Menu

Brak produktów w koszyku.

W starym stylu

Kwietniki i wazony


Świeże kwiaty i rośliny doniczkowe ożywią każde wnętrze. Idealnie pasują do salonów, kuchni, biur czy nawet łazienek. Lubimy się również nimi otaczać w restauracjach, barach czy palmiarnii. Styl retro jest obecnie bardzo pożądany i bardzo popularny we wnętrzach, dlatego też w naszej ofercie proponujemy różnego rodzaju kwietniki z donicami z gliny, uchwyty doniczkowe, pierścienie wiszące na donice czy dekoracyjne wazony np. w kształcie fiolek chemicznych. Z pewnością oferowane przez nas produkty odmienią każde loftowe i retro wnętrze.


 

 
1

FAQ

Jaki stojak na kwiaty wybrać?

Stojak na kwiaty powinien być dopasowany do ogólnej stylistyki wnętrza. Jeśli dekorujemy surowe pomieszczenie skandynawskie, stojak z zasady powinien mieć prostą stylistykę i minimalną ilość ozdób. W tej filozofii sam kwiat jest najlepszą dekoracją. We wnętrzach klasycznych i stylizowanych na wiejskie, samą dekoracją jest przede wszystkim stojak na kwiaty. W związku z tym w takich pomieszczeniach możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa.

Kwietnik drewniany - na co zwrócić uwagę?

Drewno należy do naturalnych materiałów, w których otoczeniu bardzo lubimy przebywać. W związku z tym jego ciekawa struktura i naturalny kolor często pojawia się w naszym otoczeniu. Jeśli decydujemy się na kwietnik z drewna, warto pamiętać o tym, że drewno jest materiałem naturalnym. Pięknie komponuje się z dekoracjami kwiatowymi, jednak niezabezpieczone może się zmieniać z biegiem czasu. Dobrym pomysłem jest zabezpieczenie drewnianych elementów przed wilgocią, zwłaszcza jeśli mamy zamiar umieścić je na tarasie lub poza budynkiem.

Kwietnik ścienny czy wiszący?

Wybór kwietnika nie ogranicza się tylko do jego stylistyki, ale także sposobu, w jaki ma być zamocowany. Najczęściej to, czy nasz kwietnik ma być wiszący, czy umieszczony na ścianie, zależy od rodzaju aranżacji. Jeżeli decydujemy się na aranżacje bardziej poukładane i surowe, jak industrialna czy skandynawska, lepszym wariantem jest kwietnik ścienny. Z kolei w luźniejszych aranżacjach dopuszczających lekki bałagan, takich jak rustykalna czy prowansalska, kwietniki wiszące są bardzo pożądanym elementem.

Wazony dekoracyjne - szklane czy metalowe?

Najczęściej, jeśli myślimy o wazonach, kojarzymy je sobie ze szklanymi wyrobami dekoracyjnymi. W związku z tym szklane wazony uważane są za bardzo uniwersalne i pasują do wielu typów wnętrz. Są również łatwe w pielęgnacji, a dzięki temu, że są transparentne, pięknie pokazują całą znajdującą się w nich roślinę. Z kolei metalowe wazony dekoracyjne coraz odważniej pojawiają się w nowoczesnych aranżacjach, takich jak wnętrza industrialne, czy skandynawskie. Tu z kolei najważniejszy jest styl wazonu, ponieważ to on będzie widoczny w pierwszej kolejności.