Nadchodzi maj – miesiąc pełen ciepła, słońca i zapachu wiosny. Miesiąc, który rozpoczyna się od długiego weekendu, sprzyjającego radosnym spotkaniom w rodzinnym gronie. W okresie majówki – jeśli tylko pogoda dopisuje – spędzamy sporo czasu na świeżym powietrzu, w przydomowym ogrodzie, na tarasie lub na ogródku działkowym. Aby jednak czas ten był naprawdę przyjemny i sprzyjał wypoczynkowi, warto zaopatrzyć się w odpowiednie meble, sprzęty i dodatki, które zagwarantują nam komfort, stając się wyposażeniem funkcjonalnym, niezawodnym i jednocześnie pięknym. W co się zaopatrzyć przygotowując majówkę w ogrodzie? Oto nasze podpowiedzi!

Niezawodne wyposażenie na ogrodową majówkę

Niestabilny, chwiejny grill, łamiące się grabie czy problemy z oświetleniem ogrodu po zmroku skutecznie mogą popsuć nawet najradośniejsze majówkowe  nastroje. Aby uniknąć frustracji i rozczarowania w ten świecznik ogrodowy piękny, rodzinny czas, warto zaopatrzyć się w wyposażenie trwałe, niezawodne i bezpieczne w użytkowaniu. Wszystkie te cechy posiadają akcesoria w stylu rustykalnym. Ponieważ przedmioty do domu i ogrodu w starym stylu wykonywane są głównie ręcznie, w oparciu o wielowiekowe tradycje, z najwyższej klasy trwałych materiałów i w tradycyjnej, prostej formie, możemy mieć pewność, że żeliwne, stalowe i drewniane gadżety ogrodowe nie zaskoczą nas nagłą awarią. Ich „skutkiem ubocznym” jest z kolei doskonała prezencja: drewniane i metalowe akcesoria do ogrodu wspaniale komponują się z zielenią i kamieniem. Dzięki swej uniwersalnej, ponadczasowej formie, pięknie wyglądają zarówno w ogrodach rustykalnych, klasycznych, romantycznych, jak i tych bardziej nowoczesnych.

Co będzie potrzebne na majówkę w ogrodzie?

Wiemy już, w jakiego typu wyposażenie celować i dlaczego warto to robić. Przejdźmy zatem do konkretów i odpowiedzmy na pytanie: jakie przedmioty będą nam potrzebne na majówkę w ogrodzie? Wiele oczywiście zależy od typu wypoczynku, jaki planujemy. Innych przedmiotów wymaga garden party w gronie przyjaciół, innych spokojne prace ogrodowe. Niemniej jednak, istnieje kilka takich gadżetów, w które zawsze warto się zaopatrzyć, przygotowując się na majowy czas, spędzany na świeżym powietrzu.

1. Grill – tym, co z pewnością jako pierwsze kojarzy się wszystkim z majówką, jest grill ogrodowy. Początek maja to zazwyczaj idealna okazja do inauguracji sezonu grillowego. Nawet, jeśli nie planujemy organizować spotkania przy grillu i przygotowywać wielu potraw, warto zaopatrzyć się w dobry sprzęt do grillowania: po ciężkiej pracy fizycznej na słońcu na pewno przyjdzie nam ochota na chwilę relaksu przy świecznik ogrodowy pysznej potrawie. A jak wiadomo – na świeżym powietrzu wszystko smakuje lepiej! Wątpliwej jakości grille kupowane w marketach często okazują się krzywe i niestabilne, co nierzadko wywołuje frustrację biesiadników, zwłaszcza osoby obsługującej grill. Polecamy nasz solidny i niezawodny przenośny grill wykonany ze stali doskonałej jakości. Grill jest na tyle masywny i tak zbudowany, by zagwarantować stabilność podczas użytkowania, a jednocześnie jego nieduże wymiary, zgrabny kształt i stosunkowo niska waga sprawiają, że bez trudu można go przenieść w inne miejsce – na przykład na wypadek nagłego deszczu.

