Menu

Brak produktów w koszyku.

W starym stylu

Szafy loft


Meble STEEL WOOD to niespotykane dotąd połączenie drewna i metalu. Zestawienie obu surowców sprawia, że cała kolekcja w nowatorski sposób przełamuje konwencjonalną stylistykę mebli. Wzory STEEL WOOD łączą nowoczesne rozwiązania takie jak cichy domyk drzwi czy prowadnice kulkowe z loftowym designem całej bryły. Szafy z tej kategorii charakteryzuje przestronność i funkcjonalność. Prawa część pozwala na dowolne kreowanie wnętrza. Półki w tym segmencie mogą zostać zamontowane na sześciu różnych wysokościach. Szafa po tej stronie umożliwia zastosowanie jednego lub dwóch drążków na ubrania. W celu zachowania spójności mebel wyposażony został w stylowo dobrane metalowe uchwyty. Loftowe meble z kolekcji STEEL WOOD to propozycja nie tylko dla miłośników stylu loft, doskonale wpiszą się także w nowoczesne wnętrza domów, mieszkań czy biur. Szafa z metalu i drewna w stylu industrialnym to stylowy mebel, który diametralnie odmieni charakter wnętrza na korzyść, a trwałe materiały z jakich jest wykonana gwarantują, że posłuży przez lata w niezmiennie zachwycającej formie.


 

 
1

FAQ

Szafy industrialne – podstawowe informacje

W przypadku wnętrz stawiających na kontrastowe zestawienia niejednokrotnie bardzo ciekawym rozwiązaniem okazać się może szafa industrialna. W wielu sytuacjach takie wyposażenie może prezentować się efektownie i stylowo, co z pewnością nie pozostaje bez znaczenia z perspektywy całokształtu aranżacji posiadanego wnętrza. Szafa loftowa może okazać się nieraz naprawdę ciekawym pomysłem. Z funkcjonalnego punktu widzenia warto pamiętać o tym, że szafy są meblami ukierunkowanymi na przechowywanie. Umiejętne gospodarowanie dostępną przestrzenią pod kątem uporządkowanego trzymania posiadanych rzeczy jest bardzo istotnym aspektem, o którym nie można zapominać w procesie urządzania sypialni, salonu, czy też przedpokoju. Osoby zainteresowane mają tutaj do dyspozycji naprawdę mnóstwo możliwości, dlatego warto dać sobie czas na zastanowienie i określić dokładnie własne potrzeby oraz upodobania. Trzeba również mieć na uwadze to, aby całokształt aranżacji tworzył spójną kompozycję. Jak więc widać, niezbędne jest tutaj kompleksowe podejście do sprawy i uwzględnianie szeregu czynników w swoim procesie decyzyjnym.

Szafy loftowe – jakie mają zalety i wady?

Szafa industrialna loft może niejednokrotnie sporo zaoferować użytkownikowi zarówno z wizualnego, jak i praktycznego punktu widzenia. Stylistyka industrialna często bazuje na efektownym i kontrastowym zestawieniu drewna i metalu. Oba surowce są bardzo trwałe i wytrzymałe, dzięki czemu można niejednokrotnie korzystać z nich w swojej przestrzeni przez bardzo długi czas. Starannie wykonane oraz wysokojakościowe szafy loftowe nieraz są dostępne w atrakcyjnych cenach. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że drewno jest surowcem prostym w modyfikacji. Materiał ten może być przydatny z punktu widzenia budowania przyjaznej atmosfery w pomieszczeniu i stanowić ciekawe nawiązanie do przeszłości oraz swojskiego klimatu. Z kolei metal przywodzić może na myśl surowość oraz nowoczesność. Jest to więc z pewnością intrygujące połączenie, które można wykorzystać w swoim wnętrzu na wiele rozmaitych sposobów.

Szafy w stylu industrialnym – jakie wybrać?

Wybór szafy w stylu industrialnym może okazać się nieraz sporym wyzwaniem. Warto ustalić, jakie efekty estetyczne pragnie się osiągnąć w swojej przestrzeni. Wyposażenie z omawianej kategorii można bowiem wykorzystać w aranżacji jako urozmaicenie wnętrza lub też jako jego subtelne uzupełnienie. Wszystko zależy od tego, jakie elementy są obecne w pomieszczeniu. Dobrze jest zadbać tutaj o dopasowanie kolorystyczne szafy do dekoracji, zasłon, ścian, czy też podłogi. Warto również zwracać uwagę na to, aby poszczególne elementy wyposażenia współgrały ze sobą pod kątem stylistycznym. Dobrze jest także zastanowić się nad tym, ile miejsca jest potrzebne w danym przypadku do przechowywania. Można zdecydować się na szafy industrialne dwudrzwiowe, czy też trzydrzwiowe, w zależności od osobistego zapotrzebowania. Warto wykazać się dbałością o szczegóły oraz wyczuciem estetycznym w procesie decyzyjnym.

Szafy w stylu loftowym – na co zwrócić uwagę?

Jak już zostało to wspomniane wcześniej, szafy w stylu loftowym to meble przeznaczone do przechowywania posiadanych rzeczy. Przy wyborze warto więc uważnie przyglądać się powierzchni dostępnej do zagospodarowania na ten właśnie cel. Trzeba być zdecydowanym, co do własnych potrzeb w tym obszarze tematycznym. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że wyposażenie meblowe musi być odpowiednio dopasowane do metrażu urządzanego pomieszczenia. Warto więc przeprowadzić szczegółowe pomiary. Podczas kompletowania wyposażenia wnętrza nie należy kierować się wyłącznie ceną, choć jest ona bez wątpienia istotnym czynnikiem. Trzeba jednak analizować całokształt tego, co poszczególne modele mają do zaoferowania użytkownikowi. Istotna jest zarówno sfera wizualna, jak i użytkowa, dlatego też dobrze jest dać sobie czas do namysłu. Wszystko zależy tutaj od tego, jaki ma się pomysł na aranżację posiadanej przestrzeni – należy więc dokładnie określić, co chce się osiągnąć w swoim wnętrzu.