Baterie kuchenne: ścienne czy nablatowe?

Do niedawna największym powodzeniem cieszyły się produkty wykonane w duchu nowoczesności o minimalistycznym lub wręcz przeciwnie – abstrakcyjnym wyglądzie. Aktualnie, kiedy nowatorskie propozycje nie robią już na nas wrażenia, poszukujemy rozwiązań, które oprócz funkcjonalności dają nam coś jeszcze. Tym czymś jest niewątpliwie urok i wyjątkowy charakter. W przypadku aranżacji kuchni wisienką na torcie jest zdecydowanie bateria kuchenna . Stylizowane baterie kuchenne to ukłon w kierunku osób, które cenią stary, dobry styl w najlepszym wydaniu. W związku z szeroką ofertą produktów i olbrzymimi możliwościami o specyfikacji produktu, jakim jest bateria zlewozmywakowa, warto zastanowić się już na etapie prac hydraulicznych w mieszkaniu. Inne rozwiązania zastosujemy, kiedy przypadła nam do gustu bateria kuchenna natynkowa, odmienne będą wytyczne do montażu baterii stojących. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, ale oprócz kwestii wizualnych, w tym przypadku należy kierować się również możliwościami, jakie daje nam pomieszczenie, które zostanie zaadaptowane jako kuchnia. Wybór odpowiedniej baterii ściennej jest również uwarunkowany głębokością i szerokością zlewu. Krótka wylewka będzie odpowiednia do niewielkiego zlewu, z kolei wybierając zlewozmywak duży lub dwukomorowy słuszną opcją będzie zakup baterii kuchennej z długą wylewką. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi mycie i czyszczenie różnych powierzchni oraz napełnianie dużych naczyń.

Bateria kuchenna retro

Więcej w kategorii krany

Czarny, złoty czy mosiądz? Kolorowy zawrót głowy!

Kiedy zdefiniujemy już, która bateria do kuchni spełnia nasze oczekiwania, należy przystąpić do wyboru określonej stylistyki produktu. Oczywiście sprecyzowanie, jaka bateria zlewozmywakowa powinna znaleźć się w kuchni, nie powinno stanowić większego problemu – specyfika wnętrza to temat, który jest poruszany w pierwszej fazie aranżacji wnętrza. Przed kolejnym dylematem stajemy w momencie wyboru kolorystyki baterii kuchennej. O ile zdecydowaliśmy, że stylistyka retro jest naszą wiodącym fasonem, pojawia się pytanie: jaki kolor baterii wybrać? Bateria kuchenna retro to możliwość montażu baterii w rozmaitej kolorystyce. Jak zawsze najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest bateria kuchenna czarna. Interesującą opcją są również baterie do kuchni w kolorze antycznego mosiądzu lub różowego złota. Taki wybór będzie słuszny w przypadku doboru uchwytów meblowych w podobnej kolorystyce lub elementów oświetlenia w zbliżonej barwie. Charakterystyczne dla baterii w stylu retro są stylizowania i ozdobienia, które podkreślają ich wyjątkowy charakter. W naszej ofercie znajdziesz również modele wzbogacone o ceramiczne zdobienia, które doskonale uzupełnią kuchnie urządzone w rustykalnym stylu. Nie zawsze najbezpieczniejsze propozycje są jedyną słuszną opcją, ponieważ odważne podejście do tego tematu, może zaowocować intrygującym i oryginalnym wnętrzem o niesamowitym charakterze.

Baterie kuchenne w surowym stylu

Decydując się na surowy design bateria kuchenna industrialna jest obligatoryjnym elementem. W przypadku pomieszczeń ukierunkowanych na konkretną stylistykę, nie można poprzestać na typowych, marketowych produktach. Standardowa bateria w srebrnym kolorze wyglądałaby wręcz kiczowato w tak charakternej kuchni. Bateria kuchenna loft to produkt, który w doskonały sposób oddaje klimat starych fabryk. Wygląd baterii kuchennych w industrialnym stylu przypomina zespolone ze sobą rury hydrauliczne wzbogacone o jedno lub dwa pokrętła – w zależności od modelu. Baterie kuchenne to produkty, które będą użytkowane z niezwykłą intensywnością, zatem decydując się na konkretny model, zwróć uwagę na materiał i jakość wykonania. Solidne, mosiężne baterie do kuchni są gwarancją bezawaryjnego korzystania z produktów przez długi czas. Prostota loftowych kranów doskonale wpisuje się w surową stylistykę i świetnie odnajdzie się w towarzystwie naturalnych materiałów – dębowego blatu czy betonowej ściany.

Bateria kuchenna czarna

Więcej w kategorii baterie

Producenci akcesoriów i mebli do wyposażenia wnętrz z niezwykłą rzetelnością dostosowują swoją ofertę do potrzeb klientów. Zmieniająca się moda stawia nowe oczekiwania, a jednocześnie daje ogromne możliwości aranżacyjne. Szeroki wybór baterii kuchennych sprawia, że z powodzeniem znajdziesz wymarzony model, który w doskonałym stopniu odzwierciedli stylistykę dominującą w przestrzeni kuchennej. Stylizowane baterie kuchenne to produkty, które swoim wyglądem uświetnią wnętrze w stylu industrialnym, retro, rustykalnym czy w kuchniach nawiązujących do stylistyki angielskiej.