Menu

Brak produktów w koszyku.

W starym stylu

Kołatki drzwiowe


Kołatki drzwiowe stanowią nieco zapomniany, ale niezwykle wdzięczny element wystroju. Akcesoria, które oferujemy dają możliwość wyboru spośród wielu oryginalnych rozwiązań. Tradycyjne i ozdobne formy pozwalają na idealne dopasowanie kołatki do rodzaju drzwi. Piękne i nietuzinkowe, niezwykle solidne i łatwe w użytkowaniu produkty ze stali najwyższej jakości podkreślają niebanalny klimat wielu wnętrz. Kołatka do drzwi jest nieodzownym elementem aranżacji tworzonych w myśl stylu rustykalnego. Nietypowe wzory wprawią w zaskoczenie każdego, kto zapuka do drzwi. Rzeźbiona kołatka to nie tylko ozdoba, może również wyrażać przekonania czy odzwierciedlać siłę drzemiącą w nas samych. Stwórz efektowne drzwi wejściowe do domu, rodem z amerykańskiego snu, ale z polskim akcentem, ozdabiając je urokliwą i funkcjonalną kołatką dzięcioł. Jeśli jest fanem angielskiej klasyki, wybierz model z grawerem GWR. Tradycjonalistom zaś polecamy czarną kołatkę o finezyjnym, ale poręcznym kształcie. Bez względu na wybrany fason kołatki – wybierając model z naszej oferty, otrzymasz produkt o ponadprzeciętnej jakości, który wdzięcznie posłuży przez lata.


 

 
1

FAQ

Kołatki drzwiowe - podstawowe informacje.

Drzwi wejściowe do budynku pełnią kilka ról jednocześnie: bronią dostępu do wnętrza domu, są uzupełnieniem aranżacji elewacji budynku oraz stanowią zapowiedź tego, co możemy za nimi spotkać. Już po samym doborze materiału, z jakiego wykonano drzwi, ich kolorystyki i stylowych dodatków w postaci klamki czy innych elementów można spodziewać się, jak zaaranżowane jest wnętrze domu. Obecnie najczęściej wybieranym typem drzwi zewnętrznych są drzwi drewniane, wpisujące się w stylistykę domów nowoczesnych, industrialnych, eko, skandynawskich, klasycznych i retro. Do takich drzwi świetnie pasują stylizowane, dekoracyjne klamki oraz niebanalne kołatki. Stylowe kołatki drzwiowe zapraszają do magicznych wnętrz w stylu retro, przenoszą nas do przeszłości, w której wyposażenie musiało być bardzo funkcjonalne, naturalne, ale i zachwycające kunsztem wykonania oraz swoją wyjątkowością.

Kołatki drzwiowe to z pewnością element wyposażenia, który zaskoczy odwiedzających nas gości i przyciągnie ich uwagę. Solidna, wykonana z najwyższej jakości stali lub odlewu żeliwnego kołatka stanowi wspaniałe i praktyczne uzupełnienie drzwi, zwłaszcza tych solidnych drewnianych. Kołatka do drzwi pięknie wpisuje się w stylistykę wnętrz rustykalnych, retro i industrialnych. Może zachwycać prostotą i ponadczasowością swej formy lub kunsztownym zdobnictwem, które tematyką nawiązuje zwykle do świata fauny i flory lub do postaci mitologicznych. Bez wątpienia jest elementem nietuzinkowym. Zaskakująca kołatka do drzwi w kształcie dłoni, albo dekoracyjna kołatka rustykalna w formie splecionego sznura uczynią wejście do domu wyjątkowym i godnym zapamiętania.

Kołatki do drzwi - jakie wybrać?

Niezależnie od tego, czy wybierzemy bogato zdobioną, bardzo dekoracyjną kołatkę drzwiową, czy też taką utrzymaną w minimalistycznej stylistyce, zyskamy wyposażenie piękne i trwałe – pod warunkiem, że zdecydujemy się na okucia drzwiowe dobrej jakości, wykonane ze stali wysokiej klasy. Oferowane przez nas kołatki do drzwi zostały wykonane ręcznie, z dbałością o każdy detal. Jako dzieło ludzkich rąk stanowią kwintesencję sztuki rzemieślniczej i unikatowe wyposażenie do każdego domu, którego aranżacja wpisuje się w styl rustykalny i retro. Uroku i autentyczności dodaje naszym kołatkom delikatna patyna, którą okucia drzwiowe pokryją się po pewnym czasie przebywania w wilgotnym środowisku.

Poza tym, że kołatka do drzwi jest bardzo stylowym elementem, pięknie dekorującym drzwi zewnętrzne, trzeba pamiętać że ten rodzaj akcesoriów do drzwi jest także wyposażeniem bardzo praktycznym. Dźwięk kołatki drzwiowej stukającej o naturalne drewniane deski, z których wykonano drzwi, jest wystarczająco donośny, by zostać usłyszanym wewnątrz domu, a jednocześnie zdecydowanie bardziej dyskretny niż ostry dźwięk dzwona czy domofonu. Z tego powodu na kołatki drzwiowe bardzo często decydują się rodziny, w których jest małe dziecko – subtelny stukot kołatki z pewnością nie wyrwie maluszka ze snu. Tradycyjna kołatka drzwiowa to także wybawienie dla mieszkańców w sytuacji, gdy np. nastąpi awaria prądu i klasyczny dzwonek elektryczny nie zadziała. Dlatego warto ją zamontować nie tylko zamiast dzwonka, ale dodatkowo, jako uzupełnienie do niego.

Okucia drzwiowe - na co zwrócić uwagę?

Pamiętać trzeba, że stylową rustykalną kołatkę do drzwi należy uzupełnić o okucia drzwiowe, dopasowane do niej stylem. Nowoczesna klamka i współcześnie wyglądające zawiasy drzwiowe nie tylko nie będą pasować wizualnie do klasycznych drzwi z drewna, ale i odbiorą cały urok kołatce, czyniąc z niej element groteskowy i oderwany od rzeczywistości. Jeśli jednak wybierzemy postarzane zawiasy drzwiowe i rustykalną klamkę do drzwi w formie tradycyjnej, albo stylową retro gałkę do drzwi, całość stanowić będzie piękną i autentyczną aranżację w stylu retro. Całość można uzupełnić jeszcze o piękną, praktyczną i zwiększającą bezpieczeństwo domowników rustykalną zasuwkę do drzwi.

Dodatkowym atutem kołatek drzwiowych i innych dekoracyjnych, rustykalnych okuć drzwiowych jest to, że stanowią wyposażenie ponadczasowe, które nigdy nie przestanie być modne. Inwestujemy zatem w elementy, które nie tylko ze względu na ponadprzeciętną trwałość mogą nam służyć przez długie lata, uświetniając wygląd naszych drzwi zewnętrznych.

Kołatki do drzwi dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego możliwość wyboru wśród wielu rozwiązań. Ich tradycyjne i ozdobne formy pozwolą na idealne dopasowanie danej kołatki do rodzaju drzwi. Piękne i solidne wykonane przy tym łatwe w użytkowaniu solidne produkty stworzone ze stali najwyższej jakości pozwolą na podkreślenie nietuzinkowego klimatu wielu wnętrz oraz aranżacji opartej o wyznaczniki stylu rustykalnego. Kołatki drzwiowe znane są nam od wielu lat jako funkcjonalne akcesoria oraz element dekoracyjny.