Choć wiele osób najczęściej decyduje się na zakup gotowych mebli, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy samodzielnie połączyli nogi meblowe i blaty drewniane, tworząc jedyne w swoim rodzaju, dostosowane do naszych potrzeb i gustu stoły drewniane, biurka i konsole drewniane czy klimatyczne stoliki kawowe. To właśnie odpowiednio dobrane nogi do blatu czy ławki pozwolą nam zbudować wyjątkowe meble loftowe i ostatecznie zdefiniować styl naszych wnętrz.

Nogi do stołu w industrialnym salonie i nie tylko

Choć, na co dzień nie przykładamy większej uwagi do szczegółów, jakimi są nogi meblowe, to właśnie one często mogą przesądzić o stylistyce całego mebla. Unikalne blaty drewniane o nieregularnym kształcie z wyraźnymi pęknięciami i wyrazistym rysunkiem słojów możemy zestawić z prostą podstawą, dzięki czemu doskonale podkreślą swoistą surowość wnętrz industrialnych, lofotwych i retro. Warto sięgnąć po nogi metalowe do stołu typu Basic, takie jak Kwadro, Trapez, Uris, Slim czy Retro, czyli nogi do blatu pojedyncze lub podstawy w formie trapezu w kolorze czarnym i grafitowym. Natomiast dla prawdziwych miłośników wnętrz przemysłowych idealne będą podstawy w formie maszyn, takie jak Texas 1, Texas 2, Texas 3 czy Kobyłka, które pozwolą nam zbudować jedyne w  swoim rodzaju niepowtarzalne i ekstrawaganckie meble industrialne. 

Z kolei aranżacje wnętrz klasycznych, rustykalnych, vintage czy minimalistycznych możemy uzupełnić, łącząc blaty drewniane o równo dociętych krawędziach bez ramy lub w ramie, które prezentują misternie ułożoną jodełkę oraz drewniane nogi do stołu typu Casena Sosnowe i Casena Dębowe lub Proste Dębowe pojedyncze. Jeśli chcemy, aby nasz stół drewniany nabrał niecodziennego i wyrazistego charakteru sięgnijmy po nogi do blatu o intrygujących, finezyjnych kształtach, takie jak Trapez Dębowa, Klamra Dębowa czy nogi drewniane typu Y Dębowa.

nogi meblowe

Więcej w kategorii nogi

Nogi do ławki dla wnętrz praktycznych i indywidualnych

Ławy drewniane to bardzo praktyczne meble loftowe, które idealnie wkomponują się zarówno w aranżacje industrialne, jak i rustykalne, a nawet klasyczne czy skandynawskie. Nie tylko będą stanowiły praktyczne dopełnienie stołu w jadalni czy kuchni, na których zmieści się więcej osób niż w przypadku krzeseł, ale i można ustawić je w przedpokoju, gdzie ułatwią zmianę obuwia, przy dużym przeszkleniu lub na tarasie i w ogrodzie. Wybierając blaty i nogi do ławki, koniecznie powinniśmy dopasować je pod względem koloru, rodzaju drewna i wyglądu do stołu. A zatem jeśli stawimy na masywne blaty do ławy o nieregularny kształcie, wybierzmy do nich równie solidne nogi metalowe, takie jak Kwadro Loft, Kwadro Mezzo, Slan, Tavolo, Trapez czy nogi typu A lub typu X. Jeśli natomiast zależy nam na bardziej delikatnej formie ławy, sięgnijmy po nogi meblowe o równo przyciętych krawędziach i cieńszej desce, a do nich dopasujmy delikatniejsze podstawy Elegance, Uchwyt, Trapez lub nogi do blatu pojedyncze Uris Basic i Uris. Ciekawą propozycją są nogi do ławki Prestige, które dzięki swojej konstrukcji posiadają dodatkową przestrzeń do montażu półki poniżej blatu, a czarne solidne podstawy tworzą wyjątkowe i charakterne meble industrialne.

baterie wannowe

Więcej kategorii nogi do ławki

Nogi do blatu, które stworzą wyjątkowe meble loftowe do pracy i nauki

Jeśli chcemy samodzielnie skomponować swoje meble loftowe, takie jak biurko drewniane czy konsola industrialna możemy wybrać do nich odpowiednie blaty drewniane i nogi do blatu. W przypadku biurka sięgnijmy po nogi metalowe, które zapewnią nam dużo wolnego miejsca pod blatem, dzięki czemu praca i nauka przy nim będzie wygodna i komfortowa. Aby zbudować takie meble industrialne wybierzmy nogi do biurka zabudowane bo bokach Industrial lub Loft, które utrzymają solidne, masywne blaty drewniane odporne na obciążenia i uszkodzenia mechanicznie, które nadadzą charakteru i stanowczości każdemu gabinetowi czy pokojowi młodzieżowemu. Możemy także sięgnąć po niezabudowane podstawy o interesującym designie, tworzące ciekawe formy takie jak Kwadrox Basic, nogi meblowe typu X, Travolo, Duo Kwadrox lub Krzyżak, które zapewnią odpowiednią stabilizację blatowi i nadadzą meblowi niepowtarzalnego charakteru.

nogi metalowe

Więcej w kategorii nogi metalowe

W przypadku konsoli drewnianej, która zazwyczaj cechuje się lżejszą formą oraz większą prostotą wystarczy wybrać stosunkowo cienkie blaty drewniane, a do nich delikatniejsze nogi metalowe w formie geometrycznych podstaw podwójnych, takich jak Kwadro Loft, Klimio czy Retro lub też nogi do blatu o zaokrąglonym, delikatnym kształcie jak Slim, Elegance, Arrow oraz nogi do stołu z kolekcji Hairpin.

Nogi meblowe do stylowego stolika kawowego

Jeśli chodzi o nogi meblowe w przypadku małych stolików kawowych bez względu na to, czy mają okrągły, kwadratowy lub drewniany blat, zdecydowanie lepiej wybrać pojedyncze nogi do stołu — pozostawimy dużo przestrzeni pod blatem, dzięki czemu będzie wygodniej przy nich siedzieć lub ustawić pod nimi pufę czy organizer na drobne przedmioty. Jeśli jednak chcemy połączyć blat z jedną nogą, pamiętajmy, że średnica blatu powinna być mniejsza niż 120 cm tak, aby noga zapewniała odpowiednią stabilizację. Do stolika kawowego w stylu industrialnym warto wybrać nogi metalowe takie, jak Pająk, Flat, Retro, Hairpin, Quercus i Kątownik. Dzięki temu otrzymamy kompaktowe, ale eleganckie i niepowtarzalne meble loftowe idealne do podawania kawy czy lektury ulubionej książki.

Nogi meblowe oraz solidne blaty drewniane to propozycja dla tych, którzy samodzielnie chcą skomponować meble industrialne do swojego domu. Aranżacje wnętrz charakternych i spójnych stylistycznie to zadanie, które wymaga dbałości o każdy najmniejszy szczegół. Jeśli chodzi o stoły do salonu i jadalni, stoliki kawowe, ławy drewniane czy biurka i konsole drewnienia najczęściej najwięcej uwagi poświęcamy ich blatom. Niemniej jednak, wybierając odpowiednie nogi meblowe do blatów drewnianych, możemy jednoznacznie zaznaczyć ich tradycyjny, nowoczesny lub industrialny styl naszych wnętrz i dodać im niepowtarzalnego charakteru.

nogi do stołu

Więcej w kategorii nogi do stołu