W starym stylu

Tabliczki ozdobne


Coraz większą uwagę w naszych wnętrzach przyciągają tabliczki ścienne, które zachwycają domowników oraz gości. Barwne tapety i rodzinne fotografie ustąpiły miejsca ściennym tablicom i teraz wieszamy je w zasadzie w każdym wnętrzu: pokoju dziecięcym, salonie, sypialni, biurze czy gabinecie. W naszej ofercie proponujemy retro dekoracje na ściane np.: emblematy na drzwi do toalety, metalowe tablice ścienne np. przypominające znaki drogowe. Wybierz produkty z naszej oferty a z pewnością sprawisz, że Twój dom będzie wyglądał wyjątkowo.


 

 
3

FAQ

Tabliczki ozdobne - najważniejsze informacje.

Coraz częściej we wnętrzach retro lub industrialnych pojawiają się żeliwne tabliczki ozdobne. Stylistyką, kształtem i zastosowanym do produkcji materiałem, nawiązują one do lat 70 i 80 dwudziestego wieku. Podobne tabliczki pojawiały się w zakładach pracy, lokalach gastronomicznych czy mieszkaniach. Wówczas pełniły funkcję użytkową i informacyjną. Obecnie są jedną z ciekawszych dekoracji, jakie polecają dekoratorzy wnętrz do pomieszczeń w stylu retro. Tabliczki, które znajdują się na stronie, przedstawiają różne informacje. Część z nich może nadal pełnić funkcje informacyjne. Pozostałe elementy mogą stać się ciekawą dekoracją pomieszczenia o charakterystycznej aranżacji.

Tabliczki grawerowane - jaki materiał wybrać?

W przypadku tabliczek grawerowanych, które nawiązują do produktów stylu retro wykonywanych w poprzednich dekadach, warto wybrać ten sam materiał, jaki stosowany był wówczas. Dzięki temu dekoracja stanie się bardziej wiarygodna. W takich wypadkach najlepiej postawić na tabliczki żeliwne, które mają też charakterystyczną formę. Tabliczki grawerowane też bardzo trwałe, ponieważ wykonuje się je w formie odlewu. Dzięki temu uważane są za czterokrotnie bardziej wytrzymałe od tabliczek wykonanych z tworzywa sztucznego i całkowicie niepalne. Sprawdzi się to w obiektach o zwiększonym ruchu, takich jak pensjonaty, restauracje, czy punkty rozrywkowe.

Tabliczki z numerem domu.

Drzwi wejściowe do budynku są jednym z elementów, które wprowadzają gości nie tylko do naszego domu, ale także do stylu jego aranżacji. Drzwi muszą nawiązywać do tego, co gość zastanie w środku, dlatego warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór numerka na drzwiach. Sięgając po żeliwne tabliczki, możemy podkreślić styl industrialny obiektu. Tabliczki z numerem domu w odpowiedniej formie mogą też stać się częścią dekoracji rustykalnych. Poza walorami estetycznymi warto też docenić ich trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, co jest ważne zwłaszcza w przypadku drzwi zewnętrznych.

Tabliczki w stylu PRL.

Zakaz palenia, czy charakterystyczny napis “toaleta” to jedne z typów tabliczek, które najbardziej kojarzą się z czasami PRL. Warto sięgnąć po takie wyroby dekoracyjne, jeśli aranżujemy mieszkanie lub obiekt w stylu retro. Żeliwne odlewy podkreślą klimat restauracji czy pensjonatów utrzymanych w stylu PRL. Jednocześnie nie wyjdą z roli elementów informacyjnych.