Menu

Brak produktów w koszyku.

W starym stylu

Kratki wentylacyjne retro


Kratki wentylacyjne są ostatnim elementem systemu wentylacyjnego. Ich zastosowanie maskuje nieeleganckie otwory ścienne powstałe w wyniku tworzenia instalacji. Wyjątkowy styl oferowanych przedmiotów nadaje estetycznego i eleganckiego wyglądu wnętrzom, w których są zamontowane. Ozdobne kratki wentylacyjne są odpowiednie do każdego pomieszczenia, znajdą zastosowanie w domach i mieszkaniach z klimatem, jak również w hotelach czy restauracjach. Kratki wentylacyjne są mocnym akcentem podkreślającym nietuzinkowy charakter wnętrza. Pomimo masywności, z jaką zostały wykonane, mocowanie kratek jest niezwykle proste. W ofercie znajdują się kratki wentylacyjne okrągłe, prostokątne, surowe i nieco subtelniejsze. Posiadamy masywne żeliwne wzory inspirowane średniowiecznymi zamkami, sprawdzą się one świetnie w pokojach w stylu rustykalnym lub wnętrzach z antycznymi meblami. Dla fanów minimalizmu polecamy proste, ale stylowe i funkcjonalne kratki z drobną siatką. Poza walorami wizualnymi nasze kratki wentylacyjne wyróżniają się również ponadprzeciętną jakością oraz funkcjonalnością, ponieważ wykonane są trwałych materiałów jak stal i żeliwo oraz są łatwe w montażu i utrzymaniu w czystości.


 

 
1

FAQ

Ozdobne kratki wentylacyjne – do czego się je wykorzystuje?

Po zakończeniu procesu tworzenia instalacji wentylacyjnej w ścianie pozostaje sporych rozmiarów otwór. Ze względów estetycznych maskuje się go – do tego właśnie służą kratki wentylacyjne, które występują w naprawdę różnorodnych wariantach. W naszym sklepie dostępne są kratki prostokątne oraz okrągłe. Ich konstrukcja jest dosyć masywna, natomiast są one proste w montażu. Można je wykorzystać na wiele różnych sposobów – mogą się one doskonale sprawdzić zarówno jako uzupełnienie aranżacji, jak i jako mocny akcent w całościowym wystroju.

Jak wybrać ozdobne kratki wentylacyjne?

To, jaki model ozdobnej kratki wentylacyjnej się wybierze, powinno być zależne od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Nie bez znaczenia pozostają tutaj kwestie o charakterze estetycznym – w końcu podczas aranżacji przestrzeni należy zwracać uwagę na szczegóły wizualne. Dlatego właśnie trzeba zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju kratki wentylacyjne są dopasowane do całości koncepcji estetycznej obecnej w przestrzeni, którą się dysponuje. Jednocześnie nie można zapominać o funkcjonalności – w końcu w takich kwestiach jak wyposażenie przestrzeni walory praktyczne również odgrywają niejednokrotnie bardzo ważną rolę.

Na co zwracać uwagę przy wyborze ozdobnych kratek wentylacyjnych?

Wśród zagadnień istotnych z punktu widzenia procesu decyzyjnego związanego z ozdobnymi kratkami wentylacyjnymi z pewnością można wymienić kwestie wizualne, praktyczne oraz finansowe. Nie bez znaczenia pozostaje także jakość produktów. Dlatego właśnie dobrze jest naprawdę rzetelnie rozejrzeć się, jeśli chodzi o dostępne w tym obszarze tematycznym możliwości. W naszym sklepie można znaleźć asortyment wysokiej jakości, który jest wykonany z dbałością o detale. Ozdobne kratki wentylacyjne dostępne w naszej ofercie mogą się doskonale sprawdzić w pomieszczeniach, które zostały urządzone w klimacie surowym, a także subtelnym. W zależności od zastosowania mogą one pełnić funkcję uzupełniającą lub też być ciekawym akcentem w wystroju.