Metalowe tabliczki dekoracyjne jako sposób na stylizację przestrzeni publicznej

W wystroju każdego wnętrzadekoracje odgrywają drugorzędną, ale bardzo istotną rolę, ponieważ pozawalają tchnąć w nie ducha i nadać im indywidualnego charakteru. Metalowe tabliczki dekoracyjne są na to doskonałym przykładem. Jeszcze do niedawna najczęściej można było spotkać je w knajpach i restauracjach stylizowanych na wzór amerykańskich. Równie często można się z nimi zetknąć w warsztatach motoryzacyjnych czy undergroundowych klubach w stylu retro i pop-art. Nie oznacza to jednak, że takie metalowe plakaty nie sprawdzą się także jako ciekawa aranżacja w domu.

Tabliczki metalowe do salonu i nie tylko

Metalowa tabliczka na ścianę to świetny sposób, żeby odmienić twój salon. Nie tylko pokazuje pasje jego domowników, ale może wprawić ich w dobry nastrój, jeśli niosą ze sobą humorystyczne sentencje lub cytaty motywujące do działania i cieszenia się życie. Tabliczki metalowe do salonu to doskonały sposób na odświeżenie wnętrza. Takietabliczki metalowe dekoracyjne może posłużyć do wykonania kolażu, który będzie stanowił ciekawą i niebanalną dekorację ściany oraz centralny punkt pokoju gościnnego. Jednak metaloweplakatyto nie tylko ozdoba salonów. Sprawdzą się także w kuchni. Wystarczy wybrać te z przepisami na przepyszne dania lub smakowite drinki. Równie dobrze można umieścić je w łazience, dzięki czemu spersonalizują ich wygląd i ocieplą te surowe wnętrza użytkowe. Tabliczki z napisami doskonale sprawdzą się także w przedpokoju. To dzięki nim, pokonując korytarz zarówno ty, jak i twoi goście zostanieciezabrani w ciekawą podróż pełną żartobliwych sentencji.

tabliczka metalowa

Więcej tabliczek metalowych

Tabliczka metalowa na ścianę dla małych i dużych

Metalowe plakaty doskonale sprawdzą się także w pokoju młodzieżowym. W tym przypadku największą popularnością cieszą się żeliwne tabliczki z napisami o charakterze żartobliwym, ze śmiesznymi grafikami lub te przedstawiające ulubione filmy czy zespoły muzyczne. Tabliczka metalowa na ścianęto także doskonały sposób na spersonalizowanie pokoju dziecięcego. Wystarczy już jednak tabliczka metalowa w kolorze różowym dla dziewczynek i niebieskim dla chłopców z sentencją, która opisze uczucia, jakimi je darzysz. Dzięki takiej dekoracji w prosty sposób odmienisz pokój dziecinny oraz nadasz mu swoistego stylu i osobistego charakteru. Metalowe tabliczki dekoracyjne dostępne są w różnych kolorach i kształtach, dlatego bez problemu znajdziesz taką, która zadowoli indywidualne gusta starszych dzieci i pozwoli im stworzyć ich własny kolaż.

Metalowe tabliczki retro i vintage

Największą popularnością cieszą się metalowe tabliczki retro i vintage. Odsyłają nas do dawnych lat i czarują swoim niebanalnym, acz ciekawym wyglądem. Metaloweplakaty w stylu vintage silnie nawiązują do sztuki użytkowej minionych epok. To w nich odnajdziesz dawną świetność wiktoriańskiej Anglii, Francji z pięknego okresu czy secesyjnej Ameryki. Z kolei metalowe tabliczki retro wpasują się w każdą jadalnię, salon czy przedpokój. Wśród nich najczęściej spotkasztabliczki dekoracyjne z reklamami z lat 50-tych i 60-tych nie tylko zabierające nas w podróż do USA, ale i te z polskimi akcentami PRL-u.

Metalowe plakaty dla niej i dla niego

Metalowe tabliczki dekoracyjne potrafią spersonalizować także pokoje pań i panów. Metalowe plakaty przedstawiające motywy roślinne i kwiatowe to idealna dekoracja kobiecych pomieszczeń urządzonych w praktycznie każdym stylu. Ciekawym akcentem może okazać się tabliczka metalowa na ścianę ukazująca romantyczne francuskie kawiarenki z minionych epok czy informujące o występach największych gwiazd filmu i estrady.

Z kolei dla mężczyzn najlepszym wyborem będą tabliczki metalowe do salonu z motywami apetycznych sztuk mięsa, trunków alkoholowych czy rockowych kapel. Ne tylko sprawdzą się tu metalowe tabliczki retro z wizerunkami pięknych i ponętnych pin-up girls, ale także metalowe plakaty typowo motoryzacyjne z motywem Route 66 dla tych, którzy lubią być w drodze i interesują się majsterkowaniem idealne także do garażu.

Dekoracyjne tabliczki na drzwi – powitaj swoich gości

Metalowe tabliczki dekoracyjne sprawdzą się nie tylko wewnątrz domu, ale i na zewnątrz. Wspaniałym sposobem na przywitanie gości są tabliczki na drzwi. To, co się na nic znajdzie od razu poinformuje odwiedzających o upodobaniach i charakterze osoby mieszkającej pod danym adresem. Metalowe tabliczki na drzwi mogą zawierać zarówno zabawne sentencje, humorystyczne grafiki, jak i napis zachęcający do przekroczenia progów domu czy wskazówkę, co czeka ich po uczynieniu tego. Możliwości jest doprawdy wiele.

Metalowe tabliczki dekoracyjne – indywidualny ryt i wyjątkowa trwałość

Tabliczka metalowa na ścianę to nie tylko świetny sposób na zaakcentowanie gustu czy humoru domowników. Potrafi ona odmienić każde wnętrza i nadać im wyjątkowego charakteru, ale to nie jedyne jej zalety. Takiemetalowe plakaty wykonane są z wyjątkowo trwałej i lekkiej blachy, dzięki czemu nie są tak łatwo podatne na zniszczenie. Z powodzeniem mogą zawisnąć w trudnych pomieszaniach, jakimi są kuchnia czy łazienka, które narażone są na wilgoć i częste wahania temperatury. Metalowe tabliczki dekoracyjne nie zniszczą się tak łatwo, jak te papierowe lub obrazy oprawione w ramy i antyramy.

obraz metalowy 3d

Więcej obrazów metalowych 3D

Dodatkowo taka dekoracyjna tabliczka metalowa jest bardzo prosta do zawieszenia. Wystarczy przykleić do niej magnes, który utrzyma ją i nie trzeba już wiercić w ścianie. Metalowe tabliczki z napisami i grafikamiwykonane są z wykorzystaniem najnowszych technologii i drukarskich, co oznacza, że pokryte są trwałą farbą odporną na upływ czasu i częste czyszczenie, a ich kolory nie blakną nawet pod wpływem intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne.

Metalowe tabliczki dekoracyjne dają wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne. Można zawiesić jedną tabliczkę lub kilka i zrobić z nich interesujący i przyciągający kolaż na ścianie.