Menu
W starym stylu

Dodatki retro


Jak w prosty i szybki sposób sprawić, by Twój dom nabrał charakteru retro? Wybierz odpowiednie dodatki retro do wnętrz - znajdziesz je w sklepie rustykalneuchwyty.pl Oferujemy bogaty wybór unikatowych i stylowych dodatków w starym stylu, m.in. ręcznie robione drewniane konie na biegunach, drewniane zabawki, ścienne mapy retro, dekoracyjne szpule z jutą i nożyczkami, stopery do drzwi z odlewu żeliwnego czy dekoracyjne żeliwne podpórki do książek.


 

 
1

FAQ

Jakie dodatki retro znajdziesz w ofercie?

Dodatki retro przywołują wspomnienia i pozwalają nam wrócić w czasy dzieciństwa. W ostatnim czasie dodatki nawiązujące do lat 70 i 80 dwudziestego wieku stają się bardzo popularne. Warto zatem wprowadzić kilka takich pozycji do wystroju swojego mieszkania.

W asortymencie sklepu rustykalneuchwyty.pl można znaleźć wiele dodatków stylistyką nawiązujących do czasów PRL. Jednym z najpopularniejszych jest koń na biegunach w różnych wariantach. Obiekt westchnień niemal wszystkich ówczesnych dzieci może stać się ciekawym punktem wnętrz urządzanych w stylu retro.

Dodatki industrialne - co polecamy?

Dodatki do wnętrz industrialnych powinny wpisywać się w stylistykę takich miejsc. Najczęściej pomieszczenia zaaranżowane w tej stylistyce przypominają stare pomieszczenia fabryczne. Widać w nich spore przestrzenie i surowe ściany najczęściej wykonane z gołej cegły. W takich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się dodatki, które poza ciekawym wyglądem i stylistyką są także funkcjonalne. We wnętrzach industrialnych polecamy szczególnie ciekawe nożyczki stalowe o funkcjonalnych ostrzach. Warto też wyposażyć wnętrze w stopery do drzwi, wykonane z żeliwa. Spełniają one funkcje użytkowe, a ich wzór stanie się prawdziwą ozdobą.

Loftowe dodatki - do czego pasują?

Jedną z charakterystycznych cech, jaką mają wnętrza loftowe, jest ich duża przestrzeń i brak tradycyjnych podziałów. Często takie wnętrza stworzone są z jednego otwartego pomieszczenia, któremu w różnych częściach nadano inne funkcje. Jednocześnie są bardzo zimne i surowe stylowo. Takie przestrzenie wymagają dodatków, które rzucają się w oczy i nie znikną na tle ogromnych pustych ścian. W naszej ofercie znajdują się ciekawe mapy, stylizowane na stare dekoracje znane sprzed kilku dekad. Nie tylko wpisują się w styl dawnej fabryki, ale także będą widocznym punktem na tle ogromnych przestrzeni. Na regularnych i obszernych bryłach biurek czy stołów ciekawie będą prezentowały się lupy oraz okular powiększający. W naszej ofercie te elementy wykonane są ze szkła i metali, dlatego wpisują się w styl takiego wnętrza.