Rustykalne DIY – wielofunkcyjna skrzynka

 

Coraz częściej sięgamy po pomysły na własnoręcznie wykonane przedmioty. Doskonale! Bo przedmioty hand made mają w sobie to coś, mają duszę, są niepowtarzalne i cenimy je bardziej, niż te, które zostały kupione. Ręcznie wykonane przedmioty to także doskonały pomysł na upominek dla bliskiej osoby. W taki prezent wkładamy i pracę, i serce, które na pewno zostaną dostrzeżone przez obdarowaną osobę. Dziś prezentujemy pomysł na ręcznie wykonaną skrzynkę.

 

Co będzie potrzebne:

- drewniana skrzynka (np. po owocach)

- papier ścierny

- biała farba do drewna

- pędzel

- wiertarka

- wkręty

- rustykalne uchwyty

 skrzynki wielofunkcyjne do prac diy

Fot. WBC

 

Wybierz drewnianą skrzynkę o odpowiedniej wielkości. Najlepsze są modele sosnowe i świerkowe. Mają naturalną, jasną barwę, stąd łatwo będzie je pokryć białą farbą. Niestety, gatunki iglaste mają to do siebie, że łatwo powstają na ich powierzchni zadry i drzazgi, a tych należy unikać, szczególnie, jeśli skrzynka ma służyć na zabawki dla dziecka. Konieczne zatem będzie przetarcie powierzchni skrzynki papierem ściernym. Jeśli powierzchnia jest już gładka – chwytaj za pędzel i czym prędzej maluj drewniane deski na wybrany kolor. My stawiamy na modną biel, która doskonale pasuje do stylu rustykalnego.

rękodzieło - malujemy skrzynki drewniane

Fot. Pexels

 

Skrzynkę można pokryś dowolną ilością warstw farby. Jeśli zależy Tobie na tym, aby było widać naturalność drewna – jego sęki i zwoje – wystarczy jednokrotne pokrycie farbą. Jeśli chcesz, aby skrzynka była idealnie biała, konieczne może być nawet trzykrotne pokrycie drewnianych deseczek farbą. Po wyschnięciu należy wywiercić otwory, w których zamontowane zostaną rustykalne uchwyty. Dzięki takiemu zabiegowi skrzynka będzie wyglądać jak szufladka wyciągnięta z babcinej komody. Możesz zdecydować się na uchwyt w formie muszli lub gałkę meblową o ciekawej formie. Wszystkie znajdziesz u nas, a ich ceny nie przekraczają 20 zł za sztukę.

Uchwyt kupisz tu

 vintage uchwyt meblowy

Gałkę meblową kupisz tu

gałka vintage do skrzynek

 

Dzięki rustykalnym akcesoriom możesz wyczarować takie piękne skrzynki.

biała skrzynka drewniana postarzana

fot. //www.smietankowydom.pl

 biała skrzynka na owoce jako elemen ozdobny

fot. //www.smietankowydom.pl

 

Skrzynki możesz wykorzystać na rozmaite sposoby. Mogą one posłużyć jako skrzynki na świeże zioła lub zostać wykorzystane w łazience, na kosmetyki. Z powodzeniem mogą stać się także szkatułkami na biżuterię. To od Ciebie zależy jak je wykorzystasz.