Menu

Brak produktów w koszyku.

W starym stylu

Dekoracje kuchenne


Kuchnia to serce każdego domu. Tu najczęściej gromadzą się domownicy, to tu pijemy poranną kawę i zapraszamy znajomych na wieczorną kolację - zadbajmy zatem, o wyjątkowy wystrój tego wnętrza. By stworzyć prawdziwy klimat retro oferujemy szeroką gamę dodatków kuchennych takich jak: retro korkociągi do wina, żeliwne moździerze i łopatki, wieszaki na kubki, patery na ciasta, podstawki pod gorące naczynia czy stojaki na owoce. Przejrzyj nasze dodatki kuchenne i wybierz odpowiedni retro asortyment dla siebie!


 

 
2

FAQ

Jakie gadżety do kuchni wybrać?

Gadżety stosowane w kuchni powinny być jednocześnie estetyczne i funkcjonalne. Na ozdobne walory możemy sobie pozwolić, wybierając podstawkę pod gorące naczynia. Tutaj wybór jedne z wielu różnorodnych form zależy tylko od naszego uznania. W domu miłośników wina z pewnością przyda się ozdobny korkociąg, który jednocześnie może stanowić dekorację tego pomieszczenia.

Co na ścianę w kuchni?

Ściany w kuchni najczęściej także wykorzystywane są w sposób użytkowy. Warto zawiesić na nich funkcjonalne uchwyty na ręczniki papierowe. Dobrym pomysłem są też relingi z haczykami, które mogą służyć do zawieszania akcesoriów kuchennych. Haczyki można dokładać i rozsuwać w dowolny sposób, co wpływa na ogromną funkcjonalność. W rustykalnym wnętrzu nie może zabraknąć wiszącej półki na wino.

Popularne dekoracje do kuchni

Na dekoracje w kuchni najczęściej wybierane są przedmioty, które jednocześnie pełnią funkcje użytkowe. Metalowe, bogato zdobione wieszaki na ścianę lub sufit albo żeliwne podstawki pod gorące naczynia to najpopularniejsze dekoracje. Warto sięgnąć także po patery na owoce czy słodycze, które w razie niespodziewanej wizyty można podać gościom.

Wystrój kuchni - inspiracje i pomysły

Kuchnia powinna być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. Warto postawić więc na aranżację, w której będziemy czuć się swobodnie. Do najpopularniejszych należą aranżacje rustykalne, które nawiązują do dawnych wiejskich domów. W przypadku bardzo przestrzennej kuchni można zdecydować się na luźny “wakacyjny” styl prowansalski. W tym wystroju dominuje większa swoboda, a elementy dekoracyjne są wręcz pożądane.