USD EUR GBP PLN
Menu

Brak produktów w koszyku.

W starym stylu

Drzwi przesuwne nowoczesne


Drzwi przesuwne nowoczesne to nie tylko element aranżacji, wręcz przeciwnie – drzwi nowoczesne to główny czynnik wyznaczający styl danego wnętrza. Stojąc przed wyborem drzwi do pomieszczeń, które chcemy urządzić we współczesnej konfiguracji, należy przede wszystkim uwzględnić ich przestronność. Optyczne powiększenie mieszkania o niewielkim metrażu zapewnisz sobie decydując się na szklane drzwi nowoczesne. Dzięki zastosowaniu takiego zabiegu doświetlisz zacienione strefy pomieszczeń i dodasz im przestronności. Posiadacze większych mieszkań czy domostw bez obaw mogą postawić na drzwi przesuwne wyglądające jak jeden kawałek drewna. Oprócz jednolitej powierzchni, wspomniane drzwi przesuwne cechują się masywnością i solidnością, zatem ulokowanie ich w większej przestrzeni nie przytłoczy wnętrza. Jednak bez względu na wybór materiału, z jakiego wykonane są drzwi nowoczesne, dzięki zastosowaniu systemów przesuwnych zyskasz dodatkową przestrzeń i niebanalną dekorację.


 

 
1

FAQ

Drzwi przesuwne - podstawowe informacje.

Drzwi przesuwne to bardzo ważny element wyposażenia, z jednej bowiem strony pełnią funkcję praktyczną, pozwalając oddzielić od siebie poszczególne pomieszczenia, z drugiej zaś strony są bardzo widoczne, więc w znacznym stopniu narzucają stylistykę całemu wnętrzu. Szczególnie polecanym, wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem są drzwi przesuwne chowane, ponieważ wymagają znacznie mniej miejsca niż tradycyjne drzwi i są o wiele bardziej bezpieczne w użytkowaniu. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że systemy drzwi przesuwnych dają naprawdę świetny efekt aranżacyjny. Takie rozwiązanie sprawdzi się w dowolnej stylistyce wnętrz, ale jest szczególnie polecane we wnętrzach industrialnych i rustykalnych. W naszej ofercie znajdą Państwo wyjątkowe drewniane drzwi przesuwne oraz drzwi przesuwne stalowe. Posiadamy zarówno drzwi z drewna osadzone w stalowej ramie jak i w całości drewniane drzwi. Wykonane z surowego, specjalnie postarzanego drewna dębowego drzwi uświetnią pomieszczenia zaaranżowane w stylu vintage. Systemy drzwi przesuwnych sprawdzają się w domach prywatnych, ale również we wnętrzach komercyjnych. W obu przypadkach w piękny, niebanalny sposób pozwalają na szybkie oddzielenie od siebie dwóch części jednej przestrzeni. W mieszkaniu, w którym dysponujemy na co dzień otwartą, dużą powierzchnią, przesuwne drzwi przydają się na przykład wtedy, gdy odwiedzą nas goście, którzy będą spać w salonie. Dzięki drzwiom przesuwnym można wówczas oddzielić część salonową od połączonej z pokojem kuchni, stwarzając swoim gościom przytulne warunki i dając im nieco prywatności. W stylowym lokalu drzwi przesuwne mogą oddzielać od siebie salę dla palących i salę dla niepalących, albo część ogólnodostępną i salę przeznaczoną na przyjęcia okolicznościowe. To jednak tylko przykłady, ponieważ systemy drzwi przesuwnych są tak funkcjonalnym rozwiązaniem, że możemy dzięki nim zaprojektować dowolną przestrzeń, której nadamy jednocześnie cechy strefy publicznej i prywatnej czy dziennej i nocnej.

Drzwi przesuwne - jakie mają zalety i wady?

