Pogoda sprzyja wychodzeniu na zewnątrz. Posiadacze dużych balkonów czy ogródków mają się czym chwalić. Przestrzeń pod gołym niebem stanowi przedłużenie ich domu i dodatkowe metry kwadratowe do użytku. Warto więc ją zaaranżować. Idealnym do tego stylem jest klimat rustykalny, który nawet w centrum zatłoczonego miasta, przywodzi na myśl sielską atmosferę spędzanych na wsi wakacji i koi zmęczoną zgiełkiem duszę.

wspornik do ogrodu

Jakie meble na balkon i do ogrodu?

Najlepsze będą drewniane. Solidne, trwałe i łatwe w konserwacji. Pamiętać należy, że meble zewnętrzne narażone są na działanie promieni słonecznych, zmian temperatur oraz wilgoć. Drewno radzi sobie z pogodowymi kaprysami doskonale. Po sezonie letnim warto je odświeżyć, przecierając drobnoziarnistym papierem ściernym i pokrywając olejem meblowym. Odpowiednie obchodzenie się z meblami drewnianymi zagwarantuje ich długoletnie użytkowanie.

Na balkonie, jeśli jest niewielki warto ustawić meble składane, które zajmują niewiele miejsca. Natomiast domowy taras czy ogród to doskonałe pole do popisu i zaaranżowania strefy relaksu. Oczywiście stawiamy na stół drewniany. Doskonale na zewnątrz sprawdzają się drewniane blaty osadzone na metalowych nogach. Są stabilne i stylowe. Warto sięgać po rozwiązania od producentów, w których można zamówić personalizowane stoły. To klient wybiera wielkość i model płyty wierzchniej oraz formę nóg. Na balkon doskonale sprawdzi się mały blat na nogach typu Hairpin

nogi meblowe hairpin

Do stołu, jeśli zależy nam na stworzeniu rustykalnego klimatu i wykreowaniu spójnej aranżacji, warto dobrać pasującą ławkę, której drewniane siedzisko osadzone zostało na stalowych nogach. Ławka dostawiona do stołu stworzy nie tylko strefę odpoczynku, ale także jadalnię pod chmurką.

W ogrodzie nie może zabraknąć wsporników na wiszące kwiaty w doniczkach czy oświetlenie. Cyfry stalowe oraz żeliwne będą nie tylko koniecznym oznaczeniem domu, ale staną się także przyciągającą uwagę dekoracją. Doskonale prezentują się także drewniane donice, przyozdobione dekoracyjnymi narożnikami.

oznaczenie domu numeracja

Rustykalny ogród

Styl rustykalny tworzą nie tylko meble, ale, przede wszystkim, dodatki. Nie bójmy się zaczerpniętych z wiejskiej stodoły inspiracji. Ustawiony w ogrodzie snopek siana, drewniane koło wozu czy cynowe wiadro będą pięknie tworzyć klimat. Styl rustykalny lubi też kwiaty, dużo kwiatów. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się polne, ale i ogrodowa maciejka czy pachnąca lawenda będą idealne. Nie zapominajmy o świetle. Warto postawić na girlandy z ledowych kul oraz drewniane świeczniki, w który zapalone świece będą skrzyć się podczas zachodu słońca, a zapachowe – odstraszą brzęczące komary.

Czujecie ten wyjątkowy klimat?  :)