Menu

Brak produktów w koszyku.

W starym stylu

Gniazdka i wyłączniki


Oświetlenie domu to nie tylko oprawki żarówek, oryginalne klosze i ciekawie dobrane przewody elektryczne to także włączniki światła i gniazdka elektryczne. Odpowiednio dobrane gniazdka prądowe obok praktycznej funkcji stanowią doskonałą ozdobę wnętrza. Dostępna różnorodność modeli umożliwia zrealizowanie każdego zamierzonego projektu. Wzory przełączników światła i gniazdek elektrycznych to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników stylu loft i retro.


 

 
1

FAQ

Gniazdko natynkowe czy podtynkowe?

Wybór typu gniazda w dużej mierze uzależniony jest od tego, jakie warunki panują w naszym pomieszczeniu. Podczas remontu warto wziąć pod uwagę przede wszystkim istniejącą instalację. Jeśli dotychczas funkcjonowały w niej gniazda podtynkowe, można nadal kontynuować takie rozwiązanie. Często na wybór natynkowego gniazda będziemy skazani w budynkach z wielkiej płyty, w których nie ma możliwości stworzenia puszki wewnątrz ściany. W nowych obiektach mamy większą dowolność. Warto jednak także sięgnąć po gniazda natynkowe w stylu retro i połączyć je przewodami w charakterystycznych osłonach. W ten sposób uda się stworzyć ciekawą aranżację pomieszczenia.

Wyłącznik światła - jaki wybrać?

W naszym sklepie znajdują się wyłączniki stylizowane na urządzenia retro, znane z dawnych domów i lokali. Często gniazda z bakelitu spotykane były w ośrodkach wczasowych i pensjonatach. Podczas aranżacji obiektu hotelowego i urządzaniu go na stylizację z epoki, warto sięgnąć właśnie po tego typu włączniki. Sprawdzą się także w mieszkaniach i budynkach prywatnych, które postanowimy urządzić w stylu zapamiętanym z dzieciństwa w PRL.

Wyłącznik - główne cechy

W naszym sklepie znajdują się wyłączniki stylizowane na stare produkty. Mimo wyglądu są to całkowicie sprawne i zaawansowane technologicznie wyroby. Zatem bezpieczeństwo użytkowania to najważniejsza cecha tych produktów. Można sięgnąć także po elementy w różnych typach. Część z nich przeznaczona jest do pojedynczych urządzeń. Sporym zainteresowaniem cieszą się włączniki krzyżowe, które w ramach jednego pokrętła mogą obsługiwać dwie lampy w czterech trybach pracy.

Gniazdo z wyłącznikiem - dlaczego warto?

Bakelitowe gniazdo z wyłącznikiem to jedne z najbardziej charakterystycznych elementów wyposażenia obiektów w latach 70 i 80. Jeśli planujemy taką stylistykę, nie można zapomnieć także o charakterystycznych okrągłych gniazdach. Najczęściej natynkowe instalacje komponowane były z przewodami prowadzonymi po powierzchni ścian. Podobne wyroby także można spotkać w asortymencie naszego sklepu. Warto zwrócić uwagę na różne typy gniazd, które mogą być umieszczane wysoko na ścianie i w pobliżu podłogi. Wszystkie elementy wyposażone są w zabezpieczenie, które pozwoliły zakwalifikować je do klasy IP44.