PayU Płacę Później - Najczęściej zadawane pytania


Najczęściej zadawane pytania o PayU Płacę Później:

Kiedy można skorzystać z PayU | Płacę Później?

Z tej metody płatności możesz skorzystać, jeżeli wartość Twojego koszyka wynosi od 100 zł do 2 000 zł i metoda płatności jest dostępna w sklepie, w którym robisz zakupy. O tym, czy ostatecznie będziesz mógł skorzystać z tej metody płatności, zadecyduje ocena Twojej zdolności kredytowej wykonana przez naszego partnera finansowego (pożyczkodawcę).

Jak opłacić zamówienie?

Za zakupy w Twoim imieniu płaci nasz partner finansowy, na podstawie zawartej przez Ciebie z pożyczkodawcą umowy pożyczki konsumenckiej. Od daty zakupu masz 30 dni, aby podjąć jedną z poniższych decyzji: bezkosztowo spłacić całą kwotę pożyczki do 30 dni lub rozłożyć pożyczkę na 6 oprocentowanych rat.

Jak skorzystać z opcji PayU | Płacę Później podczas opłacania zamówienia na RustykalneUchwyty.pl ?

► Podczas opłacania zamównienia na RustykalneUchwyty.pl wybierz metodę płatności:

metoda płatności

► W nowym oknie PayU wybierz metodę: Płacę później:

płacę później

► Na ekranie zostanie wyświetlony formularz, który należy uzupełnić swoimi danymi. Po wpisaniu wszystkich wymaganych danych i zaznaczeniu niezbędnej zgody na przekazywanie danych osobowych, kliknij przycisk: Potwierdź i zapłać nawet za 30 dni.

► Po kliknięciu, zapłata zostanie zrealizowana, a Ty będziesz mógł uiścić zaległą płatność w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów!

Czy mogę skorzystać z PayU | Płacę Później więcej niż 1 raz?

Jeżeli skorzystałeś z PayU | Płacę później i posiadasz aktywną pożyczkę, to partner finansowy obliczył Twoją zdolność kredytową do dalszych pożyczek PayU Płacę później. O ile Twoja zdolność kredytowa na to pozwala, mogą wystąpić następujące scenariusze:

► Przed upływem terminu bezkosztowej spłaty pierwszej pożyczki PayU| Płacę później, możesz aplikować o kolejne pożyczki, dla których będzie obowiązywał jeden zbiorczy termin płatności, ustalony dla pierwszej pożyczki.

► Po upływie terminu bezkosztowego i konwersji Twojej pożyczki na raty lub dokonanej przez Ciebie całkowitej spłaty zadłużenia, możesz aplikować o kolejną pożyczkę, dla której będzie ustalony nowy 30 dniowy okres bezkosztowej spłaty.

► Jeśli posiadasz zaległości w spłacie pożyczki PayU | Płacę później, nie będziesz mógł skorzystać z kolejnej pożyczki.

Jak mogę dokonywać spłaty pożyczki?

Po pierwszej transakcji z PayU Płacę później, dostaniesz e-mail z linkiem do Twojego panelu klienta w Monedo (którego właścicielem jest Monedo Polska sp. z o.o.). Możesz tam wygodnie spłacić pożyczkę online: kartą lub szybkim przelewem. Możesz też spłacić pożyczkę przelewem tradycyjnym, na indywidualny rachunek pożyczki, dostępny w panelu klienta Monedo oraz na umowie, którą otrzymałeś po zakończeniu transakcji. W panelu klienta w Monedo możesz rozłożyć pożyczkę na 6 miesięcznych rat.

• Co, jeśli nie zdążę spłacić pożyczki do 30 dnia okresu bezkosztowego?

Twoja pożyczka PayU | Płacę później zostanie automatycznie przekształcona na 6 oprocentowanych rat. W każdym momencie możesz dokonać wcześniejszej spłaty pożyczki, ponosząc jedynie koszty proporcjonalne do wykorzystanego okresu, jaki upłynął od konwersji Twojej pożyczki na raty.

• Co się dzieję w przypadku zwrotu towaru?

Jeżeli zwrot towaru zostanie zaakceptowany przez sklep, wtedy sklep inicjuje proces zwrotu pieniędzy do pożyczkodawcy, celem spłaty Twojego zobowiązania (za pożyczkę PayU | Płacę później). Mogą wówczas wystąpić następujące scenariusze:

a) Jeżeli zwrot towaru został zaakceptowany przez sklep przed upływem 30 dniowego okresu bezkosztowego, wtedy Twoja pożyczka zostaje zamknięta bezkosztowo;

b) Jeżeli zwrot towaru został zaakceptowany przez sklep po upływie 30 dniowego okresu bezkosztowego, wtedy poniesiesz dodatkowe koszty pożyczki, proporcjonalne do wykorzystanego okresu, jaki upłynął od konwersji Twojej pożyczki na raty.

• Czy otrzymam powiadomienie o zbliżającym się terminie zapłaty?

Przed upływem 30 dni od zakupu dostaniesz e-mail z przypomnieniem o płatności.

• Kim jest nasz partner finansowy?

Monedo Polska sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie to innowacyjna firma z branży Fintech, założona w 2012 roku w Niemczech. Pożyczkodawca gwarantuje szybki, wygodny i bezpieczny proces. Wniosek jest w 100% online. Przesyłane informacje są zaszyfrowane, nie są nigdzie zapisywane ani udostępniane osobom trzecim.

1