Menu

Porady wnętrzarskie


Oryginalne i niespotykane – łóżko DIY

Wygodne i estetyczne łóżko to niezbędny mebel w każdej sypialni. Możesz mieć jednak trudność z wybraniem takiego modelu, który będzie w stu procentach odpowiadał twoim upodobaniom i gustom. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na unikalne łóżko , które można zbudować samemu z materiałów, które znajdziesz pod rękę lub dostępnych w dobrych sklepach meblowych. W tym artykule podpowiemy ci, jak samodzielnie wykonać łóżko. Jaki blat drewniany na zagłówek będzie najlepszy oraz jak dobrać nóżki meblowe i metalowe uchwyty, aby zbudować swoje wymarzone łóżko DIY.

Czytaj więcej


Renowacja mebli DIY – o czym pamiętać?

W XXI wieku jesteśmy przyzwyczajeni do tego, aby stare rzeczy zastępować nowymi. Nie inaczej jest z meblami. Bogata oferta sklepów meblowych oferuje sprzęty zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne dostosowane do każdego stylu wnętrz. Nie musimy również osobiście jechać po nowe meble, wystarczy jedynie przejrzeć katalog sklepu i zamówić je przez Internet. Jednak obecnie panująca moda na ekologię i meble DIY sprawia, że coraz częściej decydujemy się na odnawianie mebli. Jak odnowić meble, aby zyskały drugie życie i niepowtarzalny charakter?

Czytaj więcej


Sztuka w kolorze, czyli metalowe tabliczki dekoracyjne

Dekoracje to jeden z ważniejszych elementów, które tworzą i uzupełniają charakter wnętrz. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się plakaty ozdobne umieszczane na metalowych tabliczkach. Nie tylko stanowią one oryginalny wystrój stylizowanych knajp i restauracji, ale równie dobrze sprawdzają się w salonie, kuchni czy pokoju młodzieżowym. Wystarczy wybrać interesującą fotografię z motywem motoryzacyjnym, w stylu retro, pop-art lub z zabawną sentencją, która wzbudzi uśmiech każdego, kto ją przeczyta. Metalowe tabliczki dekoracyjne — jak udekorować wnętrza, aby nadać im niepowtarzalnego charakteru?

Czytaj więcej


Szczypta ciepła w industrialnej surowości

Kiedyś synonim biedy i ubóstwa, dziś – luksusu, dobrego gustu i wolności. Styl industrialny, bo o nim mowa, to kierunek, w którym doskonale odnajdą się jednostki z niejednoznaczną osobowością. W stylu industrialnym, wbrew pozorom, panuje pełna dowolność. Oczywiście są pewnie wyznaczniki, które definiują ten kierunek, jednak jest on na tyle swobodny, że dopuszcza różne możliwości. Jest to niezwykle zaskakujące, ponieważ rzadko zdarza się, żeby jeden styl wnętrzarski cechował się tak szerokimi możliwościami. Z jednej strony minimalizm i oszczędność dodatków, z drugiej – przyjmuje każdy przedmiot, który ma duszę i historię.

Czytaj więcej


Pokój nastolatki - romantyczny i zbuntowany

Z dnia na dzień orientujesz się, że twoje dziecko nie jest już słodkim brzdącem, a dorastającą nastolatką? Różowe ściany, cukierkowe naklejki i bajkowe motywy nie budzą już entuzjazmu, a są jedynie źródłem frustracji? To znak, że nadszedł czas na zmianę aranżacji w pokoju twojej pociechy. Tylko jak sprostać wysokim wymaganiom nastolatki? W jaki sposób zaaranżować pokój młodzieżowy, aby był funkcjonalny, modny o nieco zbuntowanym charakterze?

Czytaj więcej


Styl loftowy – kompromis minimalizmu, ciepła i pragmatyczności

Od kilku lat znajduje się w czołówce głównych trendów wnętrzarskich i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Styl loft, bo o nim mowa, to styl, który urzeka prostotą i minimalizmem. Jest jednym z najbardziej wyważonych i praktycznych kierunków stylistycznych, nic zatem dziwnego, że to najczęściej wybierany nurt wnętrzarski.

Czytaj więcej


Ukryte wnętrza – czyli możliwości szklanych drzwi przesuwnych

Otwarte przestrzenie pozostają na topie niezmiennie od dłuższego czasu. Nic dziwnego, ponieważ nawet w niewielkich pomieszczeniach ta otwartość sprawia, że wnętrze optycznie zyskuje na przestrzenności. Kolejnym atutem otwartego układu mieszkania jest to, że jest przewidziany dla każdej stylistyki. Niezależnie od tego, czy preferujesz klimaty retro, rustykalne czy industrialne, otwarte przestrzenie są… otwarte dla każdego! Jak wybrnąć z sytuacji, jeśli jednak ta przestrzenność sprawia, że czujemy chłód panujący w naszym wnętrzu lub przeszkadza nam wrażenie chaosu? Aby nie brnąć w kosztowne remonty, a jednocześnie odmienić charakter swojego mieszkania, z pomocą przychodzą… szklane drzwi przesuwne!

Czytaj więcej


Stylizowane baterie kuchenne

Urządzanie mieszkania bez uprzedniej koncepcji już od dawna nie jest praktykowane. W dzisiejszych czasach dbałość o wnętrze pełne harmonijnych i spójnych rozwiązań przejawia się w każdym detalu. To właśnie te elementy tworzą klimat i świadczą o świadomości i dobrym guście gospodarzy. Aranżując kuchnię nie skupiamy się wyłącznie na meblach kuchennych. Bierzemy pod uwagę również praktyczne i estetyczne uchwyty meblowe, rozważamy montaż stylizowanych sprzętów AGD, decydujemy o odpowiedniej baterii kuchennej.

Czytaj więcej


Niebanalne dekoracje na komodę!

Komoda to mebel, który stanowi nieodzowny element większości mieszkań. Ze względu na niezwykłą funkcjonalność, komody sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Egzemplarze wyposażone w szuflady to świetna propozycja do sypialni, gdzie w doskonały sposób rozprawią się z wszędobylską bielizną czy innymi, drobnymi elementami garderoby. Z kolei modele wyposażone w pólki to możliwość przechowywania dokumentów, albumów ze zdjęciami lub innych bibelotów w zorganizowany sposób. To, co znajduje się wewnątrz komody, pozostaje niewidoczne na co dzień, jednak akcesoria znajdujące się na komodzie mają olbrzymie znaczenie dla całości aranżacji panującej w danym pomieszczeniu.

Czytaj więcej


Baterie wannowe - na co zwrócić uwagę?

Urządzanie łazienki musi odbywać się w sposób przemyślany. Należy pamiętać o tym, aby przy komponowaniu wystroju zwracać uwagę nie tylko na podstawowe elementy, ale także na szczegóły wykorzystywanego wyposażenia. Bardzo ważną rolę od strony estetycznej bez wątpienia pełnią tutaj baterie łazienkowe.

Czytaj więcej