Porady wnętrzarskie


Stalowe nogi meblowe – co wyróżnia nasze produkty?

Neutralna kolorystyka (stalowe nogi czarne lub utrzymane w barwie surowej stali), postarzające odpryski i przetarcia, niebanalna forma, solidność wykonania, dbałość o każdy detal, masywna konstrukcja, oryginalne rozwiązania i zróżnicowane kształty – tak w skrócie można opisać stalowe nogi meblowe z naszej oferty. Dodatkowym ich atutem jest obecność otworów montażowych, które znacznie ułatwiają stworzenie unikatowego, pięknego mebla. Decydując się na nogi z naszej oferty nie można się zawieść, to najwyższa jakość w przystępnej cenie i kwintesencja wyposażenia w stylu retro, loft i industrialnym.

Czytaj więcej


Dlaczego nasze blaty dębowe są takie wyjątkowe?

Stół kuchenny, stół w jadalni, blat łazienkowy, ława ogrodowa – każdego dnia są w użytku, muszą sobie radzić z dużym obciążeniem, zmiennymi temperaturami i zróżnicowaną wilgotnością otoczenia. Cóż sprawdzi się w tej sytuacji lepiej niż drewniane blaty? To one odznaczają się wyjątkową trwałością, a jeśli są wyprodukowane z odpowiednio grubych desek i stworzone z wyselekcjonowanego drewna, a przy tym będą odpowiednio zaimpregnowane i we właściwy sposób pielęgnowane, nie tylko przetrwają dziesiątki lat w nienaruszonym stanie, ale wraz z upływem czasu będą jeszcze zyskiwać na urodzie.

Czytaj więcej


Armatura łazienkowa w starym stylu, czyli retro krany i prysznice

Wybór staromodnej armatury łazienkowej ma sens wtedy, gdy zwrócimy uwagę także na pozostałe detale łazienkowe. Odpowiednie uchwyty szafek, oprawki żarówek, lampy, uchwyt na papier i inne drobne gadżety w stylu rustykalnym zbudują we wnętrzu niepowtarzalny klimat! Wybierajmy elementy utrzymane w tej samej stylistyce, najlepiej także wykonane z tego samego surowca i utrzymane w podobnej tonacji kolorystycznej.

Czytaj więcej


Olejowanie drewna - wszystko co trzeba wiedzieć

Drewno – nawet najbardziej odporne, mocne gatunki – zawsze należy odpowiednio zabezpieczyć, zanim zacznie się je użytkować. Dla osób, które nie lubią błyszczącej powierzchni i wizualnej sztuczności na elementach wykonanych z drewna, świetną alternatywą będzie proces olejowania. Olejowanie to nasączanie drewna naturalnymi, roślinnymi olejami. W związku z tym, że oleje mają postać płynną, impregnat wnika głęboko w strukturę drewna, upodparniając je niejako od wewnątrz.

Czytaj więcej


Jakie okucia potrzebujemy do okiennic?

Już sam korzystny wygląd budynku jest dla wielu osób wystarczającym argumentem, by zdecydować się na stylowe, klasyczne okiennice drewniane. Elewacja domu, zestawiona z okiennicami, zyskuje na wytworności, elegancji, ale i – pewnego rodzaju swojskości. Dom, którego okna wyposażone są w okiennice, od razu postrzegany jest jako miejsce przytulne, gościnne i pełne swobody. Ze względu na silnie zakorzeniony społecznie obraz okiennic w wiejskich posiadłości ważnych i bogatych osobistości, motyw ten chętnie wykorzystywany jest w hotelach i zajazdach – obecność okiennic momentalnie podnosi renomę miejsca w oczach odwiedzających je gości.

Czytaj więcej


Łazienka w stylu rustykalnym - jak ją urządzić?

O każdym stylu także rustykalnym decydują w dużej mierze odpowiednio dobrane materiały. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się kamień, cegła oraz drewno. Naturalne akcenty nie są jednak jedynymi, które kocha styl rustykalny. Tutaj równie dobrze sprawdzają się postarzane elementy z lekkim historycznym rysem. Mogą to być meble, dodatki oraz odpowiednio dobrane akcesoria łazienkowe. W łazience w stylu rustykalnym nie może zabraknąć kilku istotnych elementów. Tutaj naprawdę można zaszaleć, choć mimo wszystko dobrze jest zachować pewien umiar.

Czytaj więcej


Meble industrialne w nowej odsłonie

Wnętrza w stylu industrialnym to doskonały sposób na połączenie praktyczności z niepowtarzalną estetyką, są pełne charakteru i designerskich rozwiązań. Pamiętaj, że dobrze zagospodarowana przestrzeń, naturalne materiały, takie jak drewno, połączone z metalem lub cegłą, z całą pewnością zapewnią ciekawy efekt, który sam zaaranżujesz w swoim mieszkaniu. 

Czytaj więcej


Metal i stal w aranżacji wnętrz – najnowszy trend, wprowadzający nutę nowoczesności lub… tradycji!

Elementy metalowe, stalowe są bardzo uniwersalne i otwierają przed nami szerokie możliwości aranżacyjne, a granice ich zastosowania w konkretnych stylizacjach są płynne. I choć przyjęło się, że metal jest materiałem chłodnym i surowym to warto wyzbyć się tego nietrafionego stereotypu.

Czytaj więcej


Pokój ucznia w stylu vintage

Gdy nasze dziecko dorasta i przechodzi w wiek młodzieńczy marzy również o "dorosłym" pokoju. Bunt na wszystko co kolorowe, błękitne i różowe jest na tym etapie zupełnie zrozumiały. Aranżując przestrzeń pokoju dla ucznia, warto postawić na unikatowe rozwiązania, tapety i meble, które nie znudzą się po jednym sezonie.

Czytaj więcej


Rustykalny design dla każdego

Naszym celem jest dostarczanie rozwiązań, które odmieniają oblicze przestrzeni, czyniąc z użytkowego wnętrza obszar do życia i obcowania z pięknem. To właśnie otoczenie sprawia, że poranki są przyjemniejsze, chwile spędzone w domu urokliwe, a wieczory spokojne i przytulne. Obecnie dom to nie tylko ściany oraz funkcjonalne meble, ale dusza, część nas samych. Dlatego wprowadzamy do niego rzeczy wyjątkowe, które są naszym odzwierciedleniem. Pomagamy w tym oferując dodatki i meble z duszą. Tym drugim przyjrzyjmy się bliżej.

Czytaj więcej