Menu

Brak produktów w koszyku.

W starym stylu

Pochwyty do drzwi


Pochwyty do drzwi w rustykalnym stylu to idealny dodatek do wszystkich drzwi przesuwnych, do drzwi skrzydłowych oraz do furtek. Produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów oraz z charakterystycznym pazurem retro. Różnorodność pochwytów z pewnością sprawi, że każdy znajdzie produkt odpowiedni do swoich oczekiwań. Do wszystkich pochwytów dodajemy gratis wkręty do drewna pasujące do pochwytu. Kupując u nas, masz gwarancję najwyższej jakości. Poza wzorami inspirowanymi starym angielskim stylem oferujemy też modele o ascetycznej formie i gładkiej fakturze, które szczególnie polecamy wielbicielom minimalistycznych rozwiązań. Prosty pochwyt może więc składać się na subtelne i harmonijne uzupełnienie wyglądu drzwi, natomiast model o bardziej finezyjnym kształcie i wzornictwie będzie przyciągać uwagę i stanowić dekorację. Każdy z dostępnych modeli wyróżnia się niebanalnym wyglądem oraz ponadprzeciętną jakością i funkcjonalnością, co odzwierciedla się w komforcie codziennego użytkowania oraz bezawaryjnością. Gwarancją wytrzymałości oraz długowieczności pochwytów jest zastosowanie trwałych surowców jak żeliwo, drewno i stal, które są ponadczasowe i nie wychodzą z mody.


 

 
1

FAQ

Uchwyt do drzwi przesuwnych - drewniany czy metalowy?

Materiał elementu wykończeniowego do funkcjonalnych drzwi lub okien powinien być dostosowany do rodzaju i charakteru wykonywanej pracy. W przypadku drzwi przesuwnych najczęściej otwarcie ich będzie wymagało włożenia nieco więcej siły. Uchwyt zatem powinien być stosunkowo wytrzymały. Będzie musiał przenieść ciężar całego skrzydła zwiększony o opór zawiasów. W przypadku drzwi i okien najlepszym rozwiązaniem są elementy metalowe. To one zapewnią właściwą trwałość. Prawidłowo zamocowane nie zniszczą się podczas eksploatacji. Mogą być czyszczone detergentami i myte. Jeśli wnętrze jednak wymaga elementów drewnianych, można zdecydować się na uchwyty, które dodatkowo wyposażone są w osłony lub obicia drewniane, a trzpień pozostaje metalowy.

Pochwyt do drzwi zewnętrznych - masywny czy prosty?

W asortymencie sklepu rustykalneuchwyty.pl znajdują się elementy do drzwi przesuwnych w wielu formach. Dzięki tak bogatemu asortymentowi można dopasować odpowiednie uchwyty do charakteru drzwi. Jeśli drzwi mają być wystawne i bardzo eleganckie, warto sięgnąć po masywne elementy, które staną się ich ozdobą. Proste uchwyty to domena pomieszczeń utrzymanych w stylistyce klasycznej. Sprawdzą się także w miejscach, gdzie panuje surowa i prosta stylistyka. Dzięki temu nie staną się przesadną dekoracją i łatwo będzie można je wkomponować w całość aranżacji. Takie proste uchwyty sprawdzają się także w innych elementach wyposażenia jak szafy czy szuflady.

Rączka do drzwi przesuwnych - owalna czy prostokątna?

Wybór kształtu przekroju rączki powinien być podyktowany rodzajem aranżacji, w jakiej utrzymane są wybrane drzwi. Jeśli dopasowujemy uchwyty do pomieszczeń w stylistyce industrialnej, lepszym rozwiązaniem będą rączki prostokątne. Można wówczas sięgnąć po pochwyty wykonane w formie skręconego elementu, co wpłynie na ich ciekawszy wygląd. Rączki okrągłe to w szczególności elementy wykorzystywane w pomieszczeniach o charakterze klasycznym lub rustykalnym. Sprawdzą się także w miejscach, gdzie unika się przesadnych ozdób i w cenie jest prosta stylistyka. Oba rodzaje uchwytów są równie wygodne i nie mają większego wpływu na sposób otwierania drzwi.