W starym stylu

Gałki do drzwi


Piękne drzwi wejściowe, zewnętrzne lub wewnętrzne aby w pełni sprawowały swoją funkcję muszą być wyposażone w odpowiednie okucia. W ostatnim czasie bardzo modnym rozwiązaniem są gałki do drzwi czy furtek, stylizowane na styl angielski. Nasze gałki do drzwi nie tylko będą praktyczne ale i bardzo dekoracyjne. Oferujemy gałki wykonane z żeliwa, w kolorze stalowym lub czarnym, obrotowe oraz stałe, do wybaru mamy również gałko-klamki. A to wszystko w starym dobrym stylu!

Kolor
Cena
  1. 29
    160
Rozstaw klamka/klucz

 

 
1

FAQ

Gałka do drzwi - co posiadamy w ofercie?

W asortymencie naszego sklepu znajdują się różnego typu gałki do drzwi. W większości są to produkty metalowe albo wykonane z odlewu żeliwnego, co wpływa na ich trwałość i estetykę. Z uwagi na rodzaj zastosowanego materiału, uchwyty szczególnie dobrze pasują do drzwi w aranżacjach industrialnych i retro. Mogą być stosowane zarówno w drzwiach wewnętrznych, jak i wejściowych. W asortymencie naszego sklepu można znaleźć wiele produktów, które łatwo można dopasować do różnego typu wystroju. Wiele kształtów i typów uchwytów pozwala na skompletowanie tego elementu z odpowiednimi drzwiami. Wyroby zgromadzone w grupie gałek najlepiej pasują do drzwi drewnianych i drewnopodobnych.

Gałki do drzwi zewnętrznych - co warto wiedzieć?

Drzwi zewnętrzne to jeden z pierwszych elementów, na które zwrócimy uwagę wchodząc do jakiegoś obiektu. Od ich estetyki często zależy pierwsze wrażenie dotyczące obiektu. Uchwyty dobrze dopasowane wizualnie do całości drzwi i ogólnego wystroju budynku wpłyną na estetykę całości. W związku z tym wygląd to pierwsze kryterium wyboru uchwytów do drzwi. Równie ważna jest trwałość tego elementu. Drzwi zewnętrzne do lokali gastronomicznych czy punktów usługowych będą używane bardzo często. Do czynienia z nimi będą mieli różni użytkownicy. To od ich trwałości będzie zależało, jak długo drzwi pozostaną funkcjonalne.

Gałki do drzwi wewnętrznych - co warto wiedzieć?

Sięgając po gałki do drzwi wewnętrznych, warto zwrócić uwagę na sposób ich montażu do drzwi. Większość gałek jest przykręcanych na elementach złącznych, co będzie wymagało wiercenia. W związku z tym drzwi wewnętrzne powinny być wykonane z drewna lub trwałej płyty drewnopodobnej. Ważna jest także decyzja dotycząca funkcjonowania gałki. Często w drzwiach wewnętrznych w urzędach lub obiektach publicznych stosuje się gałki nieruchome. Dzięki temu otwieranie konkretnego pomieszczenia możliwe jest tylko od wewnątrz. To zapobiega wejściu do środka przypadkowych osób.

Gałka loft czy retro?

Wybór odpowiedniego stylu gałki powinien być dostosowany do rodzaju drzwi i wnętrza. Jeśli stawiamy na wystrój loftowy, najlepszym wyborem będzie gałka w prostej surowej stylistyce, która będzie pasowała do takiego pomieszczenia. Z kolei we wnętrzach retro lub budynkach rustykalnych, warto sięgnąć po produkty imitujące te, które dostępne były w konkretnym okresie. Oba warianty gałek można znaleźć w asortymencie naszego sklepu.