Menu

Brak produktów w koszyku.

W starym stylu

Zamki


Wśród stylowych akcesoriów w naszej ofercie znajduje się szeroki wybór zamków i zamknieć. Warto zwrócić uwagę na zamki meblowe. Są to elementy, które pozwalają na stworzenie wyjątkowego charakteru mebla. Zamki można wykorzystać do drzwiczek meblowych, na przykład w rustykalnym kredensie. Idealnie sprawdzą się w jako zamknięcie kufra czy skrzyni tworząc klimatyczny, rustykalny produkt. Metalowe skoble do mebli pasują do rustykalnych mebli i nadają im wyjątkowego charakteru. Zamki meblowe z kluczykiem sprawdzą się w wszelkiego rodzaju biurkach, sekretarzykach czy zamykanych szafach. Zamki do rustykalnych mebli to doskonały wybór, gdy chcemy stworzyć klimatyczne wnętrze. W naszej ofercie znajdują się również zamki do drzwi. Rustykalne zasuwy do drzwi, blokady z łańcuchem i zamki do drzwi przesuwnych to akcesoria, które nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale i doskonale dekorują wnętrza. Zamki do drzwi przesuwnych pozwalają na zwiększenie komfortu użytkowania drzwi przesuwnych. Dzięki temu można wykorzystać je w łazience. Zamki do okien i okiennic to również ciekawy element, który idealnie wpisze się we wnętrza w stylu retro.


 

 
1

FAQ

Zamki do szafek – podstawowe informacje

W aranżacji przestrzeni bardzo istotną rolę odgrywają niejednokrotnie szczegóły. Dlatego właśnie w procesie kompletowania wyposażenia wnętrz należy dbać o detale. Zamki do szafek powinny być dobierane w sposób staranny. Warto wykazać się tutaj zaangażowaniem, a także wyczuciem estetycznym. Niebagatelne znaczenie mają również aspekty praktyczne. Trzeba więc myśleć kompleksowo oraz dać sobie czas do namysłu – nie należy się spieszyć, ani pozostawiać wyboru przypadkowi. Istnieje tutaj wiele czynników, które trzeba wziąć pod uwagę. Zamek do szafki powinien pasować pod kątem technicznym oraz wizualnym do mebla, w którym ma być on wykorzystany. Jednocześnie trzeba też zatroszczyć się o to, aby zamki meblowe stosowane w pomieszczeniu wzajemnie ze sobą współgrały i były dostosowane do całokształtu koncepcji aranżacyjnej. Dobór wyposażenia przestrzeni jest bardzo indywidualną kwestią, a zatem każdy powinien samodzielnie zastanowić się nad tym, jakie efekty chce osiągnąć. Trzeba określić konkretny pomysł na posiadane pomieszczenie. Jeżeli nie ma się jeszcze dokładnego zamysłu, warto poświęcić czas na jego skrupulatne opracowanie. Należy się zapoznać z dostępnymi możliwościami. Poszukiwanie inspiracji również okazać się może bardzo pomocnym narzędziem podczas tworzenia koncepcji.

Zamki meblowe – jakie mają zalety i wady?

Metalowe zamki do szuflad mogą okazać się bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Metal jest bowiem bardzo solidnym i wytrzymałym surowcem, co pozwala na eksploatację wykonanego z niego wyposażenia niejednokrotnie przez wiele lat. Ma to duże znaczenie z praktycznego punktu widzenia, ponieważ jednorazowy zakup ma przed sobą rozbudowaną perspektywę użytkowania. Zamek do mebli starannie wykonany z metalu może się świetnie sprawdzić w przestrzeniach, w których chce się budować nieco surowy klimat. Modele stonowane mogą się przydać we wnętrzach subtelnych i stawiających na prostotę oraz elegancję. Z kolei propozycje o charakterze dekoracyjnym mogą być atrakcyjną opcją do aranżacji rustykalnych, czy też industrialnych, w których niejednokrotnie wykorzystuje się elementy nawiązujące do dawnych lat i swego rodzaju przepychu. Ważne jest więc to, aby przeanalizować uważnie to, jakie efekty chce się osiągnąć w przygotowywanej kompozycji aranżacyjnej.

Zamki do mebli – jakie wybrać?

Ważne jest niewątpliwie to, aby być świadomym własnych preferencji. Zamek do szafy powinien być skrupulatnie dobrany do estetyki mebla, a także pasować do niego pod kątem montażowym. Zamek do szafki meblowej może występować w formie skobla, klamry, czy też zasuwki. Należy naprawdę uważnie zastanowić się nad tym, jaki ma się pomysł na zamknięcia swoich mebli. Zamek szafkowy o charakterze ozdobnym może być świetnym urozmaiceniem stonowanej przestrzeni i ciekawym akcentem we wnętrzu. Z kolei delikatne pod kątem wizualnym zamknięcia do szafek mogą świetnie uzupełniać wystrój. Wszystko zależy od tego, jak prezentuje się całokształt kompozycji aranżacyjnej. Trzeba zadbać o to, aby wykorzystywane w pomieszczeniu elementy wyposażenia były umiejętnie dopasowane do siebie z perspektywy estetycznej.

Zamki – na co zwrócić uwagę?

Wybierając zamki do mebli, trzeba naprawdę kompleksowo podejść do tematu oraz naprawdę szczegółowo weryfikować parametry poszczególnych modeli. Stylizowane na stare zamki meblowe mogą się doskonale sprawdzić w przestrzeniach, w których chce się budować przytulną atmosferę. Jest to więc ciekawa propozycja do sypialni, salonu, przedpokoju, czy też jadalni. Należy pamiętać o tym, aby zwracać uwagę na aspekty funkcjonalne. Zamki do szafek meblowych powinny być wygodne w użytkowaniu, a ich wymiary muszą być dopasowane do wyposażenia. Jednocześnie dobrze jest zatroszczyć się o współgranie ze sobą barw zamka i mebla. Istnieje tutaj naprawdę sporo czynników, które trzeba mieć na uwadze. Ważne jest to, aby zastanowić się nad swoimi osobistymi upodobaniami. Tworzenie spójnej kompozycji jest niejednokrotnie trudnym wyzwaniem, do którego trzeba się rzetelnie przyłożyć.