Nieoczywiste zastosowanie haków wieszakowych

Haki wieszakowe to produkty, które zazwyczaj kojarzą się z przedpokojem lub garderobą. To na nich zawieszasz kurtki i płaszcze gości w przedpokoju lub korytarzu. Sprawdzają się także w garderobie do przechowywania ubrań. Znajdziesz je na drzwiach w kabinie prysznicowej, gdzie przeznaczone są do wieszania ręcznika czy bielizny. Jednak nawet przedmiot o tak jednoznacznym przeznaczeniu nie musi być wykorzystywany tylko w tym konkretnym celu. Jakie inne i nietypowe zastosowanie mogą mieć haki wieszakowe?

Haki wieszakowe w przedpokoju

haki wieszakowe

Hak wieszakowy WĄSKI czarny

Naturalnym środowiskiem dla haków wieszakowych jest przedpokój. To tutaj znajdują się najczęściej i spełniają swoją główną funkcję. Nie jest jednak powiedziane, że musisz je umieścić w równiutkim rzędzie na ścianie lub bocznej ścianie szafy. Możesz znaleźć dla nich także inne zastosowanie, zwłaszcza jeśli sięgniesz po zdobione haki ze sklepu rustykalneuchwyty.pl.

Te same haki wieszakowe możesz też umieścić na przeciwległej ścianie lub bardziej oddalonej od wejścia. Zawiesisz na nich elementy dekoracyjne, takie jak prezentacja zdjęć czy niewielki obrazek. Jeśli zadbasz o to, żeby wszystkie haki były w podobnej stylistyce, wówczas przedpokój nie straci swojego charakteru. Jednocześnie stanie się miejscem pięknym i niezwykle stylowym.

Dodatkowe dekoracje w kuchni

Haki znane z przedpokoju mają znaleźć się w kuchni? Dlaczego nie? Wyposażone w otwory na elementy montażowe, możesz zamocować do betonowej ściany, wykończonej płytkami ceramicznymi, a nawet płytą gipsową. W tym pomieszczeniu szczególnie ważna jest funkcjonalność, a trwałe produkty z żeliwa świetnie spełniają swoją funkcję. Jak je wykorzystać?

Mogą Cię zainteresować


W kuchni możesz na nich umieścić artykuły kuchenne, takie jak blender. Przydadzą Ci się także do wieszania otwieraczy, gumek recepturek czy innych niezbędnych w kuchni przedmiotów. Haki wieszakowe są znacznie trwalsze od plastikowych haczyków mocowanych na taśmie dwustronnej. Dzięki temu mogą przenieść znacznie większy ciężar.

Jeśli wybierzesz zdobione haki o nietypowych rustykalnych kształtach, mogą stanowić dodatkowy element dekoracyjny. Wówczas pozwolą Ci przygotować dekorację ze starego durszlaka lub zabytkowych naczyń. Na równo zamocowanych hakach możesz też umieścić drewniane łyżki czy klasyczne chochle. W ten sposób stworzysz dekorację retro i pięknie podkreślisz aranżację całego pomieszczenia.

Haki wieszakowe we wnętrzach industrialnych

haki wieszakowe

Hak wieszakowy POTRÓJNY 125mm

Pomieszczenia industrialne charakteryzują się ogromnymi przestrzeniami i wyglądem przypominającym stare hale fabryczne. W takich miejscach celowo odkrywa się elementy konstrukcyjne czy pozostawia odsłoniętą instalację elektryczną. W pomieszczeniach loftowych także przyda się funkcjonalność i estetyczne wykończenie haków wieszakowych.

Mocowanie instalacji elektrycznej to jedno z zadań, jakie możesz postawić przed tymi produktami. Z łatwością zamontujesz je do powierzchni ściany z surowego betonu czy cegły, a nawet na suficie. Ich kształt ułatwi Ci umieszczenie i zamocowanie przewodów elektrycznych. Większość produktów wykonywanych jest w nawiązaniu do najpopularniejszych klasycznych modeli stosowanych przed dekadami. Dzięki temu będą doskonale pasowały także do wnętrz retro.

Do instalacji wybierz przewody w grubych gumowych oprawach, które będą nawiązywały stylistyką do charakteru pomieszczenia. Dodatkowo zapewnią mieszkańcom bezpieczeństwo. Pamiętaj o tym, żeby na rustykalnym haku umieszczać przedmioty o niewielkiej wadze. Te elementy mają stanowić dekorację i nie nadają się jako konstrukcja nośna dla ciężkich przedmiotów.

Mogą Cię zainteresować


Wytrzymałe haki wieszakowe przed domem i w ogrodzie

W sklepie rustykalneuchwyty.pl haki wieszkowe wykonywane są głównie z żeliwa, które jest odporne na korozję. Dodatkowo zostało zabezpieczone przed zniszczeniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Jest też niewrażliwe na częste zmiany temperatury. Dzięki temu żeliwo wykazuje się odpornością na wszystkie czynniki atmosferyczne i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby haki wieszakowe zastosować na zewnątrz budynków.

Dla trwałych uchwytów przed domem znajdzie się wiele zastosowań. Jednym z nich będzie stworzenie stanowiska dla zawieszenia świecznika lub lampy. Haki możesz umieścić na tarasie, gdzie skorzystasz z nich dopiero wieczorem. Są odporne na temperaturę, dlatego nie uszkodzisz ich nawet płomieniem świecy czy lampy oliwnej. Sprawdzą się także wewnątrz altany w ogrodzie, gdzie pomogą Ci zawiesić lampy. Możesz też użyć ich do dekoracji tego miejsca, zawieszając na nich rustykalne narzędzia, takie jak szczypce do węgla, czy rożen. Dzięki temu stworzysz wewnątrz altany wyjątkowy klimat.

Innym zastosowaniem dla haków wieszakowych może być mocowanie doniczek z kwiatami. Ich stabilność i trwałość sprawiają, że hak z łatwością wytrzyma ciężar doniczki wypełnionej ziemią. Na klasycznych rustykalnych hakach możesz też umieścić stare i zabytkowe narzędzia ogrodnicze, co podkreśli rustykalny charakter wiejskiego domu.