Menu

Blog


Łazienka w industrialnym stylu

Styl industrialny zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością – i to nie tylko wśród bogatych i nieco ekstrawaganckich właścicieli loftów, ale też wśród osób, które chcą mieć modną łazienkę w oryginalnym i niebanalnym stylu. Dlatego też łazienka industrialna nie jest dzisiaj czymś jednostkowym i wyjątkowym, a ten styl można spotkać w coraz większej ilości domów lub mieszkań. Czym charakteryzuje się taki styl i co jest w nim najważniejsze?

Czytaj więcej


Powrót w wielkim stylu – motyw jodełki ponownie wkracza nie tylko na salony

Come back motywu jodełki można zaobserwować w ostatnim czasie. Jednak mocno wykracza poza uprzednie standardy. Aktualnie motyw jodełki możemy również zaobserwować na blatach drewnianych stołów jadalnianych. To niezwykłe urozmaicenie jadalni, zatem jeśli cenisz wnętrza, w których dekoracje nie są dominantą, postaw na niebanalny deseń blatu, który sam w sobie stanowi niezwykłe urozmaicenie. Blaty w jodełkę, które są wybarwione w zaskakujące, ale delikatne kolory można również wykorzystać w inny sposób – jako ozdobę ścienną w wersji solo lub tło do niezwykłego oświetlenia [kable w oplocie + żarówki z tyłu blat w jodełkę = awangardowe oświetlenie]. Taki blat to również doskonała propozycja do pokoju dziecięcego przy tworzeniu łóżka-domku czy innych kreatywnych rozwiązań.

Czytaj więcej


Hoker barowy w niebanalnym stylu!

Hoker jako dopełnienie industrialnego stylu, funkcjonalny, ale przede wszystkim niezwykle stylowy. Masywne egzemplarze będą idealne do przestronnych wnętrza, z kolei, żeby nie przytłoczyć mniejszych mieszkań zapoznaj się z prostszymi konstrukcjami.

Czytaj więcej


Loftowy styl bez ascetyzmu – stylowe dekoracje do loftowych wnętrz

Wykonane z surowców spójnych z loftowym stylem, dlatego tak dobrze się w nich prezentują. Metalowe obrazy to doskonała propozycja – mnogość motywów i rozmiaró sprawia, że każdy dopasuje idealny do wnętrza. Jeśli boisz się, że przytłoczą wnętrze poznaj modele będące połączeniem metalu i drewna – nieco delikatniejsze, ale niepozbawione charakteru. Konik na biegunach z drewna i stali czy żeliwne świeczniki to misterna praca ludzkich rąk – dekoracje, które uchronią Twoje wnętrze od kiczu, jednocześnie dekorując je wysublimowanymi dodatkami

Czytaj więcej


Szklane drzwi przesuwne, czyli to, co w loftach cenimy najbardziej

Drzwi przesuwne ze szkła to najbardziej cenione rozwiązania w stylu loft, dzięki którym możemy optycznie powiększyć nawet niewielkie mieszkania w bloku. Materiały wykorzystane do produkcji drzwi są spójne z ogólnymi założeniami industrializmu. Drzwi szklane można również wykorzystać jako ściankę działową drzwi wbudowane w ścianę, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje na przestronności i estetyce], drzwi można również wykorzystać jako drzwi prysznicowe czy oddzielenie przestrzeni kąpielowej w łazience.

Czytaj więcej


Pomysły na zaaranżowanie pokoju młodzieżowego

Aranżacja pokoju młodzieżowego to często naprawdę ogromne wyzwanie. Oprócz aspektów o charakterze wizualnym i funkcjonalnym trzeba bowiem uwzględnić również indywidualne preferencje nastolatka. Dobrze jest być tutaj otwartym na jego pomysły i dać mu swobodę wyrażania siebie poprzez wystrój pomieszczenia. Warto pamiętać o tym, że to młoda osoba będzie użytkownikiem pokoju, dlatego też powinna mieć ona realny wpływ na to, jakie rozwiązania zostaną tam wdrożone. Świetnym pomysłem jest po prostu konsultowanie na bieżąco podejmowanych decyzji oraz racjonalna argumentacja, kiedy z jakichś przyczyn trzeba odmówić realizacji pewnych koncepcji. Warto nastolatka w tym względzie traktować partnersko – w końcu oprócz tego, że rodzice mają pewne spostrzeżenia na temat jego potrzeb, on również wie, co jest mu niezbędne oraz jakie ma upodobania. Pokój powinien być przyjazny dla użytkownika.

Czytaj więcej


DIY - czyli sposób na oryginalne wnętrze

Stylowe akcesoria do wnętrza, dzięki którym stworzysz wnętrze w niepowtarzalnym stylu. W ostatnich latach rynek zalały różnego typu meble do wyposażenia wnętrz. Jednak kilka modnych stylów aranżacji sprawiło, że wszystkie elementy wydają się takie same. Czasem jednak wystarczy kilka akcesoriów zamontowanych do standardowych elementów wyposażenia, żeby ich styl zmienił się diametralnie. Co można zmienić i w jaki sposób to uczynić? Kilka podpowiedzi i propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Czytaj więcej


Przewody i kable elektryczne w oplocie jako urozmaicenie wnętrza

Z pewnością bardzo ważnym zagadnieniem w aranżacji przestrzeni jest umiejętny dobór elementów oświetleniowych. Bez nich raczej trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w domowej przestrzeni, dlatego też są one elementarnym, a jednocześnie często niedocenianym, aspektem podczas urządzania poszczególnych pomieszczeń. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie dla strony estetycznej pokoju może mieć dobór lampy. Tymczasem oświetlenie oraz jego oprawa niejednokrotnie tworzy klimat danego miejsca w znaczącym stopniu. Mamy więc tutaj do czynienia z połączeniem zagadnień o charakterze praktycznym, a także wizualnym. Do dyspozycji w tym obszarze tematycznym jest naprawdę mnóstwo rozmaitych opcji, dlatego też warto mieć rozeznanie na rynku, a także znać swoje osobiste oczekiwania.

Czytaj więcej


Dekoracyjne akcesoria kuchenne – czy są funkcjonalne?

Wiele osób błędnie zakłada, że przedmioty codziennego użytku pełnią funkcje użytkowe lub estetyczne i parametry te występują oddzielnie. Tymczasem nie jest to prawda, ponieważ można zgrabnie połączyć obie te cechy. Tak właśnie jest, na przykład, w przypadku dekoracyjnych akcesoriów kuchennych. Jeżeli należysz do osób, które mają obawy dotyczące funkcjonalności tego typu przedmiotów, możesz przestać się martwić – ozdobne wyposażenie kuchni niejednokrotnie można wykorzystywać w praktyce i dzięki temu cieszyć się atrakcyjnymi wizualnie oraz użytecznymi przedmiotami. Poza tym, jeżeli w twojej kolekcji akcesoriów kuchennych znajdują się przedmioty o wysokich walorach estetycznych, możesz zastanowić się nad ich ekspozycją. Może ona naprawdę urozmaicić twoją przestrzeń mieszkalną.

Czytaj więcej


Zaproś do domu szlachetność – baterie łazienkowe w najlepszym stylu!

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy baterie łazienkowe we wnętrzach wszystkich mieszkań były jednakowe. Obecnie na rynku znajduje się tak wiele różnorodnych produktów, że czasem trudno zorientować się w asortymencie. Od pewnego czasu coraz większą popularnością i uznaniem cieszą się baterie inspirowane minionymi czasami. Sprawdź, czy w Twoje łazience nie sprawdzi się właśnie tego typu asortyment.

Czytaj więcej