Dlaczego warto zainwestować w ceramiczne akcesoria elektryczne?

Pierwsze akcesoria elektryczne wykonywane były z ceramiki. Ten materiał, który nie przewodzi prądu elektrycznego, stosowany był w pierwszych sieciach i instalacjach domowych. Jeszcze pod koniec XX wieku w wielu obiektach publicznych czy mieszkaniach prywatnych można było spotkać ceramiczne akcesoria. W ostatnim czasie, wraz z powrotem mody na produkty vintage, te produkty wróciły do łask. Dlaczego warto po nie sięgnąć i co można stworzyć z ich pomocą?

Zalety ceramicznych akcesoriów elektrycznych

Wyłącznik / przełącznik obrotowy CERAMICZNY

Wyłącznik / przełącznik obrotowy CERAMICZNY

Zazwyczaj sprawdza się powiedzenie, że pierwsza myśl jest najlepsza. Tak było w przypadku ceramicznych akcesoriów elektrycznych. Produkty zastosowane w pierwszych sieciach mają wszystkie cechy, które wymagane są do tego rodzaju zadań. Najważniejszym z nich jest izolacja. Produkty nie przewodzą prądu i nawet dotknięcie ich pękniętej struktury nie zmienia tego stanu rzeczy. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w obiektach, gdzie stale lub czasowo mogą przebywać dzieci.

Produkty ceramiczne cechuje także spora trwałość. Dobrze wykonane gniazdka lub włączniki są odporne na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Nie zniszczą się także podczas czyszczenia albo szorowania. Ich struktura na długo pozostanie niezmienna, co wpływa na żywotność tych produktów. Co ważne dla bezpieczeństwa, nawet przy dużym napięciu sieciowym i powstaniu wyższej temperatury, akcesoria ceramiczne się nie topią. Dzięki temu nie ma możliwości powstania pożaru od przepalonego gniazda. W tym elemencie widać sporą przewagę akcesoriów ceramicznych nad produktami z tworzywa sztucznego.

Poza wszystkimi właściwościami technicznymi i sporą funkcjonalnością produkty ceramiczne charakteryzują się też unikalną stylistyką. Ich kształt inspirowany jest właśnie włącznikami i gniazdami, które były produkowane na początku ubiegłego wieku. Pozwoli Ci to na stworzenie aranżacji rustykalnej albo vintage, w której każdy element będzie grał stylistycznie z pozostałymi. Może Ci się to przydać także podczas urządzania pensjonatu czy hotelu inspirowanego ubiegłymi latami.

Układanie sieci elektrycznych - nowy trend w aranżacji

Produkty ceramiczne zostały wyparte z instalacji elektrycznych przez tańsze akcesoria wykonywane z tworzyw sztucznych. Jednak okazuje się, że nie na długo. Akcesoria elektryczne wytworzone z ceramiki powracają w modnych w ostatnim czasie instalacjach elektrycznych montowanych samodzielnie. To jeden ze sposobów na to, żeby nadać charakteru wnętrzom rustykalnym, industrialnym albo vintage. Ponadto pozwoli na samodzielne stworzenie niepowtarzalnej dekoracji.

Instalacje układane są z wykorzystaniem kabli w kolorowych oplotach, które prowadzone są w widocznych miejscach. Do takiej sieci możesz dopasować oryginalne lampy i właśnie akcesoria ceramiczne. Powinieneś jednak pamiętać, że sieć ma być nie tylko estetyczna, ale także w pełni bezpieczna i funkcjonalna. Tylko wówczas stanie się pełnowartościową unikalną siecią elektryczną, a nie tylko wątpliwą ozdobą.

Asortyment ceramicznych akcesoriów elektrycznych w sklepie rustykalneuchwyty.pl

Wyłącznik / przełącznik obrotowy CERAMICZNY biały

Wyłącznik / przełącznik obrotowy CERAMICZNY biały

Sklep internetowy rustykalneuchwyty.pl to miejsce, gdzie znajdziesz wszystkie akcesoria niezbędne do samodzielnego prowadzenia sieci elektrycznej. Poza przewodami znajdziesz tu właśnie produkty ceramiczne, które stanowią przede wszystkim wykończenie sieci. Wszystkie produkty charakteryzują się dokładnym wykonaniem i trwałością. Dzięki temu będziesz mógł bezpiecznie użytkować sieć elektryczną.

Już podczas montażu i prowadzenia przewodów przydadzą Ci się uchwyty ceramiczne. Prosta konstrukcja i dopasowany wymiar sprawia, że z łatwością zapleciesz na nich przewody elektryczne. Sieć elektryczna będzie równo rozprowadzona po szeregowo zamontowanych uchwytach. Zamontujesz je do ściany za pomocą klasycznych kołków montażowych. Dzięki temu zapewnisz im stabilność i będziesz mógł pozwolić sobie na spory naciąg przewodów.

Jeśli wybrane przewody elektryczne rozprowadzisz już po ścianach i sufitach, pora na montaż akcesoriów wykończeniowych. Dla odbiorników prądu najważniejsze będą gniazdka, do których możesz wpiąć przewód elektryczny. W asortymencie rustykalneuchwyty.pl znajdziesz klasyczne ceramiczne gniazdka natynkowe, które nie tylko spełniają swoją funkcję, ale także mają klasyczny wygląd. Świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach utrzymanych w stylu vintage czy nawiązujących do dawnych posiadłości.

Kolejnym elementem, bez którego sieć będzie bezużyteczna, jest włącznik obrotowy natynkowy. Jego stylistyka także przypomina dawne akcesoria elektryczne. Cała obudowa i przełącznik wykonane są z ceramiki, dzięki czemu użytkowanie tego produktu będzie całkowicie bezpieczne. Wyroby sprawdzą się przede wszystkim jako przełączniki do oświetlenia. Włączniki, podobnie jak pozostałe akcesoria ceramiczne, dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych - czarnym i białym. Dzięki temu z łatwością dopasujesz je do pozostałych elementów wykończeniowych w mieszkaniu