Menu

Blog


Pomysły na zaaranżowanie pokoju młodzieżowego

Aranżacja pokoju młodzieżowego to często naprawdę ogromne wyzwanie. Oprócz aspektów o charakterze wizualnym i funkcjonalnym trzeba bowiem uwzględnić również indywidualne preferencje nastolatka. Dobrze jest być tutaj otwartym na jego pomysły i dać mu swobodę wyrażania siebie poprzez wystrój pomieszczenia. Warto pamiętać o tym, że to młoda osoba będzie użytkownikiem pokoju, dlatego też powinna mieć ona realny wpływ na to, jakie rozwiązania zostaną tam wdrożone. Świetnym pomysłem jest po prostu konsultowanie na bieżąco podejmowanych decyzji oraz racjonalna argumentacja, kiedy z jakichś przyczyn trzeba odmówić realizacji pewnych koncepcji. Warto nastolatka w tym względzie traktować partnersko – w końcu oprócz tego, że rodzice mają pewne spostrzeżenia na temat jego potrzeb, on również wie, co jest mu niezbędne oraz jakie ma upodobania. Pokój powinien być przyjazny dla użytkownika.

Czytaj więcej


DIY - czyli sposób na oryginalne wnętrze

Stylowe akcesoria do wnętrza, dzięki którym stworzysz wnętrze w niepowtarzalnym stylu. W ostatnich latach rynek zalały różnego typu meble do wyposażenia wnętrz. Jednak kilka modnych stylów aranżacji sprawiło, że wszystkie elementy wydają się takie same. Czasem jednak wystarczy kilka akcesoriów zamontowanych do standardowych elementów wyposażenia, żeby ich styl zmienił się diametralnie. Co można zmienić i w jaki sposób to uczynić? Kilka podpowiedzi i propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Czytaj więcej


Przewody i kable elektryczne w oplocie jako urozmaicenie wnętrza

Z pewnością bardzo ważnym zagadnieniem w aranżacji przestrzeni jest umiejętny dobór elementów oświetleniowych. Bez nich raczej trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w domowej przestrzeni, dlatego też są one elementarnym, a jednocześnie często niedocenianym, aspektem podczas urządzania poszczególnych pomieszczeń. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie dla strony estetycznej pokoju może mieć dobór lampy. Tymczasem oświetlenie oraz jego oprawa niejednokrotnie tworzy klimat danego miejsca w znaczącym stopniu. Mamy więc tutaj do czynienia z połączeniem zagadnień o charakterze praktycznym, a także wizualnym. Do dyspozycji w tym obszarze tematycznym jest naprawdę mnóstwo rozmaitych opcji, dlatego też warto mieć rozeznanie na rynku, a także znać swoje osobiste oczekiwania.

Czytaj więcej


Dekoracyjne akcesoria kuchenne – czy są funkcjonalne?

Wiele osób błędnie zakłada, że przedmioty codziennego użytku pełnią funkcje użytkowe lub estetyczne i parametry te występują oddzielnie. Tymczasem nie jest to prawda, ponieważ można zgrabnie połączyć obie te cechy. Tak właśnie jest, na przykład, w przypadku dekoracyjnych akcesoriów kuchennych. Jeżeli należysz do osób, które mają obawy dotyczące funkcjonalności tego typu przedmiotów, możesz przestać się martwić – ozdobne wyposażenie kuchni niejednokrotnie można wykorzystywać w praktyce i dzięki temu cieszyć się atrakcyjnymi wizualnie oraz użytecznymi przedmiotami. Poza tym, jeżeli w twojej kolekcji akcesoriów kuchennych znajdują się przedmioty o wysokich walorach estetycznych, możesz zastanowić się nad ich ekspozycją. Może ona naprawdę urozmaicić twoją przestrzeń mieszkalną.

Czytaj więcej


Zaproś do domu szlachetność – baterie łazienkowe w najlepszym stylu!

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy baterie łazienkowe we wnętrzach wszystkich mieszkań były jednakowe. Obecnie na rynku znajduje się tak wiele różnorodnych produktów, że czasem trudno zorientować się w asortymencie. Od pewnego czasu coraz większą popularnością i uznaniem cieszą się baterie inspirowane minionymi czasami. Sprawdź, czy w Twoje łazience nie sprawdzi się właśnie tego typu asortyment.

Czytaj więcej


Przytulny industrializm – czy takie połączenie jest możliwe?

Stylistyka industrialna wywodzi się z surowości zakładów przemysłowych i hal fabrycznych. Ten styl uznawany jest za zimny i wielu osobom nie przypada do gustu jego surowość. Jednak urządzając wnętrze swojego mieszkania, pensjonatu czy biura możesz sprawić, że stylistyka stanie się bardziej przystępna. Wystarczy kilka dodatków, które nie zniszczą charakteru wnętrza, a nadadzą mu bardziej ciepłego i przytulnego charakteru. Na co możesz sobie pozwolić w aranżacjach industrialnych?

Czytaj więcej


Kreatywne rozwiązania do twojego wnętrza – półki zamiast regału na ścianę

Szukanie sposobu na stworzenie unikalnej aranżacji pomieszczeń zalecane jest przy projektowaniu każdego wnętrza. Element niepowtarzalny jest ceniony i sprawia, że pomieszczenie nabiera charakteru spójnego z naszym. Jednym z ciekawych sposobów na stworzenie oryginalnego miejsca i wystroju będą półki wiszące, zamiast regału na ścianę. Czy to nietypowe rozwiązanie jest funkcjonalne i w jaki sposób je wykonać? Podpowiedzi szukaj w naszym poradniku.

Czytaj więcej


Dlaczego styl loftowy jest ponadczasowy?

Stylistyka loftowa, zwana też industrialną jest jedną z dominujących, jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Duże przestrzenie, gołe ściany i meble rodem z warsztatów rzemieślniczych to niektóre cechy tego typu wnętrz. Co sprawia, że wnętrza loftowe od lat nie przestają zachwycać? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czytaj więcej


Meble DiY - kreatywne i ze smakiem - meble, których nie kupisz!

Potrzebujesz wyjątkowych mebli do urządzenia mieszkania lub pensjonatu? Możliwe, że przejrzałeś już wiele propozycji od różnych producentów i nie znalazłeś niczego interesującego. Nie trać czasu na poszukiwanie na zagranicznych aukcjach czy pchlich targach. Rusz wyobraźnię i zaprzęgnij do pracy swoją kreatywność. Zbuduj sam potrzebne meble i dodatki albo przerób dotychczasowe.

Czytaj więcej


Blat dębowy na wiele sposobów – wprowadź harmonię do przestrzeni kuchennej i jadalnianej!

Dąb jest drzewem o szczególnym znaczeniu. W wielu kulturach uważany był za drzewo święte, istne axis mundi, które łączyło ziemski żywot z bogami. Od wieków wykorzystywany jest do produkcji elementów wyposażenia wnętrza, a także budowy budynków. Cenione było głównie za trwałość i żywotność. Do dziś w wyposażeniu wnętrz stosuje się drewno dębowe, dodatkowo ceniąc jego unikalną formę. Poznaj nasze pomysły na wykorzystanie w domu drewna dębowego w postaci blatów.

Czytaj więcej