Ukryte wnętrza – czyli możliwości szklanych drzwi przesuwnych

Otwarte przestrzenie pozostają na topie niezmiennie od dłuższego czasu. Nic dziwnego, ponieważ nawet w niewielkich pomieszczeniach ta otwartość sprawia, że wnętrze optycznie zyskuje na przestrzenności. Kolejnym atutem otwartego układu mieszkania jest to, że jest przewidziany dla każdej stylistyki. Niezależnie od tego, czy preferujesz klimaty retro, rustykalne czy industrialne, otwarte przestrzenie są… otwarte dla każdego! Jak wybrnąć z sytuacji, jeśli jednak ta przestrzenność sprawia, że czujemy chłód panujący w naszym wnętrzu lub przeszkadza nam wrażenie chaosu? Aby nie brnąć w kosztowne remonty, a jednocześnie odmienić charakter swojego mieszkania, z pomocą przychodzą… szklane drzwi przesuwne!

Designerskie i stylowe drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne szklane kojarzyły się dotąd jedynie ze stylem industrialnym lub nowoczesnym. Obecnie coraz częściej spotykamy je również w nieco innych przestrzeniach. I trzeba przyznać, że prezentują się równie stylowo i atrakcyjnie. Nie wszyscy znają jednak potencjał, jaki mają w sobie drzwi przesuwne. Ze względu na mnogość modeli szklane drzwi przesuwne mogą pełnić wiele funkcji w mieszkaniu. Wszystkie egzemplarze mają jeden wspólny mianownik – są połączeniem szkła i metalu. Nic więc dziwnego, że zyskują na popularności, ponieważ taka kompozycja prezentuje się elegancko, nienachalnie i nawet w minimalistycznych wnętrzach nie wyłamuje się z nadrzędnej stylistyki. Kolejnym, niewątpliwym atutem szklanych drzwi przesuwnych jest możliwość zastosowania ich nie tylko jako… drzwi. Choć wydaje się to wręcz abstrakcyjne, zastosowanie drzwi przesuwnych jako ścianki działowej jest interesującym i coraz częściej praktykowanym rozwiązaniem. Dzięki temu pomimo otwartej przestrzeni zyskujemy namiastkę intymności. Przesuwne drzwi szklane jako sposób na oddzielenie przestrzeni to nie tylko praktyczny, ale również szalenie designerski zabieg. Z pewnością wzbudzi zachwyt gości, ale przede wszystkim będzie cieszył oczy gospodarzy.

drzwi przesuwne

Więcej w kategorii drzwi przesuwne

Drugie dno, czyli drzwi z mleczną szybą

Zapewne każdy z nas kojarzy z dzieciństwa bajki, w których pojawiały się skrzynie z podwójnym dnem. Taki widok zawsze wzbudzał ekscytację i chęć pożądania. A gdyby tak analogiczne rozwiązanie zastosować w mieszkaniu? Z pomocą przychodzą oczywiście szklane drzwi przesuwne. Modele wyposażone w mleczną szybę, często są na tyle permanentne, że pomieszczenie znajdujące się za drzwiami pozostaje niewidoczne. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w kuchni, salonie czy przedpokoju. Drzwi przesuwne szklane do kuchni dają możliwość ukrycia spiżarni lub innego pomieszczenia, którego nie chcemy eksponować. Często w salonie decydujemy się na umieszczenie okazałych księgozbiorów. Jeśli różnorodność grzbietów książek wprowadza chaos we wnętrzu, drzwi przesuwne z mleczną szybą na nowo wprowadzą ład i porządek. Z kolei drzwi przesuwne szklane dwuskrzydłowe dają możliwość ukrycia salonu lub kuchni. Wiele osób odczuwa dyskomfort, przygotowując poczęstunek dla gości, którzy biesiadują przy stole. Lub w drugą stronę – kiedy chcesz w spokoju obejrzeć ulubiony serial, kiedy pozostali domownicy przygotowują posiłek. Chociaż kuchnia otwarta na salon jest praktycznym rozwiązaniem, możliwość oddzielenia tych dwóch przestrzeni ma mnóstwo zalet. Rozsądnym kompromisem są zatem drzwi przesuwne szklane dwuskrzydłowe, dzięki którym w dowolnym momencie mieszkanie zyska inny układ.

Urzekaj stylem! Transparentne drzwi przesuwne

Drzwi wewnętrzne szklane mogą ukryć wnętrze, ale dzięki nim możesz również wyeksponować pomieszczenie, którym chcesz się pochwalić. Najczęściej drzwi przesuwne z transparentną szybą można spotkać w pomieszczeniach, które są urządzone w dobrym guście i ze smakiem. Stylowo i oszałamiająco zaprezentuje się designerski gabinet z przeszklonymi drzwiami, który możesz podziwiać już z korytarza. Drzwi przesuwne naścienne to także świetny pomysł na zaprezentowanie atrakcyjnej garderoby w całej okazałości. Ubrania ukazujące paletę kolorów, pedantycznie ułożone buty, skrupulatnie rozmieszczone akcesoria, efektowne oświetlenie i szklane drzwi przesuwne – to połączenie, o którym marzy każda fashionistka. Szklane drzwi przesuwne to również doskonała alternatywa dla typowej kabiny prysznicowej.

prowadnice drzwi przesuwnych

Więcej w kategorii prowadnice drzwi przesuwnych

Niegdyś parawany, teraz szklane drzwi przesuwne. Oprócz zmieniającej się mody zmienia się również nasze poczucie estetyki. Każdy z nas marzy przecież o tym, żeby mieszkać w stylowym i komfortowym wnętrzu, a szklane drzwi przesuwne taką możliwość stwarzają. Zaletą szklanych drzwi przesuwnych jest ich minimalizm i elegancja. Nie przytłaczają wnętrza, a jednocześnie je urozmaicają. Nie są nachalne, a urzekają przebojowością. Te cechy sprawiają, że są tak chętnie wykorzystywane we wnętrzach o różnej stylistyce, co z kolei świadczy o ich uniwersalności.