Menu

Brak produktów w koszyku.

W starym stylu

Łączniki budowlane i meblowe


Dostępne w naszej ofercie łączniki budowlane to szeroka gama najwyższej jakości produktów. Ich industrialne kształty i formy pozwolą na funkcjonalne wykorzystanie w wielu kategoriach. Wykonane ze stali prasowanej łączniki do drewna to gwarancja solidnego i bezproblemowego montażu. Szeroki wybór uniwersalnych wymiarów pozwoli na wygodne skompletowanie niezbędnych akcesoriów, umożliwiających bezproblemowe łączenie wielu elementów wykonanych z drewna. Dodatkowo w ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo łączniki budowlane, które pozwalają na wykonywanie podwieszeń do ścian oraz sufitów. W sprzedaży oferujemy łączniki meblowe o różnych kształtach i wielkościach. Stawiamy na solidne materiały jak stal i żeliwo, dlatego nasze łączniki charakteryzują się niezwykłą jakością i będą służyć przez wiele lat. Jeśli zależy Ci, by wzmocnienie nie było tylko elementem konstrukcyjnym, ale by stanowiło również element dekoracyjny to koniecznie sprawdź nasze wzory łączników Paladyn z ozdobnymi otworami. Nasze łączniki i wsporniki mogą stanowić funkcjonalny i dekoracyjny element blatów drewnianych, skrzyń, okiennic, drzwi oraz innych wyrobów z drewna.


 

 
1

FAQ

Łączniki budowlane – efektowny sposób na wzmocnienie drewnianych konstrukcji

 We wszystkich wnętrzach istnieją elementy montażowe, które staramy się ukryć. Ze względu na to, że są one schowane przed spojrzeniami domowników i gości, nie przywiązujemy wagi do ich wyglądu, mają jedynie dobrze i niezawodnie pełnić swoją rolę. Czasami jednak decydujemy się na aranżację wnętrz, która wymaga odkrycia tych płaszczyzn, które zazwyczaj pozostają zakryte. Co wtedy? W przypadku drewnianych belek pod sufitem, odkrytych rur, masywnych ram okiennych w starym stylu ważna jest każda jedna śrubka. Wszystkie widoczne szczegóły wpływają bowiem na końcowy charakter pomieszczenia i dodają wnętrzu smaczku, lub wręcz odwrotnie – psują cały efekt!

Łączniki budowlane... czyli co?

Większość z nas nigdy nie spotkała się z pojęciem takim jak łączniki budowlane. Zastanawiamy się więc, co to właściwie jest i czy rzeczywiście wygląd i jakość wykonania tych elementów może mieć jakieś znaczenie dla wnętrza. Łącznik budowlany to mało istotny detal w przypadku wnętrz nowoczesnych, czy takich w eleganckim stylu glamour, jednak w coraz popularniejszych stylizacjach industrialnych i vintae'owych jest to niezwykle ważny element. Łączniki wykonane z prasowanej stali służą do zespalania elementów drewnianych różnego typu. Nadrzędną funkcją łączników budowlanych jest więc funkcja konstrukcyjna: mają zagwarantować solidne, niezawodne, skuteczne i trwałe połączenie elementów wykonanych z drewna. Ze względu na to, że w niektórych aranżacjach akcesoria te są bardzo dobrze widoczne, warto rozważyć wybór łączników dekoracyjnych, stylizowanych, doskonale dopasowanych wizualnie do typu wnętrza, w jakim mają się znaleźć.

Rodzaje łączników budowlanych

Łączniki budowlane mają bardzo szerokie zastosowanie, w związku z tym sklep z akcesoriami meblowymi w rustykalnym stylu z pewnością zaproponuje nam rozmaite rozwiązania do wyboru. Najpopularniejsze, a zarazem najprostsze w formie, są łączniki narożne oraz łączniki budowlane płaskie. Pierwsze z nich służyć mogą do wzmacniania narożników skrzyń, kufrów i mebli, są to zatem typowe okucia meblowe, ale nie tylko: ich zastosowanie jest dużo szersze, bo świetnie sprawdzą się także np. jako element scalający narożnie dwie drewniane belki. Płaskie narożniki to typ łączników budowlanych, najczęściej spotykany w starych ramach okiennych i drzwiowych. Dostępne są w prostym, podstawowym kształcie, ale coraz częściej spotkamy się z elementami bardzo dekoracyjnymi, wykonanymi w duchu gotyckiej wytworności. Taki łącznik to doskonała ozdoba potężnych, starych drzwi, która wspaniale współgrać będzie z zawiasami drzwiowymi w tym samym rustykalnym stylu. Industrialny łącznik budowlany typu T skutecznie i widowiskowo połączy trwale belki u szczytu stropów. Odkryty, drewniany strop to rozwiązanie, które obecnie jest bardzo popularne we wnętrzach industrialnych, ale też rustykalnych oraz skandynawskich. Skoro więc odkrywamy elementy konstrukcyjne nieruchomości, warto wykorzystać ich części składowe w roli dekoracji. Teownik to z kolei element wzmacniający do blatu stołu. W przypadku stołów z drewna litego, w których jedynymi elementami konstrukcyjnymi są blat oraz nogi stołu, problemem może być brak stabilności i krzywienie się blatu. Ten sprytny element konstrukcyjny zapobiegnie takiemu zjawisku. Możemy zastosować go w taki sposób, że będzie zupełnie niewidoczny, ale można go również wyeksponować, by podkreślił starodawny charakter mebla.

Kształt to nie wszystko...

Kształt i przeznaczenie poszczególnych łączników to tylko jedna z wielu rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, nabywając łączniki budowlane. Jeżeli elementy te są nam potrzebne do wnętrza w klimatach retro lub industrialnych, koniecznie zwróćmy uwagę na sposób wykonania łączników. Najefektowniejsze, a zarazem bardzo trwałe i doskonale pełniące swoje funkcje, są łączniki budowlane wykonane ze stali prasowanej wysokiej jakości. Rustykalne akcesoria konstrukcyjne mogą dodatkowo zostać poddane procesowi postarzenia, dzięki czemu otrzymają przetarcia charakterystyczne dla elementów nadgryzionych przez ząb czasu – taki zabieg uczyni okucia zdecydowanie bardziej wiarygodnymi, z pewnością lepiej dopasują się wizualnie do klimatycznych wnętrz vintage. Jeżeli planujemy zastosować łączniki budowlane do drewna na zewnątrz budynku, koniecznie upewnijmy się, czy zostały odpowiednio zaimpregnowane i stworzone z myślą o takim przeznaczeniu. W przeciwnym wypadku elementy mogą pokryć się rdzą i to nie tą pożądaną, stylizowaną, a prawdziwą i destrukcyjną.

Łączniki budowlane są kolejnym dowodem na to, że w rustykalnych i industrialnych wnętrzach nie ma miejsca dla przypadkowych działań i nieprzemyślanych detali. Decydując się na dekoracyjne elementy wykończeniowe i konstrukcyjne, podkreślamy styl, jaki panuje w danym pomieszczeniu. W przypadku urządzania mieszkania warto pamiętać o tym, że diabeł tkwi w szczegółach!