Kuchnia to miejsce szczególne. W niej gotujemy, jemy, spędzamy czas z bliskimi. Powinna w niej panować przytulna atmosfera, w której wyjątkowe zapachy mieszają się z pięknym stylem wnętrz. Styl rustykalny to jeden z tych, który w kuchni sprawdza się idealnie. Nawiązuje on do natury, wprowadza do wnętrz sielski klimat – wszystko to, gotując, jedząc i rozmawiając z bliskimi, chcemy mieć na wyciągnięcie ręki. Jeśli jesteście przed remontem lub urządzacie swoją pierwszą kuchenną przestrzeń, możecie od razu zaplanować zaaranżowanie jej w klimacie rustykalnym. Jeśli kuchnię macie w pełni wyposażoną – zdecydujcie się na stylowe akcesoria. Choć niewielkie, skutecznie zmienią wygląd i atmosferę panującą w kuchni.Rustykalna kuchnia i elementy wystroju

Fot. Freshome.com

Wymień gałki i uchwyty szafek

Jeśli chcesz przeprowadzić szybką, ale nieinwazyjną metamorfozę kuchni – zdecyduj się na wymianę uchwytów oraz gałek meblowych w kuchennych szafkach. To prosty sposób na zmianę designu kuchennej przestrzeni. Dzięki pięknym, ceramicznym gałkom lub kutym uchwytom odmienicie wygląd kuchennych frontów i sprawicie, że zwykłe szafki staną się niepowtarzalne. Ręcznie malowane modele ceramiczne dodadzą nieco romantyzmu, a kute uchwyty wprowadzą klimat retro. Dzięki takiemu zabiegowi nawet meble kuchenne z sieciówki będą piękne.

Biała kuchnia retro, rustykalna

Fot: HomeOzoic

Kuchenny reling

Gałki, uchwyty do rustykalnej kuchni

Kuchnia jest miejscem, w którym należy dobrze zorganizować przestrzeń. Z pomocą przychodzą akcesoria ścienne. Do łask powracają relingi – drążki z wieszaczkami. Kiedyś wykorzystywane były tylko jako miejsce na kubki, obecnie można na nich wieszać wszystko, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Relingi doskonale sprawdzają się jako miejsce na suszone zioła. Za pomocą magnesów można do nich przyczepić także zdjęcia, które urozmaicą przestrzeń.

rustykalny, vintage wieszak na kubki

Fot. Homihomi

Uchwyt na ręczniki kuchenne

Papierowe ręczniki kuchenne to obowiązkowe wyposażenie każdej przestrzeni. Nie wyglądają one jednak atrakcyjnie, warto zadbać o ich odpowiednią oprawę. Z pomocą przychodzą piękne uchwyty, w których połączone zostało drewno z elementami kutymi. Takie uchwyty to funkcjonalność i ozdoba w jednym. Zobaczcie jak wyglądają i pomyślcie gdzie zamocujecie je w swojej kuchni.

uchwyt na ręczniki papierowe do kuchni rustykalnej