Niebanalne dekoracje na komodę!

Komoda to mebel, który stanowi nieodzowny element większości mieszkań. Ze względu na niezwykłą funkcjonalność, komody sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Egzemplarze wyposażone w szuflady to świetna propozycja do sypialni, gdzie w doskonały sposób rozprawią się z wszędobylską bielizną czy innymi, drobnymi elementami garderoby. Z kolei modele wyposażone w pólki to możliwość przechowywania dokumentów, albumów ze zdjęciami lub innych bibelotów w zorganizowany sposób. To, co znajduje się wewnątrz komody, pozostaje niewidoczne na co dzień, jednak akcesoria znajdujące się na komodzie mają olbrzymie znaczenie dla całości aranżacji panującej w danym pomieszczeniu.

Zawsze modnie i na czasie – rośliny jako ozdoby na komodę

Tak naprawdę wybór dekoracji na komodę zależy w dużej mierze od charakteru mebli. Komody, które posiadają malowane zdobienia na powierzchni frontów lub zostały wzbogacone o frezy czy inne ornamenty, należy traktować z wyjątkową ostrożnością. Komody te same w sobie stanowią ozdobę, a nadmierne dekorowanie ich dodatkowymi elementami może sprawić, że całość będzie wyglądała kiczowato i odpychająco. Zatem urządzając wnętrze, w którym królują komody rustykalne lub inne bryły ze zdobieniami, warto postawić na skromniejsze i subtelniejsze dekoracje. Wówczas nie przytłoczymy wnętrza, a faktycznie dodamy mu smaku. Jeśli komoda, która zajęła zaszczytne miejsce w salonie czy sypialni, jest na tyle charakterystyczna, że jakakolwiek, najmniejsza nawet ozdoba budzi nasze obawy, postawmy na kwiaty. Rośliny zawsze dobrze się prezentują, a w przypadku ryzykownych kompozycji, stanowią bezpieczną i jednocześnie przyjemną alternatywę. Zieleń w subtelny sposób urozmaici komodę, stając się jednocześnie akcentem, który ukoi i zrelaksuje domowników po intensywnym dniu. Istotnymi elementami, które zagoszczą na blacie komody rustykalnej czy retro są doniczki lub osłonki doniczkowe. W przypadku strojniejszych mebli postawmy na jednokolorowe doniczki, natomiast komody loftowe czy industrialne świetnie zaprezentują się w towarzystwie metalowych osłonek doniczkowych.

Komoda drewniana industrial z dekoracjami

Więcej w kategorii meble industrialne

Dekoracje na komodę z naturalnych surowców

Dekoracje wykonane z metalu czy żeliwa są bardzo dobrymi i równie ponadczasowymi elementami zdobniczymi, co kwiaty. Akcesoria wykonane z naturalnych surowców to dodatki, które możemy wyeksponować na komodzie niezależnie od stylu, w jakim zostało urządzone pomieszczenie. Najważniejszą kwestią jest dobór komponentów w taki sposób, aby wspólnie tworzyły spójną i harmonijną kompozycję. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby komody industrialne zostały wzbogacone o żeliwną szpulę ze sznurkiem jutowym czy ramki na zdjęcia z metalowym obrzeżem. Choć styl industrialny stroni od dekoracji, bezpretensjonalne dodatki będą właściwym wyborem. Proponowane akcesoria na komodę to produkty wykonane z największą starannością, w których od razu można wyczuć klimat dawnych lat. Dlatego właśnie dekoracje na komody znajdujące się w naszym sklepie to asortyment, który wpisuje się w ramy stylistyki rustykalnej, retro, industrialnej czy loftowej. Tak szeroki wachlarz możliwości może budzić obawy, zgodnie z przeświadczeniem, że produkty uniwersalne są bez wyrazu, nijakie. Jednak jest to błędne przekonanie, ponieważ dekoracje, które oddajemy w ręce klientów, są misternym rękodziełem wytworzonym z niezwykłą precyzją i sercem.

Eleganckie i ponadczasowe dekoracje na komodę

Przed osobami, które cenią swobodny, przytulny klimat we wnętrzu również stoi wyzwanie podczas wyboru dekoracji na komodę. Wydawać by się mogło, że w porównaniu z bardziej rygorystycznym i chłodnym wnętrzem, jak industrialne czy loftowe, w przypadku sielskich aranżacji, wybór dodatków na komodę jest prostszy. To tylko pozory, ponieważ w mieszkaniach utrzymanych w stylistyce retro czy rustykalnej łatwo przesadzić z ilością elementów zdobniczych. Komody rustykalne to meble, na których z powodzeniem możemy postawić świeczniki czy zegary. Tak naprawdę świeczniki i świece są bardzo bezpiecznym zabiegiem estetycznym stosowanym we wnętrzach. Nie tylko wyglądają schludnie i ponadczasowo, ale również wnoszą do pomieszczenia powiew elegancji i dostojności. Wysokie, smukłe świeczniki żeliwne czy drewniane to propozycja na komody loftowe, natomiast świeczniki dekoracyjne przypadną do gustu amatorom stylu rustykalnego. Komody rustykalne wzbogacone o świeczniki w kształcie klatki, kuli czy z metalową obręczą, idealnie podkreślą przytulny klimat dominujący w pomieszczeniu.

Dekoracje na komodę

Więcej w kategorii dekoracje

Akcesoria kuchenne jako dekoracje na komodę? Czemu nie!

Jeśli uważasz, że miejsce dla akcesoriów kuchennych jest wyłącznie w kuchni, zapoznaj się ze wspomnianymi propozycjami w wersji dekoracyjnej. Stylowe dodatki kuchenne jako ozdoby na komodę sprawdzą się w części łączącej salon z przestrzenią kuchenną. Wówczas komoda loftowa czy rustykana może również pełnić funkcję wyspy lub stylowego barku. Wnętrze komody może służyć jako obszar do przechowywania odświętnej zastawy, ekskluzywnych trunków lub eleganckiego szkliwa. Z kolei na komodzie może znajdować się patera, stojak na wino lub żeliwna łopatka. Zaskakującym rozwiązaniem, które łączy elegancję i swobodę, jest umieszczenie świec na metalowych tacach. Jeśli świeczniki, o których wspominaliśmy, nie przemawiają do ciebie, świece stanowią równie estetyczne rozwiązanie. Użycie patery jako elementu dekoracyjnego na komodę to nadanie jej drugiego życia. Patera to przedmiot, który zazwyczaj służy nam jedynie od święta. Zastosowanie patery jako dekoracji na komodę to znakomity pomysł zarówno w wersji solo, jak i ze świecami czy z innymi elementami służącymi jako kompozycje okolicznościowe na komodę.

Istnieje mnóstwo dekoracji na komodę, które podkreślą stylistykę danego wnętrza. Ogrom akcesoriów dostępnych na rynku może wywołać konsternację, jednak właściwe zdefiniowanie stylistyki panującej we wnętrzu z pewnością pozwoli rozwiać wszelkie dylematy. Jednak wybierając dekoracje na komodę, nie powinniśmy sugerować się sztywnymi wytycznymi, ale również własnymi preferencjami.