Menu

Brak produktów w koszyku.

W starym stylu

Drzwi przesuwne w metalowej ramie


Drzwi przesuwne w metalowej ramie to idealna propozycja dla osób ceniących trwałość i nietuzinkowy design. Naturalność drewna i surowość metalu tworzą idealny duet nie tylko pod kątem ciekawej aranżacji, ale również jakości produktu. W naszej ofercie znajdują się drzwi przesuwne w metalowej ramie o rozmaitych formach – od prostych propozycji składających się z poziomo ułożonych desek, przez rustykalne konstrukcje typu x, po nowoczesne modele z ukośnie ułożonymi deskami. Drewniane drzwi przesuwne w metalowej ramie można zastosować w wielu pomieszczeniach i wielu stylach. Idealnie sprawdzą się jako oddzielenie salonu od kuchni, czy wydzielenie spiżarni. Metalowa rama drzwi nadaje industrialnego charakteru, a drewniane wypełnienie stanowi uniwersalną, tradycyjną bazę. Dzięki temu drzwi w metalowej ramie stanowią ponadczasową propozycję do każdego wnętrza. Na uwagę zasługuje również jakość tego rodzaju drzwi. Metalowa rama jest nie tylko elementem podnoszącym walory estetyczne, ale i ważną częścią konstrukcyjną. O ostatecznym charakterze drzwi przesuwnych decyduje wygląd i rodzaj systemu przesuwnego, jaki zostanie zastosowany. Prowadnice o klasycznej, prostej konstrukcji sprawią, że całość również będzie stosowana. Natomiast bardziej zdecydowane modele o ciekawych kształtach wzmocnią industrialny charakter drzwi.


 

 
1

FAQ

Drzwi przesuwne w metalowej ramie – podstawowe informacje

Wykorzystanie w aranżacji wnętrze elementów kojarzących się z nowoczesnością jest w dzisiejszych czasach bardzo popularnym rozwiązaniem. Ciekawą opcję stanowić mogą tutaj w wielu przypadkach drzwi przesuwne w metalowej ramie. Niejednokrotnie świetnie się one prezentują w przestrzeni, a jednocześnie jest to wyposażenie bardzo praktyczne. Osoby zainteresowane wprowadzeniem takiej propozycji do całościowego wystroju powinny uważnie przeanalizować parametry poszczególnych modeli, a także zastanowić się nad swoimi preferencjami i tym, jakie efekty chcą osiągnąć. Możliwości są tutaj całkiem spore, dlatego też podjęcie ostatecznej decyzji może być trudne. Do dyspozycji są różnorodne warianty, ponieważ drzwi przesuwne występują w rozmaitych konfiguracjach. Nie należy spieszyć się z dokonywaniem ostatecznego wyboru, ponieważ może to skutkować nietrafionymi decyzjami. Tymczasem celem jest przecież stworzenie przestrzeni atrakcyjnej pod kątem wizualnym oraz przyjaznej dla użytkownika z funkcjonalnego punktu widzenia. Bardzo ważnym zagadnieniem jest tutaj niewątpliwie spójność kompozycyjna, a zatem trzeba umiejętnie dopasować drzwi do całokształtu aranżacji.

Drzwi przesuwne w metalowej ramie – jakie mają zalety i wady?

Drewniane drzwi przesuwne w metalowej ramie kryją w sobie wiele zalet i nie ma co do tego wątpliwości. Naturalny surowiec, jakim jest drewno, jest prosty w modyfikacji, dzięki czemu osoby zainteresowane mogą w prosty sposób zmieniać użytkowane wyposażenie. Aspekt ten może być istotny również z punktu widzenia ludzi, którzy stosunkowo często eksperymentują z różnorodnymi aranżacjami wnętrza. Można bowiem łatwo dopasowywać drzwi do swoich potrzeb. Nie bez znaczenia pozostaje również wytrzymałość i trwałość drewna, która pozwala niejednokrotnie na wieloletnią eksploatację wyposażenia. Dzięki temu jednorazowy zakup przesuwanych drzwi ma przed sobą w licznych przypadkach długoterminową perspektywę użytkowania, co z pewnością jest istotne z perspektywy budżetowej. Jednocześnie precyzyjnie wykonane drzwi przesuwne drewniane w metalowej ramie mają często do zaoferowania atrakcyjną cenę w połączeniu z wysoką jakością. Takie rozwiązanie nieraz wspaniale prezentuje się w pomieszczeniu, ponieważ zestawienie drewna i metalu bazuje na kontraście. Jest to więc efektowna propozycja, która może przyciągać spojrzenia. Metal również jest bardzo solidnym materiałem, co ma duże znaczenie.

Drzwi przesuwne w metalowej ramie – jakie wybrać?

Kiedy wybiera się drzwi przesuwane w metalowej ramie, z pewnością należy zastanowić się dokładnie nad ich dopasowaniem estetycznym do całości opracowywanej aranżacji. W procesie urządzania wnętrza bardzo istotna jest bowiem dbałość o szczegóły. Trzeba pamiętać o tym, że detale w wielu sytuacjach znacząco wpływają na kompozycję estetyczną pomieszczenia. Do dyspozycji są tutaj różnorodne propozycje. Modele stawiające na elegancję oraz prostotę mogą się świetnie sprawdzić w stylistyce industrialnej, czy też nowoczesnej. Z kolei warianty dekoracyjne można dopasować do przestrzeni urządzonych w stylu rustykalnym lub klasycznym. Wszystko zależy tutaj od indywidualnych oczekiwań osoby zainteresowanej, dlatego też trzeba być świadomym swoich potrzeb.

Drzwi przesuwne w metalowej ramie – na co zwrócić uwagę?

Wybierając przesuwne drzwi w metalowej ramie, należy zadbać o spójność kompozycyjną, a także o aspekty praktyczne. Z pewnością ważny jest tutaj odcień wyposażenia oraz jego stylistyka. Nie należy kierować się wyłącznie ceną, ponieważ istotna jest również jakość wykonania. Dodatkowo należy zastanowić się nad tym, jaki zakres ruchu drzwi się preferuje w swojej przestrzeni oraz, czy chce się wykorzystać we wnętrzu jedno skrzydło drzwiowe, czy może dwa. Trzeba też zwrócić uwagę na wymiary. Nie bez znaczenia pozostają też aspekty techniczne. Do funkcjonowania mechanizmu przesuwania drzwi niezbędna jest prowadnica, a z kolei do wygodnego korzystania z całościowego systemu przydatny jest uchwyt. Elementy te powinny być starannie dobrane do aranżacji.