Menu

Najczęściej zadawane pytania


drzwi przesuwne w ramie

Jak dopasować wymiar drzwi do otworu drzwiowego?

Najważniejsze jest odpowiednie wymierzenie wnęki drzwiowej tak, aby wybrany model nie tylko całkowicie ją zasłonił, ale zachodził też delikatnie na ścianę. Drzwi przesuwne z podstawowej oferty produkowane przez nas są w rozmiarze 100x210 cm. Warto stosować się do zasady, która mówi o tym, że dobrze dobrane drzwi powinny zachodzić ok.3-5 cm poza szerokość otworu z każdej strony oraz min.10 cm poza wysokość otworu drzwiowego. Drzwi po zamontowaniu ich do prowadnicy, będą 1 cm nad podłogą. Minimalna wymagana wysokość od górnej krawędzi światła otworu drzwiowego do sufitu to 20 cm.

W sytuacji, w której wnęka ma wymiary niestandardowe, warto skorzystać z usługi wyprodukowania drzwi przesuwnych pod wymiar.

Czy drzwi przesuwne są szczelne?

Należy pamiętać o tym, że drzwi przesuwne nie spełniają funkcji drzwi wejściowych, zewnętrznych, stanowią one modele wewnętrzne, oddzielające od siebie poszczególne pomieszczenia. Odstęp od ściany w przypadku drzwi o grubości 4 cm to ok.1 cm, przy drzwiach grubości 3,5 cm - odstęp ok.1,5 cm. Taka szczelina gwarantuje wygłuszenie pomieszczenia, ale nie całkowite jego wyciszenie.

Czy w drzwiach przesuwnych można zastosować zamek?

W sytuacji, w której właściciel takich drzwi widzi konieczność montowania zamka, nieodzowna jest ingerencja w strukturę drzwi. Drzwi można wyposażyć w element, który uniemożliwi ich otwarcie i pozwoli na odcięcie się od tego, co dzieje się za nimi. Jest to szczególnie ważne, kiedy decydujemy się na drzwi przesuwne w łazience czy sypialni. Wówczas można zdecydować się na stylowy haczyk drzwiowy lub zamek drzwi przesuwnych.

Czy drzwi mają dodatkowe prowadzenie dolne?

Tak, w zestawie z każdą prowadnicą jest tzw. prowadnik dolny o wymiarze ok.5 cm. Wyróżniamy dwa typy prowadników do drzwi: w kształcie litery U oraz T. Prowadnik typu U doskonale pasuje do drzwi stalowych oraz drzwi w ramie metalowej. Prowadnik typu T sprawdzi się idealnie w modelach drzwi, w których możliwe jest wykonanie frezu dolnego, zatem dobrze współgra z pozostałymi drewnianymi modelami. Prowadnik dolny stabilizuje drzwi w pionie.

Czy system drzwi przesuwnych zawiera wszystko co potrzebne do montażu drzwi?

Tak! Każdy system jest kompletnym zestawem do montażu drzwi, zatem nie ma konieczności ani potrzeby dokupowania dodatkowych elementów. Przy każdej prowadnicy możliwa jest opcja zakupienia kompletnych systemów do drzwi dwuskrzydłowych, drzwi na tzw.”mijankę” oraz montażu systemu jezdnego do sufitu.

Jednym kliknięciem Klient decyduje się na konkretny system, który jest w pełni wyposażony we wszystkie elementy montażowe. Nie ma potrzeby dokupowania półproduktów. W razie ewentualnych pytań zapraszamy do kontaktu, e-mail info@rustykalneuchwyty.pl

drzwi metalowe przesuwne

1