Menu

Brak produktów w koszyku.

W starym stylu

Stoły loft


Stoły w stylu industrialnym wyróżniają się pod względem zastosowania nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych, które przyciągają uwagę, ale jednocześnie spełniają stawiane im wymagania wytrzymałościowe. Idealny duet stali i postarzanego drewna sprawia, że wykonane z nich stoły loftowe wyglądają niebanalnie i nie potrzebują zbędnych ozdób, ponieważ mogą samodzielnie stanowić dekoracje pomieszczenia nadając mu oryginalny charakter. Oferowane przez nas stoły loftowe do jadalni, kuchni i salonu inspirowane są surowością wnętrz starych przemysłowych fabryk, co objawia się w nierównościach struktury drewnianego blatu, wyraźnymi spawami stali i widocznością śrub montażowych, które pełnią tu rolę dekoracyjną. W parze z wyjątkowym wyglądem idzie również ponadprzeciętna jakość stołów industrialnych. Dzięki zastosowaniu w produkcji trwałych materiałów jak drewno i stal – meble te będą służyć przez lata. Solidny drewniany blat w metalowej ramie wytrzyma ciężar ozdobnej zastawy i odpowiadających ich stylowi masywnych dodatków jak żeliwne świeczniki, okazałe patery i metalowe stojaki na wino. Solidne stalowe nogi o oryginalnych formach zapewniają stabilność i dopełniają industrialny wizerunek stołów.


 

 
1

FAQ

Stoły industrialne – podstawowe informacje

Wyposażenie kuchni, czy też jadalni niewątpliwie powinno być dobierane w sposób bardzo staranny. Są to bowiem pomieszczenia, w których niejednokrotnie spędza się czas w towarzystwie rodziny oraz przyjaciół. Miejsca te służą często rozrywce, wspólnemu spożywaniu posiłków, a także prowadzeniu ożywionych rozmów i dyskusji. Trzeba więc mieć na uwadze zarówno funkcjonalność, jak i estetykę wskazanych pomieszczeń. W przestrzeniach, które stawiają na swego rodzaju połączenie nowoczesności z tradycją, nieraz świetnie sprawdzić się mogą stoły industrialne. Modele z metalową podstawą, a także drewnianym blatem w licznych przypadkach mogą wspaniale się prezentować, a jednocześnie stanowić bardzo praktyczny element wyposażenia. Industrialne stoły cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem ze względu na fakt, że mogą być one efektownym sposobem na urozmaicenie lub też uzupełnienie wnętrza. Niejednokrotnie przyciągają one uwagę. Ważne jest, aby ustalić swoje zapotrzebowanie w omawianym obszarze tematycznym. Stoły loftowe to z pewnością opcja, której wprowadzenie do posiadanej przestrzeni warto dokładnie przeanalizować z perspektywy własnych preferencji.

Stoły w stylu industrialnym – jakie mają zalety i wady?

Stoły w stylu industrialnym często łączą w sobie metal i drewno. Oba surowce mają użytkownikowi do zaoferowania wytrzymałość i trwałość. Solidna i starannie wykonana konstrukcja z tej kategorii może być niejednokrotnie użytkowana przez naprawdę długi czas, co z pewnością nie pozostaje bez znaczenia z perspektywy funkcjonalnej. Metal kojarzyć się może z surowością i nowoczesnością. Drewno zaś przywodzić może na myśl naturalność, swojskość, przytulny klimat i tradycję. To kontrastowe połączenie w wielu przypadkach może się świetnie sprawdzić i prezentować się w pomieszczeniu bardzo efektownie. Warto pamiętać również o tym, że drewno jest dość proste w modyfikacji, co umożliwia personalizowanie wyposażenia i dopasowywanie go do indywidualnych potrzeb. W wielu sytuacjach wysokojakościowe stoły w stylu loftowym dostępne są w atrakcyjnych cenach, co jest istotne z perspektywy planowania swojego budżetu. Jak więc widać, takie wyposażenie może być naprawdę interesującym rozwiązaniem aranżacyjnym i dobrze jest mieć to na uwadze.

Stoły softowe – jakie wybrać?

Wybierając stoły loftowe, trzeba niewątpliwie kierować się indywidualnymi oczekiwaniami i potrzebami. Decyzja w zakresie doboru wyposażenia powinna być świadoma, dlatego też należy dać sobie tutaj czas do namysłu i dokładnie określić swoje preferencje. Dodatkowo nie można zapominać o tym, że całościowa aranżacja powinna tworzyć spójną kompozycję. Potrzebne jest więc tutaj kompleksowe myślenie, dbałość o szczegóły oraz wyczucie estetyczne. Możliwości są tu naprawdę szerokie, dlatego też dokonanie ostatecznego wyboru może być trudne. Niemniej jednak to wyzwanie trzeba potraktować poważnie. Nie należy kierować się wyłącznie ceną, ponieważ pod uwagę powinno się brać wszystkie aspekty, które mogą mieć wpływ na komfort użytkowania wyposażenia oraz estetykę pomieszczenia. Dobór mebli jest bardzo indywidualną kwestią.

Stoły w stylu loftowym – na co zwrócić uwagę?

Na samym początku warto dokonać szczegółowych pomiarów urządzanej kuchni, czy też jadalni, gdyż stół powinien być dopasowany do dostępnego metrażu. Oprócz tego warto zwracać uwagę na powierzchnię blatu, gdyż decyduje ona o tym, ile miejsca będzie do dyspozycji na serwowanie potraw. Z pewnością trzeba również uważnie przyglądać się parametrom stylistycznym i kolorystycznym poszczególnych modeli. Można stawiać bowiem na kontrastowe zestawienia barw lub też stonowane połączenia odcieni. Trzeba zadbać o to, aby stół ładnie komponował się z podłogą, zasłonami, wyposażeniem meblowym, ścianami, a także dekoracjami. Modele o charakterze urozmaiconym mogą być intrygującym akcentem w prostej aranżacji lub też uzupełniać wnętrze stawiające na przepych. Z kolei propozycje delikatne estetycznie mogą być dyskretnym elementem w eksperymentalnym wystroju lub też stylową opcją do przestrzeni utrzymanych w subtelnym tonie.