Menu

Brak produktów w koszyku.

W starym stylu

Drzwi przesuwne dębowe


Systemy drzwi przesuwanych cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją funkcjonalność oraz walory wizualne, dlatego też nie mogło zabraknąć ich w naszym sklepie. Miłośnicy niesztampowych wnętrz mogą znaleźć w naszej ofercie szeroki wybór takich produktów, jak chociażby drzwi przesuwne dębowe, które doskonale sprawdzą się w przypadku wnętrz o stylistyce rustykalnej, czy też industrialnej. Nasze przesuwne drzwi dębowe wykonywane są ze specjalnie wyselekcjonowanego drewna dębowego. Dębowe drzwi przesuwne to połączenie nie tylko designu, ale też komfortu użytkowania i najwyższej jakości. W ofercie znajdą się zarówno drzwi z naturalnymi sękami i rozpękaniami jak i drzwi gładkie, bez rozpękań. Nie zmienia to jednak faktu, że każde skrzydło wyposaży wnętrze w nietuzinkowy ozdobnik.

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.

1

FAQ

Drzwi przesuwne dębowe – podstawowe informacje

W dzisiejszych czasach dosyć popularnym rozwiązaniem jest wprowadzanie do wnętrz mechanizmu przesuwania drzwi. Jest to bowiem opcja, która kojarzyć się może niejednokrotnie z nowoczesnością. W licznych przypadkach takie wyposażenie bardzo efektownie się prezentuje, a jednocześnie można je wykorzystać w różnorodnych koncepcjach aranżacyjnych. Ciekawą propozycją mogą okazać się drzwi przesuwne dębowe, które kryją w sobie ogromny potencjał i mają użytkownikowi wiele do zaoferowania. Ważne jest, aby w procesie urządzania pomieszczeń, dbać o spójność kompozycyjną. Wszystkie elementy, które pojawiają się w całościowej koncepcji, powinny ze sobą wzajemnie współgrać. Ważne jest również to, aby dokładnie zastanowić się nad swoimi potrzebami. Dębowe drzwi przesuwne można wykorzystać zarówno w stylu rustykalnym, jak i klasycznym, industrialnym, nowoczesnym, czy też skandynawskim. Mogą się one wspaniale prezentować w przestrzeni, a jednocześnie być bardzo praktycznym elementem wyposażenia.

Dębowe drzwi przesuwne – jakie mają zalety i wady?

Drzwi dębowe przesuwne mają w sobie wiele zalet. Drewno jest bowiem surowcem, który ma charakter uniwersalny. Sprawia to, że stosunkowo łatwo jest dopasować wykonane z niego wyposażenie do różnorodnych koncepcji aranżacyjnych. Jest to naturalny materiał, który może być pomocny z perspektywy budowania przytulnego klimatu w pomieszczeniu, co dla wielu osób może mieć duże znaczenie. Dodatkowo drewniane drzwi przesuwne dębowe są dosyć proste w modyfikacji. Dzięki temu można je dopasowywać do własnych potrzeb. Osoby zainteresowane mają możliwość personalizacji wyposażenia, czy też wprowadzania do niego pewnych zmian – może być to bardzo przydatne w przypadku tych, którzy lubią często zmieniać wystrój. Wówczas nie trzeba za każdym razem kompletować zupełnie nowego wyposażenia przestrzeni. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że drzwi przesuwne drewniane dębowe w wielu przypadkach mogą zaoferować atrakcyjny stosunek pomiędzy jakością a ceną. W połączeniu z faktem, że omawiany surowiec jest trwały i wytrzymały, takie drzwi stanowić mogą bardzo praktyczne rozwiązanie od strony budżetowej. Można je bowiem wykorzystywać w swojej przestrzeni niejednokrotnie przez wiele lat. Jednorazowy zakup ma przed sobą w licznych przypadkach długą perspektywę użytkowania.

Drzwi przesuwne dębowe – jakie wybrać?

Wybór drzwi przesuwnych z litego drewna dębowego okazać się może w wielu przypadkach sporym wyzwaniem, gdyż do dyspozycji osób zainteresowanych jest tutaj szereg ciekawych rozwiązań. W sferze aranżacyjnej możliwości są więc naprawdę rozbudowane. Każdy powinien samodzielnie zastanowić się nad swoimi potrzebami w tym obszarze tematycznym. Modele łączące w sobie drewno i metalową ramę mogą być bardzo interesującą opcją do wnętrz urządzonych w stylu industrialnym. Z kolei warianty o charakterze dekoracyjnym mogą się przydać w przestrzeniach klasycznych i rustykalnych. Propozycje stawiające na elegancką prostotę można wykorzystać w pomieszczeniach utrzymanych w stylu skandynawskim, a drzwi przesuwne wykorzystujące zestawienie drewna, szkła oraz metalu mogą znaleźć zastosowanie w wystroju nowoczesnym. Wszystko zależy jednak od naszego pomysłu i od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Drzwi przesuwne dębowe drewniane – na co zwrócić uwagę?

Wybierając dębowe drzwi przesuwne, trzeba przeanalizować szereg czynników. Z pewnością dobrze jest tutaj zwracać uwagę na wymiary poszczególnych modeli drzwi. Dodatkowo nie należy zapominać o elementach technicznych umożliwiających wygodne korzystanie z mechanizmu przesuwania. Chodzi tutaj o prowadnice i uchwyty, które również powinny być starannie dopasowane do całości systemu. Trzeba również zastanowić się nad tym, czy chce się mieć w swojej przestrzeni jedno skrzydło drzwiowe, czy też dwa. Od strony wizualnej warto pomyśleć o kwestiach dotyczących kolorystyki i stylistyki, a także dopasowania do całości aranżacji. Drzwi powinny współgrać z podłogą, zasłonami oraz innymi elementami wyposażenia, które są obecne w danym pomieszczeniu.