokalizowany np.: pod schodami lub w pomieszczeniach, gdzie gabinet nie będzie przedzielony ścianami działowymi, a będzie stanowił jedynie wizualnie wydzieloną strefę.

blat drewniany

Więcej w kategorii blaty drewniane

Blat drewniany we wnętrzach loftowych

Biuro w  stylu loft tworzą przede wszystkim meble loftowe. Najczęściej są to sprzęty wykonane z naturalnego drewna z elementami szklanymi lub metalowymi. Idealne będzie więc masywne biurko, które posiada blat drewniany. Takie rozwiązane jest przejawem wyrafinowanego smaku i ponadczasowej elegancji.  Najlepiej wybrać niezwykle elegancki blat dębowy, który doda gabinetowi prestiżu i pięknie się zestarzeje. Dodatkowo blat dębowy w meblach loftowych będzie przygotowany na długie użytkowanie, ponieważ wykonany jest ze starannie wyselekcjonowanego drewna odpornego na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Gabinet w stylu loft powinien posiadać także stolik kawowy lub ławę industrialną, przy których odpoczniemy od pracy i przyjmiemy naszych klientów. Z kolei komoda i regały industrialne doskonale sprawdzą się do przechowywania dokumentów i książek. Takie meble loftowe i blat drewniany biurka będą ocieplały raczej chłodne i surowe pomieszczenia industrialne, a przy tym będą wyglądały elegancko i oryginalnie. 

Nogi meblowe — niewielka dekoracja pełna charakteru

Warto przy tym zadbać o odpowiednie nogi metalowe i inne nogi meblowe, które choć stanowią niewielki element, dopełnią całości loftowej kompozycji, jaką jest biuro w stylu loft. Najlepiej wybrać modele metalowe w kolorze czarnym, maksymalnie proste lub w finezyjnych industrialnych kształtach. Możemy również pokusić się o nogi meblowe wykonane w starym stylu, które będą komponowały się ze specjalnie postarzanymi meblami drewnianymi. Idealne połączenie będzie stanowić blat drewniany najlepiej blat dębowy w ciepłym kolorze naturalnego drewna z widocznym słojami i sękami oraz nogi do biurka metalowe, które niosą ze sobą swoistą surowość. Nogi meblowe dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach i w wielu ciekawych i oryginalnych modelach, dzięki czemu pomogą nam stworzyć ciekawe rozwiązania. 

Drzwi przesuwne  — nowoczesność i ekstrawagancja biura loftowego

Biuro w stylu loft kojarzy się z dużą i otwartą przestrzenią. Jeśli jednak chcemy podzielić ją i zyskać przy tym nieco intymności doskonałym wyborem będą drzwi przesuwne szklane. Jest to rozwiązane o tyle dobre, gdyż można je zamontować na każdym etapie remontu bez konieczności brnięcia w duże koszty dzielenia pomieszczenia ścianami działowymi. Dzięki nim możemy sprawić, że gabinet w stylu loft będzie niezwykle elegancki, a przy tym minimalistyczny i nowoczesny.  Drzwi przesuwne mogą być wykonane w całości z metalu lub być połączeniem szkła i metalu. W obu przypadkach wyglądają nowocześnie i designersko oraz są wyrazem oryginalności, dzięki czemu przekują uwagę naszych klientów. Co więcej, takie drzwi pozwolą zagospodarować nawet najmniejszą przestrzeń biurową, ponieważ w przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi skrzydłowych zajmują mało miejsca, dlatego też w naszym biurze zmieszczą się wszystkie potrzebne meble loftowe.

Szklane drzwi przesuwne — postaw na oryginalność

Szklane drzwi przesuwne możemy zastosować nie tylko, aby wyodrębnić biuro w stylu loft od stanowisk pracowników czy domowych pomieszczeń, ale i ukryć za nimi komodę czy regały industrialne z książkami i dokumentami, których nie chcemy pokazywać swoim klientom czy gościom. Ciekawym i ekstrawaganckim rozwiązaniem są szklane drzwi przesuwane z mleczną szybą, które zawsze prezentują się zjawisko i bajecznie. Z kolei drzwi przesuwne z transparentną szybą to świetny sposób, żeby wyeksponować swój gabinet w stylu loft urządzony z niezwykłym smakiem i stylem. Dzięki temu goście naszego domu lub klienci i pracownicy pomieszczeń biurowych już z daleka będą mogli podziwiać nasze biuro w stylu loft. Dlatego też szklane drzwi przesuwne coraz częściej wybierane są  przez osoby ekstrawaganckie i pełne stylu. Dzięki nim wyłamiemy się z tradycyjnych rozwiązań wnętrzarskich oraz pokażemy swój nietuzinkowy charakter i indywidualizm.

Gabinet w stylu loft – stwórz go za pomocą minimalistycznych akcesoriów

Biuro w stylu loft to przede wszystkim meble loftowe, takie jak biurko, które posiada blat dębowy, ekstrawaganckie komody i regały industrialne czy stolik kawowy, a także funkcjonalne szklane drzwi przesuwne. Nie stroni jednak od innych dodatków. Choć styl industrialny wyznaje zasadę im mniej, tym lepiej, gabinet w stylu loft nie może obyć się bez odpowiedniego oświetlenia, które jest niezbędne do efektywnej pracy.

 

drzwi przesuwne szklane

Więcej w kategorii drzwi przesuwne szklane

W loftowym biurze najlepiej sprawdzi się klasyczna lampa biurowa wykonana z mosiądzu, miedzi, chromu lub stali. Dobrym rozwiązaniem będą również lampy kreślarskie o ciekawym przykuwającym uwagę wyglądzie. Jeśli jednak nie mamy wystarczająco dużej przestrzeni na tego typu oświetlenie, lepszym wyborem okażą się lampy zwisające czy kinkiety na wysięgniku. Równie ciekawym zabiegiem aranżacyjnym, jeśli chodzi o biuro w stylu loft, gdzie znajduje się dużo wolnej przestrzeni, może być lampa industrialna stojąca. Jej finezyjne nogi meblowe dopełnią stylistyki biura industrialnego. Aby uczynić nasz gabinet w stylu loft jeszcze bardziej oryginalnym możemy pokusić się o modele lamp wykonanych z metalowej siatki idealne dla nowoczesnych wnętrz pełnych niebanalnego smaku.

Biuro w stylu loft to doskonałe połączenie minimalizmu, nowoczesności, elegancji i oryginalności. Nic też dziwnego, że coraz więcej osób urządza w tym stylu swoją przestrzeń przeznaczoną do pracy. Blat drewniany stolika kawowego, blat dębowy biurka, regały i komody industrialne pomogą wlać w te wnętrza odrobinę ciepła i przytulności, a metalowe nogi meblowe i finezyjne lampy dodadzą im niebanalnego charakteru i chłodnej nowoczesności.