Menu

Blog


Szczypta ciepła w industrialnej surowości

Kiedyś synonim biedy i ubóstwa, dziś – luksusu, dobrego gustu i wolności. Styl industrialny, bo o nim mowa, to kierunek, w którym doskonale odnajdą się jednostki z niejednoznaczną osobowością. W stylu industrialnym, wbrew pozorom, panuje pełna dowolność. Oczywiście są pewnie wyznaczniki, które definiują ten kierunek, jednak jest on na tyle swobodny, że dopuszcza różne możliwości. Jest to niezwykle zaskakujące, ponieważ rzadko zdarza się, żeby jeden styl wnętrzarski cechował się tak szerokimi możliwościami. Z jednej strony minimalizm i oszczędność dodatków, z drugiej – przyjmuje każdy przedmiot, który ma duszę i historię.

Czytaj więcej


Pokój nastolatki - romantyczny i zbuntowany

Z dnia na dzień orientujesz się, że twoje dziecko nie jest już słodkim brzdącem, a dorastającą nastolatką? Różowe ściany, cukierkowe naklejki i bajkowe motywy nie budzą już entuzjazmu, a są jedynie źródłem frustracji? To znak, że nadszedł czas na zmianę aranżacji w pokoju twojej pociechy. Tylko jak sprostać wysokim wymaganiom nastolatki? W jaki sposób zaaranżować pokój młodzieżowy, aby był funkcjonalny, modny o nieco zbuntowanym charakterze?

Czytaj więcej


Styl loftowy – kompromis minimalizmu, ciepła i pragmatyczności

Od kilku lat znajduje się w czołówce głównych trendów wnętrzarskich i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Styl loft, bo o nim mowa, to styl, który urzeka prostotą i minimalizmem. Jest jednym z najbardziej wyważonych i praktycznych kierunków stylistycznych, nic zatem dziwnego, że to najczęściej wybierany nurt wnętrzarski.

Czytaj więcej


Ukryte wnętrza – czyli możliwości szklanych drzwi przesuwnych

Otwarte przestrzenie pozostają na topie niezmiennie od dłuższego czasu. Nic dziwnego, ponieważ nawet w niewielkich pomieszczeniach ta otwartość sprawia, że wnętrze optycznie zyskuje na przestrzenności. Kolejnym atutem otwartego układu mieszkania jest to, że jest przewidziany dla każdej stylistyki. Niezależnie od tego, czy preferujesz klimaty retro, rustykalne czy industrialne, otwarte przestrzenie są… otwarte dla każdego! Jak wybrnąć z sytuacji, jeśli jednak ta przestrzenność sprawia, że czujemy chłód panujący w naszym wnętrzu lub przeszkadza nam wrażenie chaosu? Aby nie brnąć w kosztowne remonty, a jednocześnie odmienić charakter swojego mieszkania, z pomocą przychodzą… szklane drzwi przesuwne!

Czytaj więcej


Stylizowane baterie kuchenne

Urządzanie mieszkania bez uprzedniej koncepcji już od dawna nie jest praktykowane. W dzisiejszych czasach dbałość o wnętrze pełne harmonijnych i spójnych rozwiązań przejawia się w każdym detalu. To właśnie te elementy tworzą klimat i świadczą o świadomości i dobrym guście gospodarzy. Aranżując kuchnię nie skupiamy się wyłącznie na meblach kuchennych. Bierzemy pod uwagę również praktyczne i estetyczne uchwyty meblowe, rozważamy montaż stylizowanych sprzętów AGD, decydujemy o odpowiedniej baterii kuchennej.

Czytaj więcej


Niebanalne dekoracje na komodę!

Komoda to mebel, który stanowi nieodzowny element większości mieszkań. Ze względu na niezwykłą funkcjonalność, komody sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Egzemplarze wyposażone w szuflady to świetna propozycja do sypialni, gdzie w doskonały sposób rozprawią się z wszędobylską bielizną czy innymi, drobnymi elementami garderoby. Z kolei modele wyposażone w pólki to możliwość przechowywania dokumentów, albumów ze zdjęciami lub innych bibelotów w zorganizowany sposób. To, co znajduje się wewnątrz komody, pozostaje niewidoczne na co dzień, jednak akcesoria znajdujące się na komodzie mają olbrzymie znaczenie dla całości aranżacji panującej w danym pomieszczeniu.

Czytaj więcej


Baterie wannowe - na co zwrócić uwagę?

Urządzanie łazienki musi odbywać się w sposób przemyślany. Należy pamiętać o tym, aby przy komponowaniu wystroju zwracać uwagę nie tylko na podstawowe elementy, ale także na szczegóły wykorzystywanego wyposażenia. Bardzo ważną rolę od strony estetycznej bez wątpienia pełnią tutaj baterie łazienkowe.

Czytaj więcej


Gałki i uchwyty meblowe jako sposób na zmianę charakteru mebli

Na styl wnętrza składa się każdy występujący w nim element. Urządzając mieszkanie, często bagatelizujemy z pozoru błahe, mniej widoczne detale, które w efekcie świadczą o spójności stylu i charakterze wnętrza. Nie inaczej jest w przypadku gałek i uchwytów meblowych. To komponenty, dzięki którym meble zyskają indywidualny, osobliwy wygląd, a mieszkanie stanie się wysublimowanym zakątkiem dobrego gustu.

Czytaj więcej


Niebanalny stolik kawowy w salonie – stwórz go sam!

Strefa relaksu w mieszkaniu to przestrzeń, która powinna być wygodna, funkcjonalna i reprezentacyjna. To tutaj spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia, przyjmujemy gości czy po prostu odpoczywamy. Aby nic nie zmąciło beztroskich chwil, należy zaaranżować tę strefę tak, by przebywanie w niej nie budziło frustracji, a jedynie radość i ukojenie. Dlatego oprócz wygodnej kanapy, w salonie powinno znaleźć się również miejsce dla stolika kawowego.

Czytaj więcej


Systemy drzwi przesuwnych jako sposób na urozmaicenie wnętrza

Jesteś osobą praktyczną? Cenisz rozwiązania, które są przede wszystkim funkcjonalne, a przy tym niezwykle atrakcyjne? Zatem z pewnością nie raz zetknąłeś się już z pojęciem drzwi przesuwnych Być może widok zdjęć aranżacyjnych przedstawiających systemy przesuwne wywołał u Ciebie entuzjastyczną reakcję, ale zawiłości techniczne związane z montażem systemów do drzwi przesuwnych szybko ostudziły zapał. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ są to proste kwestie, które bez problemu wykonasz samodzielnie, a efekt finalny będzie zdobił i zachwycał każdego dnia.

Czytaj więcej