Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś. Znacie takie powiedzenie? Jeśli nie – warto je poznać, ponieważ jest w nim wiele prawdy. To, jak mieszkamy, wyraża nas samych, bo aranżacja wnętrz to nie tylko moda, ale wyrażenie nos samych. Naszej osobowości, preferencji, gustu i smaku. Wystój naszych wnętrz pokazuje innym, jacy jesteśmy i nie ma w tej tezie nic na wyrost. Przecież osoba ceniąca minimalizm nie zamieszka w barokowych, pełnych przepychu wnętrzach, a ten, kto lubi złoto i bogate formy źle będzie się czuć w urządzonej w stylu skandynawskim przestrzeni. Podobnie jest ze stylem rustykalnym. Poznajcie go bliżej i zastanówcie się, czy jest to stylistyka idealna dla Was.

 

Rustykalne wnętrza dla wrażliwców

Styl rustykalny czerpie inspiracje z natury, z tego co nas otacza. To właśnie z uwielbienia przyrody i tego, co wokół nas, powstają wyjątkowe projekty mebli i dodatków, które budują atmosferę wnętrz. Drewno, kute, żeliwne elementy, naturalne surowce – bawełna, wełna, cegła, stonowane kolory – beże, brązy z domieszką bieli i szarości, dodatki, które są wytworem rąk ludzkich, które nie są idealne i widać w nich metkę „hand made”, przedmioty zrobione własnoręcznie. To cechy stylu rustykalnego, który we wnętrzach osób ceniących nawiązania do natury oraz tego, co nas otacza, sprawdza się idealnie. Nie jest to estetyka, która przypadnie do gustu wielbicielom chłodnego minimalizmu. Tym, którzy na co dzień cenią zachowawczość. Jeśli zatem Twoje serce jest gorące i rozczula Cię widok piękna natury – rustykalny to Twój styl. To w rustykalnych wnętrzach będziesz czuć się jak u siebie, będą one odzwierciedleniem twej bogatej duszy i wrażliwości.

Rustykalne sypialnie, wnetrza

Fot. DigsDigs

 

Rustykalny styl bycia i życia

Styl ten jest sielski, nawiązuje do życia blisko natury. Dzięki niemu nie trzeba mieszkać w leśniczówce czy na obrzeżach miasta, by poczuć bliskość przyrody. Nawet w środku miasta, w nowoczesnym apartamencie, można wprowadzić wyjątkowość rustykalnego klimatu i wchodząc do mieszkania czuć się jak przytulnym azylu, który wycisza i wyzwala w nas pokłady pozytywnej energii. Bo styl, w jakim urządzone zostały wnętrza to styl życia. W przestrzeni rustykalnej, czas zdaje się płynąć wolniej, a życie staje się najwyższą wartością. Trudno takie odczucia osiągnąć w przestrzeni, która cała została urządzona w minimalistycznym styli i w której króluje biel. Nie oznacza to jednak, że biel jest surowo zabroniona, a przestrzeń powinna być po brzegi wypełniona meblami i dodatkami. Warto jednak ożywić wnętrza drewnianymi meblami, retro dodatkami i kolorami, które sprawią, że wnętrza, a tym samym i nasze życie, nabierze wyrazu i będzie przytulniejsze.

Dom na wsi w rustykalnym styluFot. www.beeyoutifullife.com