2. Wygodne i solidne meble ogrodowe – stół i krzesła lub ławki są w ogrodzie bardzo istotną częścią wyposażenia, bez której właściwie ciężko wyobrazić sobie jakiekolwiek spotkanie towarzyskie. Stoły  ogrodowe nie mają łatwego zadania: często muszą unosić spory ciężar, stawiane są na nich gorące naczynia, a do tego na meble oddziałują nieustannie zmieniające się warunki atmosferyczne. Aby wyposażenie ogrodowe było piękne i niezawodne przez długie lata, musi być wykonane z najwyższej jakości materiałów. W ogrodzie świetnie sprawdzą się meble drewniane. Wykonane z litego drewna i odpowiednio zaimpregnowane będą nam służyć wytrwale przez kolejne dziesięciolecia. Świetnym przykładem wyposażenia ogrodowego są blaty Weranda z drewna dębowego. Duży, solidny blat wykonany jest z pojedynczych desek dębowych, co nadaje całej konstrukcji atrakcyjny wygląd i ponadprzeciętną trwałość. Dzięki temu, że blat Weranda sprzedawany jest w surowej postaci, nabywając go możemy samodzielnie zadecydować o rodzaju i kolorystyce wykończenia mebla oraz dobrać do niego dowolne nogi. Do klasycznego, prostego stołu ogrodowego bez trudu dobierzemy pasujące krzesła lub ławki świecznik do ogrodu klatka ogrodowe.

3. Świeczniki – stanowią najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o oświetlenie ogrodu po zmroku. Z jednej strony jest to rozwiązanie, które pozwoli nam zaoszczędzić na rachunku za prąd, z drugiej strony pozwoli nam ono na uzyskanie wyjątkowej, odświętnej atmosfery. W zależności od tego, jakie punkty w ogrodzie chcemy oświetlić, wybrać możemy wiele różnych świeczników w rustykalnym stylu. Do wieczornego grillowania przy suto zastawionym stole z pewnością przyda się świecznik na stół, jednak jeśli chcemy, by nasi goście mogli swobodnie przechadzać się po ogrodzie nocą, warto zainwestować w świeczniki, które rozmieścimy np. wzdłuż głównej alejki. Świecznik ogrodowy wbijany w ziemię to rozwiązanie bardzo praktyczne, bo jeśli zapragniemy oświetlenie ustawić w innym miejscu, bez trudu taki świecznik przeniesiemy. Ciekawą propozycją, która wniesie do ogrodu odrobinę romantycznej atmosfery, jest świecznik klatka. Pamiętajmy, by do wybranych świeczników dokupić pasujące rozmiarem świeczki, najlepiej takie ze środkiem odstraszającym komary i inne insekty.

4. Akcesoria do wina i napojów – gdy jest ciepło, każdy odczuwa wzmożone pragnienie. Dodatkowo, decydując się na urządzenie majówkowego garden party, z pewnością będziemy chcieli zaserwować alkohol. Aby przygotowywanie i serwowanie trunków odbywało się bezproblemowo, warto zaopatrzyć się w tradycyjne, rustykalne akcesoria, jak na przykład żeliwny otwieracz do butelek, który na pewno nam się nie złamie. Przyda się także solidny korkociąg, taki z rączką z plecionego drewna bambusowego nie tylko odpowiada rustykalnym klimatom aranżacyjnym, ale też prezentuje się niezwykle efektownie i jest niezawodny. Jeśli przyjęcie ogrodowe organizujemy w pobliżu altany ogrodowej, stylowej szopy czy na tarasie i mamy trochę miejsca na zewnętrznej ścianie jakiegoś zabudowania, wygodnym rozwiązaniem jest montaż uchwytu ściennego na wino. Tak zamocowana butelka trunku będzie zawsze pod ręką, nie zajmując niepotrzebnie miejsca na stole.