Blog


Mapy ścienne – niebanalna dekoracja wnętrz w klimatach retro

Jeśli zastanawiasz się, do jakich mebli, dodatków i materiałów pasować będą mapy ścienne w retro stylu, odpowiedź na pewno Cię uraduje: będą pasować niemal do wszystkiego. Najlepiej jednak prezentują się w towarzystwie postarzanych mebli z litego drewna, najlepiej takich w prostej, niewyszukanej formie, solidnych i stabilnych, z ozdobnymi rustykalnymi uchwytami meblowymi.

Czytaj więcej


Armatura łazienkowa w starym stylu, czyli retro krany i prysznice

Wybór staromodnej armatury łazienkowej ma sens wtedy, gdy zwrócimy uwagę także na pozostałe detale łazienkowe. Odpowiednie uchwyty szafek, oprawki żarówek, lampy, uchwyt na papier i inne drobne gadżety w stylu rustykalnym zbudują we wnętrzu niepowtarzalny klimat! Wybierajmy elementy utrzymane w tej samej stylistyce, najlepiej także wykonane z tego samego surowca i utrzymane w podobnej tonacji kolorystycznej.

Czytaj więcej


Majówka w ogrodzie – w co warto się zaopatrzyć?

Wiemy już, w jakiego typu wyposażenie celować i dlaczego warto to robić. Przejdźmy zatem do konkretów i odpowiedzmy na pytanie: jakie przedmioty będą nam potrzebne na majówkę w ogrodzie? Wiele oczywiście zależy od typu wypoczynku, jaki planujemy. Innych przedmiotów wymaga garden party w gronie przyjaciół, innych spokojne prace ogrodowe. Niemniej jednak, istnieje kilka takich gadżetów, w które zawsze warto się zaopatrzyć, przygotowując się na majowy czas, spędzany na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej


Rustykalne, dekoracyjne wsporniki półek – alternatywa dla nudnych rozwiązań z sieciówek

Jeśli zależy nam na tym, by wsporniki półek były nie tylko niezawodnym, bezpiecznym i trwałym uzupełnieniem mebli, ale także gustowną i niebanalną ozdobą wnętrza, warto rozejrzeć się za ręcznie robionymi wspornikami. Mogą to być dopieszczone odlewy żeliwne z wieloma przyciągającymi uwagę detalami lub stalowe uchwyty do półek o chropowatej strukturze, zachwycające swoją niecodzienną teksturą i surowym charakterem.

Czytaj więcej


Olejowanie drewna - wszystko co trzeba wiedzieć

Drewno – nawet najbardziej odporne, mocne gatunki – zawsze należy odpowiednio zabezpieczyć, zanim zacznie się je użytkować. Dla osób, które nie lubią błyszczącej powierzchni i wizualnej sztuczności na elementach wykonanych z drewna, świetną alternatywą będzie proces olejowania. Olejowanie to nasączanie drewna naturalnymi, roślinnymi olejami. W związku z tym, że oleje mają postać płynną, impregnat wnika głęboko w strukturę drewna, upodparniając je niejako od wewnątrz.

Czytaj więcej


Jakie okucia potrzebujemy do okiennic?

Już sam korzystny wygląd budynku jest dla wielu osób wystarczającym argumentem, by zdecydować się na stylowe, klasyczne okiennice drewniane. Elewacja domu, zestawiona z okiennicami, zyskuje na wytworności, elegancji, ale i – pewnego rodzaju swojskości. Dom, którego okna wyposażone są w okiennice, od razu postrzegany jest jako miejsce przytulne, gościnne i pełne swobody. Ze względu na silnie zakorzeniony społecznie obraz okiennic w wiejskich posiadłości ważnych i bogatych osobistości, motyw ten chętnie wykorzystywany jest w hotelach i zajazdach – obecność okiennic momentalnie podnosi renomę miejsca w oczach odwiedzających je gości.

Czytaj więcej


Łazienka w stylu rustykalnym - jak ją urządzić?

O każdym stylu także rustykalnym decydują w dużej mierze odpowiednio dobrane materiały. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się kamień, cegła oraz drewno. Naturalne akcenty nie są jednak jedynymi, które kocha styl rustykalny. Tutaj równie dobrze sprawdzają się postarzane elementy z lekkim historycznym rysem. Mogą to być meble, dodatki oraz odpowiednio dobrane akcesoria łazienkowe. W łazience w stylu rustykalnym nie może zabraknąć kilku istotnych elementów. Tutaj naprawdę można zaszaleć, choć mimo wszystko dobrze jest zachować pewien umiar.

Czytaj więcej


Meble industrialne w nowej odsłonie

Wnętrza w stylu industrialnym to doskonały sposób na połączenie praktyczności z niepowtarzalną estetyką, są pełne charakteru i designerskich rozwiązań. Pamiętaj, że dobrze zagospodarowana przestrzeń, naturalne materiały, takie jak drewno, połączone z metalem lub cegłą, z całą pewnością zapewnią ciekawy efekt, który sam zaaranżujesz w swoim mieszkaniu. 

Czytaj więcej


Jakie prezenty przygotować pod choinkę?

Idealny prezent pod choinkę to taki, który wręczamy z radością, ponieważ wiemy, że przyniesie uśmiech. Warto skupić się na jakości, szczególnie, że w okresie świątecznym doświadczamy ogromu przedmiotów produkowanych masowo. Sprawmy, aby nasz prezent był unikatowy, wykonany z naturalnych materiałów i w tradycyjny sposób.

Czytaj więcej


Czy można zamontować system przesuwny do ściany z karton gipsu?

Można się zastanawiać, czy warto zadawać sobie trud z montażem systemu przesuwnego do ściany z karton gipsu. Otóż system drzwi przesuwnych to rozwiązanie, które zawsze warto wziąć pod uwagę, tak ze względów funkcjonalnych, jak i z powodu wspomnianej już roli dekoracyjnej.

Czytaj więcej