Pokój dziecka, szczególnie ucznia to miejsce, które staje się ważne dla dziecka z wielu względów. Przede wszystkim stanowi jego azyl, miejsce do nauki, zabawy i strefę relaksu. Bo dorastający człowiek ma coraz większe wymagania. Z jednej strony jest nadal dzieckiem lubiącym zabawę, z drugiej – chce być traktowany poważnie, jak dorosły. Wobec tego warto zaplanować aranżację pokoju nastolatka tak, aby dobrze się w nim czuł. Przyjrzyjmy się realizacji aranżacji pokoju chłopca z wykorzystaniem rustykalnych mebli i dodatków.
vintage pokój
 
Biurko najważniejszy mebel
Biurko powinno być na tyle duże, aby dziecko mogło swobodnie odrabiać przy nim lekcje i korzystać z komputera. Sieciówki oferują biurka z szufladami, nadstawką na monitor. My postawiliśmy na ergonomię, styl i wielofunkcyjność. Biurko modułowe składa się z dębowego blatu oraz stylizowanych, metalowych nóg. Choć nie jest to typowy mebel dla ucznia, jego wysokość jest standardowa i dopasowana do krzesła. Biurko w stylu loft, kiedy nie będzie już biurkiem, z czasem może służyć jako stół. Pozwala na to nie tylko niepowtarzalny design, ale także trwałość materiałów. Brak tradycyjnych szuflad rozwiązano stworzeniem funkcjonalnych boxów, w których można poukładać zeszyty, podręczniki i ulubione książki. Takie mini regały można wykonać samemu, łącząc ze sobą kilka pomalowanych na wybrany kolor desek. Do tego loftowa lampka biurkowa wykonana z metalu. Wygodę zapewnia piękne, obrotowe krzesło. Czarna skóra oraz gięta sklejka w kolorze orzecha doskonale uzupełniają stylowe biurko. taboret industrialny
 
 
Elementem na który warto zwrócić uwagę jest także rustykalny stołek. Jego wysokość można dowolnie regulować. Może na nim usiąść rodzic, który pomaga dziecku w lekcjach czy kolega, który przyszedł w odwiedziny. Nieużywany stanowi piękną ozdobę. 
Styl biurka, krzesła oraz stołka korespondują z aranżacją ściany, na której znalazła się fototapeta. Ściana w kolorze starej sepii to doskonała alternatywa dla kolorowych farb czy oklejania pokoju plakatami. 
 
Z kolorami dominującymi w pokoju koresponduje także barwa paneli podłogowych oraz parapetu. Taki pokój to stylowy azyl dla dorastającego dziecka i dowód na to, że nie musi być niebiesko czy różowo by było ładnie.