Blog


Zegary industrialne i loftowe z charakterem – do jakich wnętrz pasują?

Nie potrafimy kontrolować upływającego czasu, jednak możemy zaobserwować jak mija. Zegary pokazują nam, jak szybko do historii przechodzą kolejne minuty, jednak trudno bez nich wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie. Poza tą filozoficzną i funkcjonalną rolą, zegary często wykorzystywane są jako dekoracja. W klasycznym rozkładzie wskazówek i cyfr niewiele można zmienić, jednak co do całej obudowy oraz wykończenia zegara, mamy już ogromne możliwości. Z poniższego tekstu dowiesz się jak wybrać oryginalny zegar z charakterem i do jakich pomieszczeń będzie pasował ten nietuzinkowy dodatek.

Czytaj więcej


Jaki samodomykacz do drzwi przesuwnych wybrać?

Każdy kto kiedykolwiek spotkał się z tak zwanym cichym domykiem, bardzo często stosowanym w szufladach mebli, potwierdzi jak praktyczne i komfortowe jest to rozwiązanie. Zapewnia zarówno maksymalną cichość jak i minimum zaangażowania w trakcie zamykania. Ostatnia faza ruchu jest tak płynna i delikatna że wręcz niedostrzegalna.

Czytaj więcej


Jak odświeżyć dom, taras oraz ogród? PORADNIK I INSPIRACJE

Wiosna i lato to czas kiedy trwają prace w ogrodzie. Odświeżenie wizerunku ogrodu, tarasu lub balkonu może sprawić, że na nowo poczujemy się w nim doskonale. Zmiany działają odświeżająco i energetyzująco, dzięki nim cały ogród i dom pozytywnie nastrajają i dodają energii. Odpowienio wyposażony ogród i dom staje się funkcjonalny i ułatwia codzienne życie. Jakie zmiany warto wprowadzić do swoich domów i na zewnątrz? Po jakie dodatki warto sięgnąć?

Czytaj więcej


Tabliczki ozdobne - jak ciekawie urozmaicić wnętrze?

Dekoracyjne tabliczki z sentencjami i żartobliwymi obrazkami są nieocenionym sposobem na urozmaicenie i udekorowanie wnętrza. Przez lata mogą wprawiać w bardzo dobry nastrój mieszkańców domu, jak i ich gości. Muszą zostać jednak starannie dopasowane do wystroju wnętrza, tylko wtedy wzbogacą pomieszczenie i dodadzą mu charakteru.

Czytaj więcej


Jak samodzielnie wymienić uchwyty w meblach na nowe?

Samodzielna metamorfoza mebla to spora oszczędność. Ponadto możesz w kreatywny sposób spędzić czas. Wymiana uchwytów w meblach nie zajmuje dużej ilości czasu, a daje wiele satysfakcji. Ponadto nie jest trudna.

Czytaj więcej


Jakie okucia wybrać do drewnianych okiennic?

Drewniane okiennice nierozerwalnie kojarzą się nam z wiejskimi domkami, położonymi wśród sadów i otoczonych kwietnymi ogrodami. Te elementy wykończeniowe powoli przestają już pełnić dawne funkcje i zamiast właściwości ochronnych zaczynają grać rolę dekoracji.

Czytaj więcej


Drzwi przesuwne - jakie wybrać, aby sprostały naszym wymaganiom?

Drzwi przesuwne to jeden z elementów wyposażenia mieszkania, który staje się coraz bardziej popularny w nowoczesnych wnętrzach. Nie zastąpią tradycyjnie otwieranych skrzydeł drzwiowych, ale często stają się dla nich alternatywą albo uzupełnieniem.

Czytaj więcej


Jakie baterie łazienkowe warto wybrać?

Dobór wyposażenia łazienki to jeden z etapów podczas wykonywania remontu mieszkania, który wydaje się najprzyjemniejszy. To wtedy tak naprawdę tworzy się nastrój, jaki będzie nam towarzyszył codziennie przez wiele najbliższych lat. Nowoczesne baterie zdobywają coraz większe rzesze użytkowników, którzy doceniają je za wygodę i trwałość. Istnieją jednak miejsca, gdzie znacznie lepiej prezentują się baterie retro, stylizowane na dawne urządzenia z pokrętłami. Takie interesujące krany i baterie prysznicowe można znaleźć w sklepie internetowym rustykalneuchwyty.pl. 

Czytaj więcej


Metalowe obrazy 3D - pomysł na ciekawą aranżację ścienną

W wyposażaniu wnętrz powoli mija okres zachwytu nad tworzywami sztucznymi i produktami wykonywanymi z tego typu materiałów. Coraz częściej projektanci wnętrz stawiają na naturalność i podczas ich urządzania wracają się do materiałów klasycznych. Oprócz drewna umieszcza się w nich także surowe szkło i metal. Metalowe obrazy 3D to też jeden z pomysłów na nietuzinkową dekorację pomieszczeń. Sprawdzi się w wielu stylach aranżacyjnych, a niepowtarzalny wzór może pomóc w stworzeniu oryginalnego wnętrza.

Czytaj więcej


Jak szybko usunąć plamy z blatów drewnianych?

Drewniane blaty wprowadzają niepowtarzalną, ciepłą atmosferę do wnętrza. Są jednak bardzo wymagające. Aby na długo zachowały swój piękny wygląd, potrzebują regularnego oczyszczania, pielęgnacji, konserwacji. Trzeba również wiedzieć, jak we właściwy sposób czyścić drewniane blaty, aby im nie zaszkodzić. Woda i silne detergenty niszczą drewniane powierzchnie, lepiej więc unikać ich stosowania. Nie należy także używać szorstkich gąbek, lecz miękkich ściereczek z naturalnych tkanin.

Czytaj więcej