Stwórz swoje meble – rzecz o meblach modułowych
 
Pasja urządzania wnętrz ogarnia coraz więcej osób. Śledzimy trendy, wnętrzarskie blogi, słuchamy porad i przenosimy je do własnych wnętrz. Coraz częściej inspirują nas przedmioty wykonane własnoręcznie oraz meble na których ostateczny wygląd wpływu nie miał producent, ale my sami. Meble modułowe do samodzielnego skompletowania święcą tryumfy, a ich właściciele czują się jak designerzy, dobierając poszczególne elementy mebli, które tworzą spójną całość. Meble modułowe pozwalają poczuć się architektem, a podziw osób, które zobaczą zamówiony mebel będzie największym ukoronowaniem naszych starań. Wkrótce, także i w naszym sklepie pojawią się elementy, które stanowią moduły, z których można wykonać stoły, stoliki, ławy i ławki do siedzenia.

Dlaczego warto wybrać meble modułowe?

Meble modułowe to propozycja dla tych, którzy wśród rozmaitych propozycji poszukują czegoś innego, czegoś co nie jest jak samemu zrobić stółjednym z wielu mebli masowej produkcji i co trudno spotkać w innym domu. To właśnie indywidualne podejście do życia oraz urządzania wnętrz i chęć wyróżnienia się sprawiła, że powstały projekty, w których klient sam decyduje jaki, ostateczny kształt będzie mieć ustawiony w jego domu mebel. Wybieranie komponentów mebli jest jak dobór akcesoriów uzupełniających wnętrze nowego samochodu czy szycie na miarę sukienki – ze świecą szukać dwóch identycznych. To ogromna zaleta mebli modułowych, z którą nie sposób dyskutować. Meble te to także doskonała propozycja dla tych, którzy chcą pokazać swoją kreatywność innym i dalecy są od kupowania mebli w sklepach sieciowych. Czy zatem meble tego typu mają wady? Za jedyną należy uznać o kilka, kilkanaście procent wyższą cenę, jednak idzie ona w parze z jakością materiałów oraz innowacyjnością produktu, zatem i koszty wydają się mniej znaczące.

 

Jak skompletować stół modułowy?

Modułowość mebli daje możliwość dopasowania finalnego produktu do wnętrza. Nie musimy iść na kompromis i wybierać stołu o wielkości, jaka akurat jest dostępna. Możemy wybrać blat o długości i szerokości takiej, jaka nam odpowiada oraz pasuje do metrażu pokoju. Surowe blaty dębowe dają także możliwość indywidualnego wykończenia powierzchni drewna. Można je zaolejować, polakierować lub pokryć białą bejcą i delikatnie przetrzeć. Każdy kawałek drewna jest inny, zatem i blaty są różne. Jedne mają więcej sęków, inne mniej. Jedne mają proste krawędzie, inne są nieregularne. Takie blaty odznaczają się solidnością i długowiecznością.

Stół to także nogi – o różnej wysokości, różnych kształtach. Do wyboru nogi w kształcie litery X – nowoczesne oraz w kształcie płóz, które doskonale pasują do wnętrz utrzymanych w stylu loft. Wszystkie solidne. Takie, które utrzymają ciężar blatu. Odpowiednie zamocowanie i mebel gotowy, a satysfakcja większa, niż w przypadku montażu mebli tradycyjnych.

jak zrobic stol

To nie wszystkie opcje do wyboru, ale to, czym Was jeszcze zaskoczymy zobaczycie wkrótce, na stronie naszego sklepu.