Przestronność kluczem do stworzenia loftowego wnętrza

Niektórzy na myśl o loftach przywołują industrialne wnętrza. Owszem, styl loftowy wywodzi się z industrializmu, ale jest nim jedynie inspirowany. Dlatego, jeśli surowe meble, ściany i rezygnacja z dekoracji mogłyby sprawić, że nie czułbyś się w swoim mieszkaniu komfortowo, a jednocześnie przemawia do ciebie ta prostota, postaw na lofty. Styl loft to elastyczny obszar, w którym odnajdzie się każdy entuzjasta minimalizmu. To, co najbardziej skłania ku loftom, to wszechobecna natura i przestronność. Nie oznacza to jednak, że tylko duże domy mogą być urządzone według tej stylistyki. Nawet mieszkania o niewielkiej powierzchni można zaaranżować tak, by cechowały się przejrzystością i przestronnością. Aby odnieść takie wrażenie w małym mieszkaniu, wystarczy umiejętnie rozplanować układ mebli w pomieszczeniu. Kluczowy jest również dopływ naturalnego światła. To ono w dużej mierze tworzy tę przestronność, co w połączeniu z charakterystycznymi meblami definiuje styl loftowy. Nawet jeśli światła otworu znajdujące się w mieszkaniu nie są zbyt obszerne, nie należy się zniechęcać. Zawsze można dobrać odpowiednie meble i usytuować je tak, by naturalne światło docierało w najdalszy zakamarek mieszkania. Każde wnętrze zyska na przejrzystości, jeśli w loftowym mieszkaniu zdecydujemy się również na zastosowanie kilku cennych wskazówek. Przede wszystkim brak firanek jest kluczowy we wnętrzach w stylu loft. Jeśli jednak takie rozwiązanie kojarzy się z chłodem, można pokusić się o zamontowanie rolet czy długich zasłon. Taki zabieg ociepli wnętrze i będzie rozsądnym kompromisem między tradycją a nowoczesnością.

meble industrialne

Więcej w kategorii meble industrialne

Mniej znaczy więcej, czyli dekoracje w loftach

Styl industrialny bazuje na tym, co daje nam natura. Wykorzystanie naturalnych surowców do stworzenia mebli czy dekoracji zostało również przeniesione na grunt stylistyki loftowej. Lofty dają nam większą swobodę przy urządzaniu wnętrza niż surowy industrializm. Nie oznacza to jednak, że styl loftowy jest nijaki, mało wymagający. Wręcz przeciwnie! W loftach możemy dostrzec możliwość kreowania wnętrza według własnych upodobań, mając na uwadze kilka cennych wskazówek. W czasach, kiedy wszystkie, nawet najbardziej abstrakcyjne dekoracje są na wyciągnięcie ręki, w łatwy sposób można przesadzić. Wówczas zamiast modnego mieszkania, możemy uzyskać przaśny, kiczowaty efekt. Dlatego wnętrza loftowe cieszą się taką popularnością. Bo oprócz możliwości wprowadzenia elementów zdobniczych, największą uwagę należy skupić na funkcjonalności. To kluczowy aspekt podczas urządzania mieszkania w tym klimacie. Loftowe wnętrza skupiają w sobie meble i akcesoria, które cechują się użytecznością. Owszem, dekoracje są jak najbardziej pożądane, ale z zachowaniem wyczucia i umiaru. Niektóre meble w stylu loft, pomimo surowego designu, są na tyle przykuwające uwagę, że dodatkowe elementy dekoracyjne będą zbędne. Zazwyczaj meble z metalowymi frontami są charakterystyczne, więc jedynymi dopuszczalnymi dodatkami są jedynie skromne i wysmakowane dekoracje, jak np. żeliwne świeczniki. Z kolei na loftowych regałach, wykonanych ze stali i drewna, wręcz pożądane są dodatki w loftowym stylu. Nie chodzi jednak o liczbę dekoracji – czasem wystarczy drobny element, żeby urozmaicić przestrzeń. Loftowe regały są specyficznymi meblami, ponieważ wystarczy, że w finezyjny sposób ułożysz na nich książki, które zaprezentują się atrakcyjnie i interesująco.

Meble loftowe jako urozmaicenie przestrzeni

Mieszkanie w stylu loft to przestrzeń, w której każdy przedmiot ma swoją rolę. Wydawać by się mogło, że najtrudniejszym zadaniem jest zaaranżowanie loftowego salonu. To pomieszczenie jest miejscem, w którym najczęściej umieszcza się dekoracje. Jeśli jednak nie przemawiają do ciebie ozdoby, postaw na wysokiej jakości meble. Nie zawsze dekoracją musi być dodatkowy przedmiot. Wyrafinowanym urozmaiceniem mieszkania może być również stolik loftowy. Wystarczy, że zamiast marketowego egzemplarza, zdecydujesz się na mebel z niespotykanymi, metalowymi nogami i dębowym blatem. Produkty z naszej oferty pozwalają stworzyć niezwykłą kompozycję, która ozdobi i urozmaici wnętrze w niespotykany sposób. Oprócz „grzecznych” wersji blatów dębowych znajdziesz u nas również zdecydowane i charakterne egzemplarze. Nierówne krawędzie, rozpękania i naturalne ślady po sękach to zdobienia, które wykonała sama natura. Nie ma zatem piękniejszej ozdoby, która mogłaby uświetnić salon w stylu loft. Ponadto szeroka oferta nóg meblowych sprawia, że oprócz stolika loftowego, możesz stworzyć również identyczny stół loftowy do jadalni. Różnorodne akcesoria dają możliwość dopasowania charakteru mebli do klimatu dominującego we wnętrzu loftowym.

Więcej w kategorii Hokery

Więcej w kategorii Hokery

Styl loftowy oprócz tego, że jest modny, jest przede wszystkim praktyczny. To główne cechy, które świadczą o jego świetności. Brak przepychu, kiczu i nadmiaru sprawia, że panuje w nim klimat sprzyjający odpoczynkowi po ciężki dniu. Dzięki subtelnym dekoracjom loftowe wnętrza nie pozostają nudne i absolutnie nie są pozbawione ciepła. To z kolei sprawia, że czujemy się w nich dobrze, a stonowana kolorystyka jest ukojeniem dla zmysłów po intensywnym dniu.