Menu

Brak produktów w koszyku.

W starym stylu

Zamki meblowe


Zamykanie szafek, komód czy biurek oraz kredensów to ważna i niezbędna kwestia. W naszej ofercie znajdą Państwo oryginalne i solidne rozwiązania. Zamki meblowe dostępne w wielu wariantach umożliwią znalezienie najlepszej formy zamykania dla danego mebla. Piękne, opatrzone w charakterystyczne zdobienia oraz wykonane z postarzanej stali, czy żeliwa. Będą ciekawym i wytrzymałym rozwiązaniem na uatrakcyjnienie wyglądu całego pomieszczenia oraz wzbogacenie go w typowo oryginalne i rustykalne akcesoria.


 

 
1

FAQ

Zamki meblowe – podstawowe informacje

Nie ulega wątpliwości, że szczegóły mają w wielu przypadkach ogromne znaczenie z perspektywy aranżacji przestrzeni. Dlatego właśnie warto zadbać o to, aby zamki meblowe były umiejętnie dopasowane do wystroju posiadanego wnętrza. Choć może się wydawać, że zamki do mebli są niezauważalnym detalem, w rzeczywistości mogą one kształtować całokształt kompozycji obejmującej szafki, czy też inne elementy wystroju przestrzeni przeznaczone do przechowywania. Warto zastanowić się dokładnie nad tym, jakie efekty chce się osiągnąć przy pomocy takich części. Zamki do szafek występują w rozmaitych wariantach, co daje osobom zainteresowanym spore możliwości w zakresie wyboru wyposażenia. W procesie decyzyjnym należy pamiętać zarówno o aspektach wizualnych, jak i praktycznych. Nie można zapominać o zagadnieniach związanych z montażem, ponieważ dopasowanie techniczne zamka do szafki jest bardzo ważne. Znaleźć można zamki meblowe wykonane z żeliwa, czy też ze stali. Oba warianty mogą się świetnie sprawdzić w przestrzeni. Osoby zainteresowane mogą zdecydować się tutaj na kolor stalowy, czarny, brązowy, czy też rdzawy w zależności od osobistych upodobań, a także opracowywanej kompozycji aranżacyjnej.

Zamki meblowe – jakie mają zalety i wady?

Precyzyjnie wykonane z metalu zamki meblowe mają użytkownikowi wiele do zaoferowania zarówno pod kątem estetycznym, jak i praktycznym. Wskazany materiał może wzbudzać skojarzenia z surowością klimatu. Dla osób, które chcą budować w swojej przestrzeni taką właśnie atmosferę, może się on okazać bardzo praktycznym rozwiązaniem i dobrze jest zdawać sobie z tego sprawę. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że metal to surowiec o wysokiej wytrzymałości i trwałości. Sprawia to, że może być on niejednokrotnie eksploatowany przez lata. Dzięki temu jednorazowy zakup w licznych przypadkach ma przed sobą perspektywę długoterminowego wykorzystywania. Warto wziąć to pod uwagę. W zależności od wybranego modelu oraz sposobu jego wprowadzenia do aranżacji, zamek meblowy może być elementem wprowadzającym odrobinę nowoczesności lub też tradycji do wnętrza. Ważne jest więc, aby dobierać takie wyposażenie w sposób staranny.

Zamki meblowe – jakie wybrać?

Osoby, które chcą zakupić zamek do szafek, powinny dokładnie zastanowić się nad dopasowaniem go do wnętrza zarówno pod kątem stylistycznym, jak i kolorystycznym. Warianty ozdobne mogą się świetnie sprawdzić jako dekoracja stonowanej przestrzeni. Można je wykorzystać również do uzupełnienia wystroju rustykalnego, industrialnego, czy też klasycznego. Z kolei modele o prostej konstrukcji mogą się świetnie sprawdzić w aranżacjach nowoczesnych i skandynawskich. Ostatecznie wszystko zależy jednak od osobistych preferencji oraz od tego, w jaki sposób chce się opracowywać zestawienia tworzone w swojej przestrzeni. Osoby zainteresowane mogą stawiać tutaj na kontrasty lub też delikatnie łączyć ze sobą barwy. Istotną kwestią jest tutaj z pewnością zdecydowanie w sferze osobistych upodobań. Zamki meblowe mogą być świetnym pomysłem na urozmaicenie wystroju. Trzeba jednak dobierać je z zaangażowaniem. Nie należy się spieszyć z podejmowaniem decyzji.

