Menu
W starym stylu

Zegary


Industrialne czasomierze to uniwersalne rozwiązanie do wnętrz przestronnych, loftowych oraz nowoczesnych - w każdym wnętrzu znajdą swoje miejsce. Oferujemy zegary drewniane, metalowe, ścienne oraz stojące. Zegary loftowe swoim kształtem przypominają feagment samolotu, rower, traktor, sygnalizator świetlny czy wentylator. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz zegar pasujacy do Twojego wnętrza!


 

 
1

FAQ

Zegar ścienny czy stojący?

Wybór typu zegara do wewnątrz pomieszczenia najczęściej uwarunkowany jest charakterem wnętrza. Zegary stojące zazwyczaj umieszczone są w przestrzeniach w strefie intymnej w mieszkaniach. Można spotkać je w sypialniach, gabinetach, czy im podobnych pokojach. Z kolei zegary wiszące najczęściej pojawiają się na ścianach w miejscach dostępnych dla ruchu większej ilości osób. Zegary wiszące w mieszkaniach można znaleźć w kuchni lub przedpokoju. Zazwyczaj wiszą na ścianach w budynkach użyteczności publicznej, urzędach czy zakładach produkcyjnych.

Zegar w stylu loft?

Wnętrza utrzymane w stylu loft charakteryzują się sporymi nieograniczonymi przestrzeniami nawiązującymi do zakładów przemysłowych. Także ich wystrój zazwyczaj jest utrzymany w tych klimatach. Odpowiednie zegary do aranżacji loft to takie, które nawiązują do akcesoriów kojarzących się z pracami w fabryce i zakładami przemysłowymi. Spośród propozycji sklepu rustykalneuchwyty.pl na szczególną uwagę zasługują zegary wykonane z pozostałości po maszynach, celowo postarzanych rur instalacyjnych czy starego sygnalizatora świetlnego. Takie elementy staną się niezwykle efektowną dekoracją na jasnych powierzchniach ścian.

Zegar drewniany czy metalowy?

Materiał, z jakiego wykonane są dekoracje naszego pomieszczenia, zazwyczaj nawiązuje do ich stylistyki. Użycie materiałów dotyczy także zegarów, które obecnie traktowane są jako elementy dekoracyjne. W pomieszczeniach określanych jako rustykalne lub retro powinny pojawić się zegary z epoki, które mają obudowy wykonane z drewna. Z kolei nowoczesne aranżacje, takie jak industrialna czy skandynawska wymagają zastosowania metalowych elementów. Do wnętrz określanych jako industrialne pasują akcesoria, które budową przypominają części maszyn, dlatego metal jest tu jak najbardziej wskazany.

Jaki zegar do salonu?

Podczas aranżacji wnętrza i doborze dodatków warto pamiętać, że dobry wystrój wnętrza jest wówczas, kiedy jego poszczególne elementy pasują do siebie stylistyką. Podobnie jest w przypadku dekorowania wnętrza salonu. To od wyboru stylistyki tego miejsca zależy dobór odpowiedniego zegara. W pokoju dziennym lub salonie można skorzystać zarówno z zegarów w formie wiszącej, jak i stojącej. Jeśli mamy do dyspozycji sporą przestrzeń i jasne ściany, warto zwrócić uwagę na oryginalne i nietypowe zegary w stylu industrialnym. Ciekawą propozycją jest zegar, którego obudowa wygląda, jakby była nitowana.