Menu
W starym stylu

Świeczniki


Świeczniki to niezawodne, tradycyjne, pierwotne i jedyne formy oświetlenia wykorzystywane przez przodków. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo oryginalne i skuteczne rozwiązania, które pozwalają na praktyczne i bezpieczne wykorzystanie świeczników kutych ręcznie. Łatwy sposób eksploatacji oraz gwarancja niewątpliwej trwałości sprawia, że każdy z proponowanych świeczników staje się niezbędnym akcesorium w wielu domach. Proste kształty podkreślają inspiracje stylem rustykalnym, który w obecnych czasach wraca do łask i cieszy się ogromną popularnością wśród wielu naszych klientów. Oferujemy Państwu wygodne świeczniki przenośne oraz posiadające możliwość łatwego montowania ściennego.


 

 
1

FAQ

Świeczniki szklane - do czego będą pasować?

Ciekawe świeczniki nie tylko spełniają funkcję oświetleniową, ale także same są ciekawymi dekoracjami. Szklane świeczniki to dekoracje, które sprawdzą się przede wszystkim we wnętrzach o surowej stylistyce. Będą ciekawą ozdobą aranżacji skandynawskich i przestrzeni loftowych. Cechą charakterystyczną takich świeczników, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, jest ich transparentność. Akcesoria wykonane z białego szkła w formie lampionów czy baniek pozwalają na wyeksponowanie tego, co znajduje się wewnątrz dekoracji. Wówczas także ozdobna świeca, czy dodatki w postaci naturalnych kamieni lub szyszek staną się dodatkowym elementem dekoracyjnym.

Świeczniki drewniane czy metalowe?

Drewno jest materiałem, który chętnie wybieramy do każdego typu aranżacji i w którego otoczeniu lubimy przebywać. Jednak jeśli chodzi o świeczniki, nie należy do materiałów, które nadają się na ich wykonanie. Z uwagi na bezpieczeństwo i ryzyko spalenia świecznika, odradzamy drewniane wyroby. Znacznie lepszym pomysłem są świeczniki metalowe. Sięgając po takie rozwiązania, nie tylko rozwiązujemy problem bezpieczeństwa, ale także dajemy sobie szansę na wybór jednego z wielu produktów. Metal daje niemal nieograniczone możliwości formowania go, dlatego świeczniki metalowe mogą mieć różne formy i kształty, a także rozmiary.

Świecznik rustykalny czy loft?

Wybór kształtu świecznika i jego formy zależy głównie od aranżacji, jaką planujemy wprowadzić do naszego mieszkania. Jeżeli postawiliśmy na aranżację w stylu wiejskiego domu, warto sięgnąć po świeczniki, które stylem będą nawiązywały do tej przestrzeni. W takich wnętrzach warto postawić na lampiony, świece, czy szklane świeczniki w formie latarni. Wnętrza loftowe, które charakteryzują się sporymi przestrzeniami i niewielką ilością ozdób, lepiej przyjmą świeczniki w regularnej formie. W takich wnętrzach można zdecydować się na geometryczne kształty wykonane z metalowych prętów. Mogą być w formie stojącej lub przeznaczonej do zawieszenia na ścianie.

Świecznik przyścienny - czy warto?

Świeczniki montowane jako stalowe konstrukcje przyścienne mogą wprowadzić do pomieszczenia niesamowity klimat. Staną się nie tylko dekoracją w ciągu dnia, ale także po zapaleniu świec ciekawie podświetlą bryły ścian. Warto postawić na takie rozwiązanie, jednak trzeba pamiętać o pewnym niebezpieczeństwie. Zapalona świeca zrzucona przypadkiem z takiej ozdoby może stać się przyczyną pożaru. Dlatego należy montować świecznik przyścienny w miejscach oddalonych od zwiększonego ruchu i poza zasięgiem działania dzieci.