Menu

Blog


Gałki i uchwyty meblowe jako sposób na zmianę charakteru mebli

Na styl wnętrza składa się każdy występujący w nim element. Urządzając mieszkanie, często bagatelizujemy z pozoru błahe, mniej widoczne detale, które w efekcie świadczą o spójności stylu i charakterze wnętrza. Nie inaczej jest w przypadku gałek i uchwytów meblowych. To komponenty, dzięki którym meble zyskają indywidualny, osobliwy wygląd, a mieszkanie stanie się wysublimowanym zakątkiem dobrego gustu.

Czytaj więcej


Niebanalny stolik kawowy w salonie – stwórz go sam!

Strefa relaksu w mieszkaniu to przestrzeń, która powinna być wygodna, funkcjonalna i reprezentacyjna. To tutaj spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia, przyjmujemy gości czy po prostu odpoczywamy. Aby nic nie zmąciło beztroskich chwil, należy zaaranżować tę strefę tak, by przebywanie w niej nie budziło frustracji, a jedynie radość i ukojenie. Dlatego oprócz wygodnej kanapy, w salonie powinno znaleźć się również miejsce dla stolika kawowego.

Czytaj więcej


Systemy drzwi przesuwnych jako sposób na urozmaicenie wnętrza

Jesteś osobą praktyczną? Cenisz rozwiązania, które są przede wszystkim funkcjonalne, a przy tym niezwykle atrakcyjne? Zatem z pewnością nie raz zetknąłeś się już z pojęciem drzwi przesuwnych Być może widok zdjęć aranżacyjnych przedstawiających systemy przesuwne wywołał u Ciebie entuzjastyczną reakcję, ale zawiłości techniczne związane z montażem systemów do drzwi przesuwnych szybko ostudziły zapał. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ są to proste kwestie, które bez problemu wykonasz samodzielnie, a efekt finalny będzie zdobił i zachwycał każdego dnia.

Czytaj więcej


Oryginalne dekoracje ścienne do mieszkania

Umiejętne zagospodarowanie ścian w mieszkaniu stanowi bez wątpienia bardzo istotne zagadnienie podczas aranżacji przestrzeni. To, co umieszcza się na ścianach, ma niejednokrotnie niebagatelne znaczenie, ponieważ pozwala na wyrażanie swoich upodobań, kreowanie atmosfery w danym pomieszczeniu oraz w wielu przypadkach ma za zadanie przyciągać uwagę. Dlatego właśnie dekoracje muszą być odpowiednio dopasowane do całościowej kompozycji estetycznej, którą wykorzystuje się we wnętrzu. Jeżeli wybiera się dekoracje ścienne do swojego mieszkania, z pewnością należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki efekt właściwie chce się osiągnąć oraz co chciałoby się oglądać na wskazanej powierzchni. Dodatkowo warto również przeanalizować dokładnie, jakie ozdoby mogą być dopasowane do stylistyki danej przestrzeni oraz pozostałych elementów wykorzystywanych w wystroju.

Czytaj więcej


Oświeć się w stylu retro!

Oświetlenie bez wątpienia odgrywa bardzo istotną rolę w całościowej aranżacji wnętrza, dlatego też należy dobierać je naprawdę starannie. Niejednokrotnie lampy, czy też klosze do lamp mają duży wpływ na kształtowanie atmosfery w urządzanym pomieszczeniu. W wielu przypadkach stanowią one wspaniałe uzupełnienie kompozycji estetycznej, a jednocześnie spełniają ważne funkcje praktyczne. Również takie dodatki jak lampki biurkowe potrafią być znaczące dla całej koncepcji. Dlatego właśnie przy wyborze oświetlenia trzeba zwracać uwagę na to, aby było ono umiejętnie dopasowane do pozostałych elementów obecnych w wystroju przestrzeni, którą się dysponuje. Niezbędne jest tutaj z pewnością wyczucie estetyczne, a także świadomość własnych potrzeb oraz upodobań. Dobrze jest być również zdecydowanym, jeśli chodzi o swoje preferencje. Warto poszukiwać inspiracji, ponieważ możliwości w sferze oświetlenia są naprawdę ogromne.

Czytaj więcej


Łazienka w industrialnym stylu

Styl industrialny zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością – i to nie tylko wśród bogatych i nieco ekstrawaganckich właścicieli loftów, ale też wśród osób, które chcą mieć modną łazienkę w oryginalnym i niebanalnym stylu. Dlatego też łazienka industrialna nie jest dzisiaj czymś jednostkowym i wyjątkowym, a ten styl można spotkać w coraz większej ilości domów lub mieszkań. Czym charakteryzuje się taki styl i co jest w nim najważniejsze?

Czytaj więcej


Powrót w wielkim stylu – motyw jodełki ponownie wkracza nie tylko na salony

Come back motywu jodełki można zaobserwować w ostatnim czasie. Jednak mocno wykracza poza uprzednie standardy. Aktualnie motyw jodełki możemy również zaobserwować na blatach drewnianych stołów jadalnianych. To niezwykłe urozmaicenie jadalni, zatem jeśli cenisz wnętrza, w których dekoracje nie są dominantą, postaw na niebanalny deseń blatu, który sam w sobie stanowi niezwykłe urozmaicenie. Blaty w jodełkę, które są wybarwione w zaskakujące, ale delikatne kolory można również wykorzystać w inny sposób – jako ozdobę ścienną w wersji solo lub tło do niezwykłego oświetlenia [kable w oplocie + żarówki z tyłu blat w jodełkę = awangardowe oświetlenie]. Taki blat to również doskonała propozycja do pokoju dziecięcego przy tworzeniu łóżka-domku czy innych kreatywnych rozwiązań.

Czytaj więcej


Hoker barowy w niebanalnym stylu!

Hoker jako dopełnienie industrialnego stylu, funkcjonalny, ale przede wszystkim niezwykle stylowy. Masywne egzemplarze będą idealne do przestronnych wnętrza, z kolei, żeby nie przytłoczyć mniejszych mieszkań zapoznaj się z prostszymi konstrukcjami.

Czytaj więcej


Loftowy styl bez ascetyzmu – stylowe dekoracje do loftowych wnętrz

Wykonane z surowców spójnych z loftowym stylem, dlatego tak dobrze się w nich prezentują. Metalowe obrazy to doskonała propozycja – mnogość motywów i rozmiaró sprawia, że każdy dopasuje idealny do wnętrza. Jeśli boisz się, że przytłoczą wnętrze poznaj modele będące połączeniem metalu i drewna – nieco delikatniejsze, ale niepozbawione charakteru. Konik na biegunach z drewna i stali czy żeliwne świeczniki to misterna praca ludzkich rąk – dekoracje, które uchronią Twoje wnętrze od kiczu, jednocześnie dekorując je wysublimowanymi dodatkami

Czytaj więcej


Szklane drzwi przesuwne, czyli to, co w loftach cenimy najbardziej

Drzwi przesuwne ze szkła to najbardziej cenione rozwiązania w stylu loft, dzięki którym możemy optycznie powiększyć nawet niewielkie mieszkania w bloku. Materiały wykorzystane do produkcji drzwi są spójne z ogólnymi założeniami industrializmu. Drzwi szklane można również wykorzystać jako ściankę działową drzwi wbudowane w ścianę, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje na przestronności i estetyce], drzwi można również wykorzystać jako drzwi prysznicowe czy oddzielenie przestrzeni kąpielowej w łazience.

Czytaj więcej