W nowoczesnych wnętrzach nie ma miejsca na kompromisy i brak oryginalności. Jeśli chcesz stworzyć wyjątkową aranżację, musisz zadbać o to, żeby każdy jej element był na właściwym miejscu i podkreślał ogólny styl. Nowa kolekcja mebli Factory to propozycja dla osób, które nie decydują się na kompromis i odważnie stawiają na wyjątkową stylistykę. Jeśli tworzysz aranżację z charakterem i pazurem, a pomieszczenia starych fabryk są dla Ciebie inspiracją, te meble są właśnie dla Ciebie.
Charakterystyczne cechy mebli industrialnych Factory
Styl industrialny narodził się w Stanach zjednoczonych w drugiej połowie XX wieku. Jego założenia wynikały z aktualnych potrzeb, a nie były celowo stworzone w kontrze do innej stylistyki, jak ma to miejsce w przypadku większości filozofii aranżacji wnętrz. Ten styl aranżował stare opuszczone pomieszczenia fabryczne na wnętrza mieszkalne czy usługowe. Obecnie w naszym kraju, kilkadziesiąt lat po upadku największych zakładów przemysłowych, część porzuconych pomieszczeń chętnie urządzanych jest właśnie w tym stylu.
Poza założeniami związanymi z przestrzenią czy kolorystyką wnętrz pomieszczenia industrialne charakteryzują się unikalnymi meblami. Ceniony jest przemysłowy charakter, prosta bryła i wykorzystanie surowego drewna czy stali. Meble mają być funkcjonalne i trwałe, a jednocześnie nosić ślady zużycia czy warsztatowej eksploatacji. Innymi słowy, mają wyglądać tak, żeby osoba odwiedzająca industrialne pomieszczenie zastanawiała się, czy trafiła do mieszkania, a może nieopatrznie skręciła do warsztatu.
Komoda loft industrialna FACTORY SOSNA 1
Wszystkie te założenia spełnia kolekcja mebli Factory. Już na pierwszy rzut oka widać ich fabryczny charakter. Prosta i funkcjonalna konstrukcja sprawia, że meble są łatwe do ustawienia w dowolnej przestrzeni. Solidne szerokie komody są także bardzo pojemne. W zależności od pomysłu na wykorzystanie tych mebli mogą służyć do przechowywania akcesoriów RTV albo przyrządów kuchennych czy dodatkowych nakryć stołowych.
Charakterystycznym elementem mebli z tej serii są stalowe surowe obicia frontów komód. To one nadają jeszcze bardziej zadziornego i surowego charakteru meblom, a także wpływają na ich trwałość. Z pewnością zauważysz także inną charakterystyczną cechę, jaką są przesuwne drzwiczki szafek zamocowane na prowadnicy. Taka konstrukcja sprawia, że niektóre półki otwierane są dopiero po przesunięciu skrzydła. Z kolei szuflady mocowane są na prowadnicach kulowych, co daje charakterystyczny dźwięk podczas otwierania mebla.
W jakich miejscach sprawdzą się meble z serii Factory?
Meble z serii Factory to typowe elementy wyposażenia pomieszczeń industrialnych. Jeśli w swoim mieszkaniu wprowadziłeś taką stylistykę i chcesz nadać jej jeszcze ostrzejszego charakteru, te meble będą najlepszym wyborem. Możesz umieścić meble nie tylko w salonie, ale także sypialni, przedpokoju, jadalni czy gabinecie. Biurka sprawdzą się nawet w pokoju dzieci. Ich styl i funkcjonalność sprawdzą się także we wnętrzach restauracji, pensjonatów czy innych punktów usługowych. Wówczas stworzysz niezapomnianą aranżację, a Twój lokal stanie się miejscem chętnie odwiedzanym przez osoby ciekawe jego stylu.
Mogą Cię zainteresować
Jeśli wybierzesz meble z tej serii, a wcześniej wnętrze mieszkania nie miało takiej stylistyki, dobrze przemyśl swoją decyzję. Te elementy wpływają bardzo mocno na klimat we wnętrzu i może ono wydawać się zimne i nieprzystępne. Dlatego, zanim wymienisz wszystkie meble na Factory, zacznij od pojedynczego elementu. Komoda pod telewizor czy biurko pozwolą Ci ocenić, czy ostry charakter tych mebli jest dla Ciebie komfortowy i czujesz się dobrze w takim otoczeniu. Jeśli test wypadnie pozytywnie, będziesz mógł bez obaw sięgnąć po kolejne elementy wyposażenia.
Meble z serii Factory - naturalne, ekologiczne, przetwarzane
Jedną z charakterystycznych cech, których nie wymieniono wcześniej, jest ekologiczny charakter mebli. Możesz się zdziwić, słysząc o ekologii w przypadku mebli nawiązujących do przemysłu ciężkiego. Jednak musisz pamiętać, że większość tych wyrobów ma już za sobą okres użytkowania. Nie zawsze stanowiła funkcjonalną część fabryk, warsztatów czy zakładów manufakturowych, jednak elementy pochodzą w sporej części z recyklingu.
Szafka RTV loft industrialna FACTORY DĄB 2
Jeszcze jednym argumentem za tym, że meble możesz traktować jako ekologiczne, jest wykorzystanie naturalnych olejów do zabezpieczania i malowania drewna. Do produkcji wykorzystano także materiały naturalne, takie jak drewno i stal. Drewno to elementy głównie dębowe, które charakteryzuje się trwałością. Metalowe elementy to głównie profile stalowe zamknięte, zabezpieczone przed korozją.
Tu wynika kolejny argument przemawiający za ekologicznym charakterem wnętrz - trwałość. Meble są praktycznie niezniszczalne i możesz eksploatować je przez wiele lat bez obaw. Dzięki temu nie będziesz musiał szukać nowych elementów do wyposażenia mieszkania, do których produkcji wykorzystywane będą inne zasoby. Nawet jeśli produkt Ci się znudzi i postanowisz po latach zmienić aranżację, jego trwałość wykorzystasz w innych pomieszczeniach. Może zgodnie ze swoim charakterem trafi właśnie do warsztatu?