Zamki meblowe – na co zwrócić uwagę?

Istnieje szereg zagadnień, które należy mieć na uwadze, wybierając zamki meblowe. Mnogość dostępnych rozwiązań sprawia, że dokonywanie wyborów w tym obszarze stanowić może całkiem spore wyzwanie, na które warto być odpowiednio przygotowanym. Istotne jest tutaj wyczucie estetyczne, a także dbałość o szczegóły. Trzeba umiejętnie weryfikować poszczególne parametry dostępnych modeli. Znaczenie mają tutaj między innymi wymiary, kwestie montażowe, stylistyka, kolorystyka, a także spójność kompozycyjna opracowywanej aranżacji. Jak więc widać, należy zwracać uwagę na wiele aspektów i myśleć w sposób wielotorowy. Wysokiej jakości zamki meblowe niejednokrotnie są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Z pewnością warto zastanowić się nad ich wykorzystaniem w swojej przestrzeni. Może to być świetny pomysł zarówno od strony funkcjonalnej, jak i wizualnej. Nie ulega wątpliwości, że warto poświęcić czas na skrupulatne analizowanie dostępnych rozwiązań, a także przyglądanie się im z punktu widzenia własnych potrzeb i upodobań dotyczących aranżacji wnętrz. Zamki meblowe bez wątpienia mogą być intrygującym akcentem w pomieszczeniach takich jak chociażby sypialnia, salon, kuchnia, jadalnia, czy też przedpokój.

Nasza oferta zamków meblowych to kolekcjach stylowych akcesoriów, z pomocą których zyskają Państwo oryginalne zamknięcie szafek, komód, biurek czy kredensów. Proponujemy bardzo solidnie wykonane zamki meblowe wyrabiane jedną z trzech tradycyjnych metod – jako odlewy żeliwne, ze stali prasowanej lub kute ręcznie przez naszych wykwalifikowanych rzemieślników, dla których rękodzieło jest pasją. W asortymencie znajdą Państwo różnego rodzaju modele zamków, które można dopasować pod konkretny mebel lub styl wykończenia. Wszystkie akcesoria robione w naszych zakładach to piękne rękodzieła pełne kunsztownych zdobień, a przy tym bardzo trwałe i wytrzymałe.

Oferowane przez nasz sklep rustykalne akcesoria, a w tym zamki meblowe wpuszczane, nakładane, puszkowe, uatrakcyjnią pomieszczenie i podkreślą jego dworkowy charakter. Zamki meblowe pasują do mebli, która mają mieć styl retro, vintage czy shabby chic, dlatego będą dobrym półproduktem do kupienia przez osoby zajmujące się produkcją postarzanych mebli na sprzedaż.

Rustykalne zamki meblowe mają wiele funkcji – nie tylko praktycznych, ale także ozdobnych. Pozwalają podkreślić nietuzinkowy charakter mebla oraz umożliwiają jego sprawne zamykanie/otwieranie. Pięknie prezentują się na tle drewnianych masywnych drzwiczek mebli typu komoda, kredens czy szafa. Zamki meblowe oferowane w naszym sklepie są bogato zdobione i wykonane z najwyższej jakości metalu – gwarantujemy ich bezproblemowe i funkcjonalne użytkowanie przez wiele lat.

W ofercie znajduje się kilka rodzajów rustykalnych zamków meblowych. Na przykład zamek baskwilowy to akcesorium wykonane z wysokiej jakości żeliwa, które sprawdzi się w zestawieniu z drewnianymi meblami w starym stylu. W zestawie z zamkiem zapewniamy komplet akcesoriów mocujących, czyli wkręty i prowadniki. Do wyboru są zamki baskwilowe ozdobne, sprężynowe oraz w kształcie podkowy, a także zamki meblowe baskwilowe z klamką.

W ofercie znajdą Państwo także zamki meblowe RUSTYK uniwersalne oraz zamki okienne powstałe z myślą o blokowaniu okiennic, które sprawdzą się ponadto w innych, mniejszych drzwiczkach meblowych. Mechanizm oferowanych w naszym sklepie zamków okiennych został zasłonięty grawerowaną tabliczką, której korpus zdobią sielskie motywy kwiatowe. Dzięki temu ozdoba ta idealnie wpasuje się w pomieszczenia urządzone w takim wiejskim i dworkowym klimacie.