Menu
W starym stylu

Krany


Nie da się zaaranżować stylowej, retro łazienki czy kuchni bez odpowiedniej baterii. Oferujemy armaturę w starym stylu - baterie i krany naścienne, baterie prysznicowe, wannowe i stojące. Unikatowe i antyczne wzornictwo z pewnością zachwyci każdego miłośnika starego, ponadczasowego designu. Oferowane przez nas krany antyczne wykonane są z materiałów najwyższej jakości, z pewnością będą nam służyć przez długie lata.


 

 
1

Retro łazienka – wnętrze sprzyjające relaksowi

Łazienka jest dla wielu osób tym miejscem w domu, w którym można pobyć w samotności, odprężyć się, zadbać o swoje ciało i o swoją duszę. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby to wnętrze było urządzone pięknie i wygodnie. Ponieważ we współczesnym świecie każdego dnia jesteśmy bombardowani przez nowoczesne technologie, sztuczne tworzywa i rozwój cywilizacji, w domowym zaciszu coraz chętniej uciekamy do tradycji, natury, przeszłości. Widać to m.in. po rosnącej wciąż popularności łazienek w starym stylu. Retro łazienka zachwyca swym spokojem, niewymuszoną elegancją i ponadczasowym charakterem, a dzięki sprytnie przemyconym nowoczesnym rozwiązaniom pozostaje wnętrzem w pełni funkcjonalnym, komfortowym w użytkowaniu. Tak zaaranżowana przestrzeń sprzyja kultywowaniu rytuałów pielęgnacyjnych gwarantujących nie tylko atrakcyjny wygląd, ale i doskonały nastrój. Urządzenie retro łazienki nie jest może zadaniem najłatwiejszym, warto mu jednak poświęcić swoją uwagę i czas, by zyskać przyjazną, zachwycającą pod każdym względem przestrzeń.

Łazienka w starym stylu – tu ważne są detale!

Odpowiedni kolor płytek łazienkowych, stylizowana kamienna umywalka i retro wanna to jednak nie wszystko – aby nie zepsuć starodawnego charakteru pomieszczenia, należy zwrócić uwagę na istotne detale, w tym przede wszystkim na odpowiednio dobrane krany łazienkowe. Odpowiednio dobrane to znaczy takie, które trwałością i wygodą użytkowania w niczym nie ustępują pozostałej dostępnej na rynku armaturze, a jednocześnie wyróżniają się klasycznym, tradycyjnym wzornictwem docenianym od wielu pokoleń.

Klasyczne baterie stojące w starym stylu nie zawsze się sprawdzą – jeśli w pomieszczeniu znajduje się umywalka kamienna lub z mosiężnym wykończeniem, instalacja stojącej baterii może być niemożliwa. W takiej sytuacji na pomoc przychodzą baterie naścienne. Retro bateria montowana do ściany zachwyca swym staromodnym designem. Rustykalne baterie do złudzenia przypominają wyposażenie sprzed wielu stuleci: antyczne krany w czarnym kolorze wykonane z mosiądzu są solidne i piękne i z pewnością staną się wyjątkowym dopełnieniem modnej retro łazienki. Sprawdzą się także w kuchni w stylu vintage – wszak bateria naścienna to także doskonały kran do zlewozmywaka.

Postarzane krany naścienne – idealne do łazienki retro

Ponieważ we wnętrzach w starym stylu każdy szczegół ma znaczenie, warto wybrać rustykalne baterie naścienne, które nie tylko formą przypominają dawną armaturę, ale też noszą widoczne ślady upływu czasu, czyli są umiejętnie postarzone. W naszej ofercie można znaleźć antyczne krany w czarnym kolorze z przecierkami na krawędziach, które dodają wyposażeniu autentyczności i naturalności.

Retro wygląd, nowoczesne rozwiązania

Pomimo retro wyglądu, retro baterie montowane do ściany pozostają wyposażeniem w pełni funkcjonalnym, odpowiadającym potrzebom współczesnego człowieka, przyzwyczajonego do wygodnych i praktycznych rozwiązań. Pojedynczy kran antyczny posiada głowicę z płynną regulacją przepływu wody oraz mieszacza ciepła-zimna woda. Dzięki temu możemy w pełni kontrolować moc strumienia wody oraz jej temperaturę, mimo iż korzystamy z kranu w starym stylu.

Krany naścienne to nie tylko baterie wannowe i krany do umywalek, to także kran na wąż do wc i pralki – mimo że te krany nie stanowią głównych elementów wyposażenia łazienki, zwykle pozostają dobrze widoczne, warto więc zadbać o to, by również one miały odpowiednio rustykalny charakter i nie zakłócały harmonii dobrze zaaranżowanego wnętrza.

Jak wybrać idealne baterie naścienne w starym stylu?

Czym się kierować wybierając retro krany naścienne? Przede wszystkim ich wyglądem, tak, aby sprawiały wrażenie wyposażenia odpowiednio starego. Równie istotne jest to, by ich forma i kolor pasowały do całokształtu aranżacji. Należy zwrócić uwagę także na to, aby kran w stylu vintage był wygodny w użytkowaniu – pomimo starodawnej formy nie może się zacinać, skrzypieć i cieknąć: ma być szczelny, trwały i niezawodny. Przy zakupie retro baterii naściennej koniecznie trzeba się upewnić, że wszystkie elementy montażowe znajdują się w zestawie: samodzielny dobór odpowiednich części może się okazać trudny, a przecież nie można pozwolić na to by jedna nakrętka zepsuła cały efekt. Konsekwencja jest niezbędna także przy dalszym planowaniu aranżacji łazienki. Rustykalne baterie do wanny i umywalki wymagają użycia również innych detali w starym stylu. Do retro łazienki należy dobrać postarzany korek umywalkowy, retro oświetlenie, rustykalne, najlepiej drewniane meble, z metalowymi okuciami meblowymi, odpowiednie lustro w postarzanej ramie i inne dodatki w klimatach vintage, które umiejętnie podkreślą panujący w pomieszczeniu klimat przeszłości.