Menu

Brak produktów w koszyku.

W starym stylu

Świeczniki


Świeczniki to niezawodne, tradycyjne, pierwotne i jedyne formy oświetlenia wykorzystywane przez przodków. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo oryginalne i skuteczne rozwiązania, które pozwalają na praktyczne i bezpieczne wykorzystanie świeczników kutych ręcznie. Łatwy sposób eksploatacji oraz gwarancja niewątpliwej trwałości sprawia, że każdy z proponowanych świeczników staje się niezbędnym akcesorium w wielu domach. Proste kształty podkreślają inspiracje stylem rustykalnym, który w obecnych czasach wraca do łask i cieszy się ogromną popularnością wśród wielu naszych klientów. Oferujemy Państwu wygodne świeczniki przenośne oraz posiadające możliwość łatwego montowania ściennego. Świeczniki ozdobne z zapachowymi naturalnymi świecami wprowadzą do pomieszczenia przytulny nastrój i będą sprzyjać wypoczywaniu. Warto więc zadbać o ich obecność w każdym pomieszczeniu. W sprzedaży oferujemy świeczniki na stół, które świetnie sprawdzą się nie tylko podczas romantycznej kolacji, ale będą również pięknie ozdabiać wnętrze. Świeczniki na ścianę polecamy stosować w korytarzach w równych odległościach i parzystej ilości by stanowiły razem harmonijną kompozycję dekoracyjną.


 

 
1

FAQ

Świeczniki szklane - do czego będą pasować?

Ciekawe świeczniki nie tylko spełniają funkcję oświetleniową, ale także same są ciekawymi dekoracjami. Szklane świeczniki to dekoracje, które sprawdzą się przede wszystkim we wnętrzach o surowej stylistyce. Będą ciekawą ozdobą aranżacji skandynawskich i przestrzeni loftowych. Cechą charakterystyczną takich świeczników, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, jest ich transparentność. Akcesoria wykonane z białego szkła w formie lampionów czy baniek pozwalają na wyeksponowanie tego, co znajduje się wewnątrz dekoracji. Wówczas także ozdobna świeca, czy dodatki w postaci naturalnych kamieni lub szyszek staną się dodatkowym elementem dekoracyjnym.

Świeczniki drewniane czy metalowe?

Drewno jest materiałem, który chętnie wybieramy do każdego typu aranżacji i w którego otoczeniu lubimy przebywać. Jednak jeśli chodzi o świeczniki, nie należy do materiałów, które nadają się na ich wykonanie. Z uwagi na bezpieczeństwo i ryzyko spalenia świecznika, odradzamy drewniane wyroby. Znacznie lepszym pomysłem są świeczniki metalowe. Sięgając po takie rozwiązania, nie tylko rozwiązujemy problem bezpieczeństwa, ale także dajemy sobie szansę na wybór jednego z wielu produktów. Metal daje niemal nieograniczone możliwości formowania go, dlatego świeczniki metalowe mogą mieć różne formy i kształty, a także rozmiary.

Świecznik rustykalny czy loft?

Wybór kształtu świecznika i jego formy zależy głównie od aranżacji, jaką planujemy wprowadzić do naszego mieszkania. Jeżeli postawiliśmy na aranżację w stylu wiejskiego domu, warto sięgnąć po świeczniki, które stylem będą nawiązywały do tej przestrzeni. W takich wnętrzach warto postawić na lampiony, świece, czy szklane świeczniki w formie latarni. Wnętrza loftowe, które charakteryzują się sporymi przestrzeniami i niewielką ilością ozdób, lepiej przyjmą świeczniki w regularnej formie. W takich wnętrzach można zdecydować się na geometryczne kształty wykonane z metalowych prętów. Mogą być w formie stojącej lub przeznaczonej do zawieszenia na ścianie.

Świecznik przyścienny - czy warto?

Świeczniki montowane jako stalowe konstrukcje przyścienne mogą wprowadzić do pomieszczenia niesamowity klimat. Staną się nie tylko dekoracją w ciągu dnia, ale także po zapaleniu świec ciekawie podświetlą bryły ścian. Warto postawić na takie rozwiązanie, jednak trzeba pamiętać o pewnym niebezpieczeństwie. Zapalona świeca zrzucona przypadkiem z takiej ozdoby może stać się przyczyną pożaru. Dlatego należy montować świecznik przyścienny w miejscach oddalonych od zwiększonego ruchu i poza zasięgiem działania dzieci.

Świeczniki ozdobne – podstawowe informacje

Drobne elementy wyposażenia często mają wręcz ogromny wpływ na to, jak finalnie prezentuje się aranżacja przestrzeni. W wielu przypadkach ciekawym rozwiązaniem okazać się mogą stylowe świeczniki. Można je wykorzystać od strony wizualnej na wiele różnych sposobów. Dodatkowo, do dyspozycji osób zainteresowanych są naprawdę różnorodne modele takiego wyposażenia, dlatego też można tworzyć ciekawe zestawienia w tym obszarze. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie efekty estetyczne chce się osiągnąć oraz jaki ma się pomysł na całościowy wystrój pomieszczenia. Świeczniki ozdobne mogą być bardzo interesującą opcją do salonu, sypialni, a także jadalni. Warto zastanowić się nad ich wprowadzeniem do posiadanego wnętrza. Takie wyroby mogą być pomocne z punktu widzenia budowania przytulnego klimatu w przestrzeni, co dla wielu osób nie pozostaje bez znaczenia. Istotnym aspektem jest tutaj bez wątpienia szczegółowa analiza parametrów konstrukcyjnych poszczególnych modeli.

Świeczniki metalowe – jakie mają zalety i wady?

Świecznik metalowy może okazać się niejednokrotnie bardzo ciekawą propozycją w zakresie wystroju wnętrza. Takie wyposażenie może się świetnie sprawdzić w przestrzeniach industrialnych, które nawiązują zarówno do tradycji, jak i nowoczesności. Starannie wykonane i wytrzymałe świeczniki loftowe mogą być interesującym uzupełnieniem wystroju. Niejednokrotnie można wykorzystywać takie wyroby w aranżacji przez wiele lat. W przestrzeniach stawiających na prostotę i elegancję wspaniale wyglądać mogą świeczniki szklane. Jest to stylowe rozwiązanie, które stanowić może stonowany dodatek do całościowego wystroju. Warto więc gruntownie przeanalizować swoją koncepcję aranżacyjną, gdyż wyposażenie musi być odpowiednio do niej dopasowane. Dbałość o szczegóły jest tutaj bardzo ważnym aspektem. Wysokojakościowe i starannie wykonane świeczniki nieraz dostępne są w atrakcyjnych cenach, co z pewnością nie pozostaje bez znaczenia od strony praktycznej.

Świeczniki loftowe – jakie wybrać?