Jakie są zalety drzwi przesuwnych? Jest ich całe mnóstwo! Po pierwsze system przesuwny nie wymaga ani zbyt dużej przestrzeni, ani skomplikowanego montażu. Nada się doskonale do niedużych mieszkań, ponieważ nie wymagają pozostawienia zapasu niezagospodarowanej przestrzeni w swoim otoczeniu (tradycyjne drzwi muszą mieć za sobą trochę miejsca, aby można je było swobodnie otwierać), ale są też świetnym wyborem do dużych, przestronnych pomieszczeń, bo dzięki nim łatwiej wydzielić poszczególne strefy. Drzwiami przesuwnymi nie da się trzasnąć, trudno też przytrzasnąć sobie nimi palce – a te dwie rzeczy są bardzo istotne, jeśli w domu mieszkają małe dzieci. Kolejną zastosowanie drzwi przesuwnych jest to, że jeśli zdecydujemy się na stylowy model, nabędziemy odpowiednio atrakcyjne wizualnie prowadnice drzwi przesuwnych i dopasowaną szynę drzwi przesuwnych oraz modne drzwi drewniane lub metalowe, możemy zamontować system w całości zewnętrznie, bez ingerencji w ściany, bez kłopotliwego, brudzącego przestrzeń remontu i bez wielogodzinnego instalowania poszczególnych elementów. Niebanalny system drzwi przesuwnych to bardzo silny akcent aranżacyjny, który pięknie i wyraźnie podkreśli stylistykę pomieszczenia.

Drzwi przesuwne pokojowe - jakie wybrać?

Wybór drzwi przesuwnych do danego wnętrza powinien być dokonany w oparciu o kilka podstawowych kwestii. Drzwi muszą być dobrane do wnętrza pod względem stylu, kolorystyki, materiału, sposobu wykonania. Możemy wybrać postarzane drzwi drewniane, idealne do wnętrz rustykalnych i vintage, albo odważnie postawić na wyjątkowe drzwi przesuwne metalowe. Jeśli zdecydujemy się na drzwi przesuwne z drewna, trzeba jeszcze wybrać konkretny surowiec, zastanowić się czy mają to być klasyczne drzwi w stalowej ramie czy bez obramowania i jaki ma być na nich wzór ułożenia desek. Najpopularniejsze są drzwi drewniane do systemów przesuwnych 2X albo drzwi przesuwne 2Z, ale możemy wybrać także drzwi z dwoma kwadratami lub całkiem gładkie drzwi z desek, a nawet drzwi przesuwne wykonane z "jednej" deski, asymetryczne, naturalne i przyciągające uwagę! Na uwagę zasługują także wyjątkowe drzwi przesuwne z tablicą. Drewniana rama wspaniale kontrastuje z czernią tablicy do pisania. Na kuchennych drzwiach można zapisywać produkty, które właśnie się skończyły, albo przepis podyktowany przez przyjaciółkę w czasie rozmowy telefonicznej. W pokoju dziecka takie drzwi przesuwne to świetna zabawa, pozwalająca na wyrażenie własnego ja przez dorastającą pociechę. W barach i restauracjach to super sposób na prezentację dania dnia czy skróconą wersję menu.

Drzwi przesuwne naścienne - na co zwrócić uwagę?

Bez względu na to, czy wybierzemy rustykalne dębowe drzwi przesuwne, czy drzwi przesuwne stalowe, a może drzwi w ramie, pamiętajmy, że skrzydło drzwiowe ma swoją lewą i prawą stronę i ich styl musi być dopasowany do każdego wnętrza z którym sąsiadują. Nie zapominajmy także o tym, że same dobrze dobrane, piękne drzwi przesuwne to zaledwie połowa sukcesu aranżacyjnego, równie ważne są odpowiednie, stylowe prowadnice drzwi przesuwnych, dopiero zestawienie tych elementów i utrzymanie ich w podobnej stylistyce sprawi, że zastosowane systemy drzwi przesuwnych należycie spełnią swoją rolę dekoracyjną. Wybierając niebanalne i piękne połączenie drewna i stali zyskujemy dodatkowo system drzwi przesuwnych, który jest trwały, solidny i niezawodny.